Skocz do zawartości

Odbiór cyfrowej telewizji naziemnej w Ostrowie Wlkp


wlodek_m1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mieszkam w Krotoszynie, niedaleko Ostrowa WLKP. Planuje zmianę anteny i myślę nad jakąś do DVB, troche poczytałem na forum co i jak, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi i druga sprawa nie chciałbym kupić czegoś co u mnie nie zadziała :( A problem mam w doborze anteny i reszty sprzętu.

 

Obecnie używam TV LG 47LG5000, z tego co wiem nie ma on wbudowanych tunerów cyfrowych, tylko analogowy :/ Ma za to złącze PCMCIA, z tego co przeglądałem na forum to są jakieś karty/urządzenia pod ten slot dzięki którym można bez problemu odbierać DVB-T, dobrze myślę ? Jeśli tak to jaką kartę byście polecili, no a jeśli nie to jak inaczej rozwiązać tą sprawę ? Co do warunków cenowych to dobrze by było gdyby zamknęło się to w granicach 200-250zł :)

z góry dzięki za pomoc :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Twój tv powinien być conajmniej mpeg2 skoro ma złącze dla modułów. Chyba że wbudowany ma tuner cyfrowy dla kablówek dvb-c a brak jest naziemnego dvb-t to wtedy nic nie zrobisz ale sparwdź w instrukcji obsługi. Tu masz karty http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/1583-modul-neotion-fta-np4-mpeg-4 tylko sprawdź dołączoną listę czy jest na niej Twój odbiornik. A być może ma dvb-t mpeg4 więc tylko pozostaje czekać na mux-y no i dobrą antenę kupić, też znajdziesz tu http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/uhf/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Twój tv powinien być conajmniej mpeg2 skoro ma złącze dla modułów. Chyba że wbudowany ma tuner cyfrowy dla kablówek dvb-c a brak jest naziemnego dvb-t to wtedy nic nie zrobisz ale sparwdź w instrukcji obsługi.

W instrukcji brak wzmianki o tym, a w necie raz pisza ze ma tylko analog, a raz ze cyfrowy mpeg 2 lub mpeg 4 :evil: wiec sam już nie wiem co o tym myśleć ;)

 

Tu masz karty http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/1583-modul-neotion-fta-np4-mpeg-4 tylko sprawdź dołączoną listę czy jest na niej Twój odbiornik. A być może ma dvb-t mpeg4 więc tylko pozostaje czekać na mux-y no

Tak się zastanawiam nad tą kartą i tym całym mpeg2/4 i chyba pierw kupie antenę, sprawdze czy działa, a jeśli nie to dokupię tą karte :) Chyba że jest jakiś inny pewny sposób na sprawdzenie tego

 

i dobrą antenę kupić, też znajdziesz tu http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/uhf/

z tych anten taka była by już wystarczająca?

http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... imum-uhf14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena powinna w zupełności wystarczyć, gdyby sygnał był przy deszczowej pogodzie na niższym poziomie, zastosujesz wtedy zamiast symetryzatora przedwzmacniacz ale myślę że nie będzie to potrzebne (można jeszcze taką opcję - antena ATX91 a w niej tylko symetryzator, do przedwzmacniacza potrzebny jest zasilacz, lub jeśli sprzęt posiada możliwość włączenia zasilania na wejściu antenowym, to włączamy tą opcję i zasilacz będzie niepotrzebny, do symetryzatora zasilanie na wejścu antenowym musi być wyłączone), co do tv, można sprawdzić - jeśli antena jest dobrze ustawiona i jakość sygnału dobra to w przypadku tunera mpeg2, tv będzie wyszukiwał kanały cyfrowe dvb-t, ale będzie dekodował z mux-a tylko dźwięk, jeśli tuner jest mpeg4 to wiadomo, masz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżenie tematu bo nowe informacje. Jak już wyżej pisałem na zwykłej antenie złapałem wszystko na kanale 23 z 28 miałem problem, a tu pewnego dnia wcześnie rano patrzę i jest.

Ale to połowa sukcesu ponieważ sygnał z 28 odbieram tylko wcześnie rano i późno wieczorem. Może ktoś wie dlaczego tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczeniem będzie lepsza propagacja która właśnie wtedy występuje no i mniejszy szum w eterze, w ciągu dnia jednak pracuje sporo więcej urządzeń emitujących zakłócenia i propagacja jest znacznie gorsza, to może oznaczać - kanał ten albo jest na granicy zasięgu, albo niedokładnie ustawiona jest antena i w sprzyjających warunkach jakoś działa lub zestaw antenowy powinien charakteryzować się większym zyskiem czyli antena powinna posiadać więcej direktorów, im więcej tym bardziej zawęża się charakterystyka kierunkowa i jest mniej podatna na zakłócenia dochodzące z innych kierunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam od 4-mcy odbieram tv cyfrową naziemną w Ostrowie /dzielnica Zacisze/ , antenę mam skierowaną na Śrem,używam

anteny MDX-55.Poziom sygnału w zależności od dnia,od 45-do 62.Mam pytanie dlaczego tylko tvp -info Poznań się nie kratkuje,natomiast pozostałe 6 -kanałów jest kratkowanych bądź jest fonia bez obrazu.Może jest osoba w Ostrowie która potrafi ustawić precyzyjnie antenę kierunkowa na Śrem.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrowiec jeżeli chodzi o Śrem ma bardzo dobrą sytuację. Poziom sygnału jest wysoki, więc na pewno nie w precyzyjnym nakierowaniu anteny tkwi problem. Może zwyczajnie po drodze znajduje się coś co zakłóca sygnał a może coś jest nie tak z instalacją antenową. Sama antena daje zysk do 16 dB. Może potestuj odbiór na antenie o wyższym zysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja odbieram mux2 bez większych zastrzeżeń, gorzej (znacznie gorzej) jest z mux3 ale moc tego nadajnika jest za słaba na stabilny odbiór w Ostrowie.

Moje pytanie brzmi: czy w Ostrowie (zachodniej jego części) odbiera ktoś jakiś czeski mux, z którego nadaje CT4-sport? Pytam bo dziś o 14.50 jet tam live przekaz z Zlatej Prilby:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

no i sprawdziłem.... totalnie g..wno z kanału 23 28 brak sygnału,a kanał 38 łapie polsat tvn puls no ale co stego jak obraz sie tnie ze... sekunda obrazu pięć sekund zawieszenia się obrazu..(Mikstat miał ruszyć w marcu br i co? standard opóźnienie goni opóźnienie).Drzewiecki miał racje mówiąc ze Polska to dziki kraj.pozdrawiam:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Witam

Chce znależć kanały cyfrowe ze Śremu na TV LCD SAMSUNG z tunerem MPEG-4.Jaką antene doradzicie?

 

 

Zobacz antenę taką :

 

http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... a-log-2-65

 

lub

 

http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... a-log-5-65

 

jeżeli musiała by być ze wzmacniaczem to wzmacniacz antenowy można pewnie dokupić.

 

Ja odbieram sygnał też na Samsungu, ale antenę mam ustawioną w kierunku Skórzewa - nie mam niestety dostępu do podłączenia anteny bezpośrednio na Śrem.

 

Kanał 39 - Poziom błędów 0

- Siła sygnału 80

 

Kanał 28 - Poziom błędów 0 - 3

- Siła sygnału 72

 

Może te informacje Ci pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbować wyszukać możesz kanały na zwykłej antenie zapewne, którą masz. Jak korzystam właśnie z takiej zwykłej starej siatkowej i na razie daje radę ta antena. Mam właśnie skierowane na Śrem. Mówimy o lokalizacji takiej jak w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...