Skocz do zawartości

Ferguson FK-6900CR i kłopoty z PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem tego tunera od kilku dni. Najbardziej interesował mnie aspekt programowania nagrań przy pomocy timera. Okazało się jednak, że timer współpracuje wyłącznie z podłączoną pamięcią zewnętrzną, co dla posiadacza zewnętrznej nagrywarki nie musi być zaletą. Ale nic to. Podłączyłem gwizdek (pen-drive) do portu USB jednak tuner go nie zobaczył. Gwizdek był poprawnie sformatowany w systemie FAT32. Okazało się, że po przypadkowym wejściu w opcję Aktualizacja USB gwizdek poprawnie się zainicjował.

 

Pokusiło mnie więc o zainstalowanie nowszej wersji softu. Po wgraniu wersji 108 wziąłem się za eksperymenty. Nie będę się rozpisywał nad całą historią. Krótko powiem tylko tyle, że przez dwa dni myślałem, że sprzęt jest do bani, gdyż praktycznie PVR działał losowo. Najczęściej nie nagrywa nic lub rwał nagranie. Poprawnie działało za to nagrywanie z ręki.

 

Myślę sobie, wrócę do poprzedniej wersji softu, może zdarzy się jakiś cud? Problem w tym, że taki powrót bez zastosowania dodatkowego chwytu nie jest możliwy. Na szczęście dokopałem się w internecie, jak przywrócić stary soft. Z pewnym niedowierzaniem podjąłem próby nagrywania z timera. I rzeczywiście, cud się zdarzył. Wszystko działa jak należy.

 

Uważam, że fajnie byłoby, aby programator działał również bez podłaczonej pamięci zewnętrznej USB. Mógłby być wówczas wykorzystany przez posiadaczy nagrywarek, czy też magnetowidów.

 

Czy ktoś z was miał podobne problemy po zmianie oprogramowania?

 

Pozdrawiam

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli dzieli po 4GB to OK, obawaiłem się, że dzieli na mniejsze kawałki (niektóre tak mają i w dodatku nie można tego przełączyć).

 

Mam już to cudo. Pierwsze wrażenia pozytywne, choć... menu obleśne moim zadniem (ten niebieski kolorek - bezguście!) czasem mało czytelne (np niebieskawe czcionki na niebieskim tle - idiotyzm!), czasem też mało intuicyjne, poza tym czasem również nieco za szerokie, co sprawia, że na telewizorach obcinających obraz (zwłaszcza po bokach) nie wszystko się mieści w 100% na ekranie. No, ale powiedzmy, że to są mało istotne detale. Gorsze jest np. to powolne przełącznie kanałow -> czarny ekran przez ca. 2 sek. plus lekka czkawaka po sekundzie, dwóch kiedy już się obraz pojawi i trwająca sekundę.

Natomiast obraz CVBS jest całkiem dobrej jakości, przynajmniej na analogowych telewizorach. Dziwi mnie, że ludzie w opiniach wypisują, że jest fatalny. Oczywiście dla analogowców (i nie tylko) przydałoby się RGB w Scarcie...

Ma wręcz symboliczny pobór prądu - bez konwertera: 5W (!), z konwerterem (podwójny monoblock): 9W, werszcie w czuwaniu 4W.[/b]

Aha, pilot ŚWIETNY jeśli chodzi o zasięg! Dość ergonomiczny. I te fosforyzujące w ciemności guziczki, ale bajer! ;):D

A Wyświetlacz nieco za mocno daje po oczach.

 

To tyle pierwszych refleksji :)

 

A PVR pomęczymy - zobaczymy.

 

Edit [już męczę, będę dodawał na bieżąco]:

 

Usiłuję zaprogramować (pod USB/PVR) prostą rzecz: Nagraj program o 20:00 trwający 2h a potem [z innego kanału] od 22:00 trwający 1h. TO JEST [CHYBA] NIE DO WYKONANIA DLA TEGO TUNERA!:) Wypisuje mi, że odstęp czasowy za mały... Cóż, skracam pierwsze nagranie do 1:59... Dalej nie chce przyjąć! Dopiero skrócenie do 1:30 pomaga. Potrzebuje aż 30 minut między kolejnymi pozycjami timera??? SIOK! :D

A może ja coś knocę?...

 

Instrukcja mówi:

Odbiornik posiada tzw. SEMI-TWIN TUNER, funkcja ta umożliwia podczas nagrywania programu,

oglądanie innego kanału nadawanego z tego samego transpondera.

To lipa. Kiedy coś nagrywany, wszelkie możliwości zmiany kanału (czy to w obrębie tego samego transpondera, czy na inny) są zablokowane. O oglądaniu czego innego podczas nagrywania można więc zapomnieć.

 

I jeszcze ten migający napis "REC" na wyświetlaczu przez cały czas nagrywania.. obłędu można dostać.

 

Jest jeszcze jeden problem: czasem, kiedy chce się odtworzyć z USB drugi film po odtwarzaniu i zatrzymaniu pierwszego, próbuje coś odczytać i... ciemność. Pomaga wyjście z opcji Moje nagrania, ponowne wejście i ustawienie się od razu na odtwarzanie tego filmu, który chcemy.

 

Na kanałach kodowanych, nim się nagrywanie rozkręci, dobre 10 sekund coś czka i jest czarny ekran... ale potem już działa :) Nagranie na szczęście jest bez tych "efektów".

 

PVR JEST WIĘC CHYBA JESZCZE DO POPRAWKI.

 

Jeszcze ten teletekst... Następny koszmarek, nie dość, ze tylko na 2/3 ekranu [niewiadomo dlaczego!!!], to jeszcze powolny jak w 30letnim telewizorze!

 

Zegar się późni, kiedy tuner pozostaje na czuwaniu.

 

PS. Soft najnowsiejszy - 109.

PPS. Żeby szybko aktywować np. TNK, trzeba włożyć kartę, ustawić odpowiedni kanał [tu] po czym wyłączyć i włączyć tunerek wyłącznikiem sieciowym z tyłu! Jesli sie tego nie zrobi, można czekać na aktywację w nieskończoność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Wojtula_ mam do ciebie pytanie

 

Czy nagrywając np. film z C+ lub C+film jest nagrywana cała zawartość sygnału t.z. wszystkie ścieżki dzwiękowe wraz z napisami i teletextem i czy można je uruchomić. Jeśli nie masz abonamentu Cyfry spróbuj chociaż czy nagrywają się napisy - one są niekodowane.

(podobno soft 107 jest lepszy)

Jeśli uda Ci się to sprawdzić proszę o info bo mam zamiar kupić ten tunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Cyfry, mam TNK. Nie bardzo wiem, w jaki sposób miałbym to sprawdzić, na TNK nie ma chyba kanałow z napisami lub wielojęzycznym dźwiękiem. Ale uważam, że format zapisu .TS musi zawierać wszystko w sobie (tym właśnie różni się TS=Transport Stream od prostego MPEG), nie sądzę, by ten tunerek umiał jakkolwiek filtrować te TSy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę Ci jeszcze trochę pozawracać głowę to proszę o sprawdzenie tych napisów, mianowicie:

1. musisz nagrać jakiś film (nie polski - informację o filmie masz w pasku info) na C+ film (mieć ten kanał na liście tr. 10.892 H, SR 27500, FEC 3/4),

2. po nagraniu uruchomić odtwarzanie filmu,

3. w trakcie odtwarzania spróbuj włączyć napisy (napisy są niekodowane, można je uruchomić - będzie czarny ekran z napisami)

 

Uwaga: TVN, TVN 7 nadaje dwie ścieżki dźwiękowe - zwykłe stereo i AC3 - po naciśnięciu przycisku "audio" na pilocie możesz wybrać którą chcesz (AC3 będzie działać tylko po podłączeniu za pomocą kabla optycznego lub cyfrowego do np. kina domowego)

 

C+film nadaje trzy ścieżki: pol - lektor, org - film z oryginalnym dzwiękiem, org - AC3

 

Jak uruchomić odpowiednią ścieżke dzwiękową oraz napisy jest dokładnie opisane w instrukcji załączonej do odbiornika.

 

Jeśli Ci się będzie tylko chciało to proszę o info,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja mówi:

Odbiornik posiada tzw. SEMI-TWIN TUNER, funkcja ta umożliwia podczas nagrywania programu,

oglądanie innego kanału nadawanego z tego samego transpondera.

 

Ta sama instrukcja mówi dalej:

1. Naciśnij przycisk REC, aby wyświetli listę kanałów z bieżącego transpondera.

2. Używając strzałek wybierz kanał, który chcesz nagrywać. Aktualnie oglądany kanał podświetlony jest na czerwono.

3. Potwierdź OK, aby rozpocząć nagrywanie. Jeśli wybrałeś inny kanał niż bieżący odbiornik rozpocznie nagrywanie wybranego kanału w tle pozostając na bieżącym kanale.

 

I to działa prawidłowo. Nie ma tylko możliwości przełączenia w trakcie nagrywania ;)

O czym zresztą nie ma mowy w instrukcji :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu LIPA, żaden Semi-twin.

Panowie z Fergusona chyba nigdy nie widzieli rozwiązania semi-twin! :D

 

To jest niedorobione dziadostwo.

Teraz pozostaje czekać, aż się zepsuje, bo hardware jest na pewno na takim samym poziomie [beta] jak software.... Chociaż nieee. Przecież dla nich hardware to produkuje ktoś całkiem inny, więc można mieć nadzieję, że nie jest to aż takie g.

 

PS. Najnowsze odkrycie: ZEGAR POŹNI SIĘ W TEMPIE PRAWIE 2 MINUT NA 12 GODZIN kiedy odbiornik pozostaje na czuwaniu :D Jeśli chcecie coś nagrać z dużym wyprzedzeniem czasowym, proponuję brać DUŻĄ poprawkę na czas rozpoczęcia.

 

Edit

 

-Jack777: Niestety tuner uniemożliwia jakiekolwiek manipulacje z Audio i Subtitle podczas odtwarzania. Nie sposób więc stwierdzić, czy zapisuje w strumieniu to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalny odstęp między nagraniami programowanymi na styk wynosi 2 min dla nagrań jednorazowych i 4 min dla nagrań codziennych. Ciekawe, dlaczego różne czasy dla dwóch trybów nagrywania. Co do ilości ścieżek dźwiękowych nagram sobie np. Taniec z gwiazdami i sprawdzę w komputerze. Może to przeżyję? :)

 

Zegar aktualizuje się wyłącznie, gdy odbiornik jest właczony i jest aktywny dziaający kanał satelitarny. Jest to o ty le niedobre, że w przypadku braku prądu tuner włacza się w trybie uśpienia i nie aktualizuje czasu. Żegnajcie zaprogramowane nagrania...

 

Migający napis REC jest rzeczywiście irytujący. Jasność wyświetlacza również. Ale to są drobiazgi. Jakość obrazu muszę określić, jako dobrą (42" plazma). Rzeczywiście zaskoczony byłem, gdy dowiedziałem się, iż na Scarcie nie ma trybu RGB.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale poza tymi minimalnymi odstępami :)

Już w innym wątku to pisałem, ale skopiuję:

 

Spróbuj zaprogramować dwie pozycje następujące po sobie, z której pierwsza ma godzinę lub więcej.

Np.

22:30 i czas trwania 01:00 (czyli do 23:30)

i kolejna (niech będzie po tych 4 minutach!)

23:35 i czas 01:00.

 

POWODZENIA! :)

 

PS. To, że tu 2 minuty a tam 4, jest równie niezrozumiałe jak to, że jesli nagranie jest dłuższe, to konieczna przerwa rośnie (upierwm się! ;) ) do 30 minut.

PPS. Wyobraźmy sobie, że wyjeżdżamy na 5 dni, programujemy nagranie czegoś tego ostatniego dnia - przy poślizgu zegara rzędu 4 minut na dobę, mamy 20 minut opóźnienia! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
sprawdziłem z ciekawości, soft 109

przerwa musi być dokładnie 4 minuty i wszystko działa :P

 

Przy krótkich nagranich, np. 40 minut, rzeczywiście - działa z minimalnymi przerwami 4 minuty.

Ale sprawdź na DŁUGICH nagraniach, np. 2h. Ja już nawet próbowałem z softem wgranym powtórnie i nic z tego...

 

Witam od parę dni mam to''' cudo ''',ale jesli usb nie zatrybi to chyba to zwróce , nie wiecie co zrobić żeby rozpoznał pendraiwa w formacie FAT32???????, MOżE JA COś żLE ROBIę???? :(:read:

 

Kasper, czasem pomaga wyłącznie z sieci (przełacznik z tyłu) i ponowne włącznie.

Nie napisałeś, czy tuner w ogóle nie widzi pena, czy tylko nagrywać nie chce. Jeśli to drugie, to na 100% pen jest ZA WOLNY. Z moich praktyk wynika, ze musi mieć ZAPIS minimim 5MB/s.

 

PS. Odkryłem jeszcze jedną niedoróbę: Kiedy plik nagrania przekroczy 4GB, KONIEC NAGRYWANKA! Nie umie otworzyć nowego pliku i kontynuować! Jeśli więc planujesz nagranie dłuższe niż około 2h20 - 3h (zależy od bitrate), możesz się srogo rozczarować, bo 4GB na to nie wystarczy. W połączniu z długim odstępem pomiędzy kolejnymi pozycjami timera jest to naprawadę duża niedogodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem próbę z długim nagraniem przekraczającym 4 GB i nagrało. Nie wiem, czy odtwarzanie takich plików działa, gdyż pliki powędrowały od razu do komputera.

 

Odstępy przy nagrywaniu dłuższych kawałków sprawdzę w wolnej chwili.

 

Zauważyłem inną przypadłość. Czasami po nagraniu zegar wskazuje dziwną godzinę. Nagrywam np. program o 18:30, a po nagrywaniu wyświetla np. 9:45. Co ciekawe, zmiana czasu następuje w momencie inicjacji, gdyż nazwa pliku zawiera zmienioną godzinę. Oczywiście po takiej wolcie inne nagrania już się nie nagrają o właściwej porze.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A to ciekawe, że nagrał plik większy od 4GB, baaardzo ciekawe, bo przeciez obsługije tylko FAT32, a tam większych plików utworzyć się zwyczajnie nie da!

Powinien w momencie przekrocznia granicy 4GB (no, z małym hakiem, nie pamiętam ile, 2^32) utworzyć nowy plik i w nim kontynuować, to jedyna metoda na dłuższe nagrania.

Jeśli chodzi o zegar, to potwierdzam - cuda się z nim dzieją. W najlepszym wypadku opóźnia się po każdym zaprogramowanym nagraniu o 2 minuty, w najgorszym potrafi ustawić godzinę całkiem przypadkową... Ech, szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zauważyłam,że gdy tuner nagrywa plik większy niż 4GB, to druga część ma rozszerzenie .ts0, ale bez problemu jest rozpoznawana przez programy do edycji.

Ale mam inny problem : nie nagrywa dodatkowego pliku .idx, gdy jednocześnie oglądam inny kanał, w związku z tym niektóre programy do edycji nie są w stanie załadować samego pliku .ts. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...