Skocz do zawartości

Hotbird i ASTRA na Dekoderze Sagem


Andreas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich goroco ;),

mam maly problem,

z poczatku ogladalem na Dekoderze Sagem Polsat tylko programy z Hotbid, ale teraz mam inny Dekoder Humax 1000 HDTV, i moj stary Sagem wyladowal w pokoju syna.

Zrobilem przyszukiwanie, na Hotbit i Astra, ale jakos malo programow wskoczylo na Hotbid ( okolo 600 ) i na zwlaszcza na ASTRA (okolo 300), i nie ma wszystkich Programow np. RTL.

 

Co mam zrobic????

Moze Symbol Rate inny, lub ustawienie`????

Na Humax 1000 mamrazen okolo 2000 Programow.

 

Antena 85 cm, LNB najnowsze ( Monoblock Quad LNB MBQS-24 z Humax)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagem automatycznie wyszukuje tylko kanaly FTA (stad czasami pojawia sie problem z TVP3 na Astrze-nie zawsze znajduje) stad moze ci sie wydawac ze jest ich mniej. Oczywiscie symbol rate tez jest wazny. Sagem ma standardowo wpisane bodajze 3:

*27500

*22000

*i nie pamietam jaki:)

masz jeszcze 5 wolnych pozycji zeby wpisac sobie jakies popularne predkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze ,

nie znalazl RTL,

moze musze cos wpisac innego pod Parametry Transportera ??

 

Mam teraz tak:

 

Nazwa Satelity Hotbird

Pozycja i Kierunek 013,0° - Wschod

Czestotliwosc Transp. 12284

Polaryzacja H

Symbol Rate 27500

FEC 3/4

 

 

a na Astra tak:

 

Nazwa Satelity Astra

Pozycja i Kierunek 019,2° - Wschod

Czestotliwosc Transp. 12284

Polaryzacja H

Symbol Rate 27500

FEC 3/4

 

 

Moze cos zmienic trzeba, prosze o pomoc ???

 

 

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo moze cos pod Instalacja LNB mam zle????

 

Mam teraz tak:

Nazwa Satelity Hotbird

Pozycja na Orbicie 0130

Kierunek Wschod

LNB Niska Czestotliwosc 09750

LNB wysoka Czestotliwosc 10600

Czestotliwosc Graniczna 11700

 

A na Astra tak :

 

Nazwa Satelity Astra

Pozycja na Orbicie 0192

Kierunek Wschod

LNB Niska Czestotliwosc 09750

LNB wysoka Czestotliwosc 11600

Czestotliwosc Graniczna 11700

 

Moze cos trzeba tu tez innego wpisac???

 

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość PawelU1981

Ciekawa rzecz, ale z drugiej strony na pocztaku roku wiekszosc kanalow takich jak RTL-e, Sat.1, Kabel 1, Pro7, DSF, VIVA TV i prawdopodobnie Eurosport D i kilka innych zostanie zakodowana, wiec i tak wielkiego smutku teraz nie powinno byc, bo za jakies 2-3 miesiace kanaly te pozostana tylko wspomnieniem. Osobiscie uwazam, ze kodowanie tych kanalow to glupota.

 

Radze jeszcze sprawdzic dobrze polaryzacje i wartosci SR oraz czy sama wartosc czestotliwosci jest dobrze wpisana, czasem mozna cos przestawic nieumyslnie i pozniej nie ma sie tego co by sie chcialo ogladac :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się preszukiwać na Sagemie w trybie transpondera na Astrze. Przeszukując tp. znajdziemy np. 50 kanałów które w rzeczywistości są nadawane z kilku transponderów. Jeśli po takim przeszukaniu np. włączymy kanał X z tp.Y to znalezione kanały z innych tp. znikną.

 

W ostateczności można przeszukać w trybie tp. ale nie włączać żadnego kanału i zapisać wszystkie na liście innej niż A a potem przeszukać całą orbitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak na sagema przystalo to moze pamiec przepelniona. mialem kiedys to samo ale nie zapisywalo zadnego kanalu z tp. Viacom'u a reszte tak. wiec moze podobnie jest u ciebie. wiec radze skasowac wszystkie listy ulubionych i reset (wyjac kabel zasilajacy z tylniej obudowy dekodera, wcisnac strzlke w lewo i w prawo i je przytrzymac wlozyc kabel zasilajacy i czekac az na wyswietlaczu pokaze sie "00--" wtedy puscic i czekac) po tej operacji powinien wszystkie zapamietac. radze nie wykknywac czestego przeszukiwania gdyz pamiec jest przepelnina. dla pocieszenia dodam ze tez mam przepelnina i coraz czesciej musze wykonywac reset ust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze ,

nie znalazl RTL,

moze musze cos wpisac innego pod Parametry Transportera ??

 

Mam teraz tak:

 

Nazwa Satelity Hotbird

Pozycja i Kierunek 013,0° - Wschod

Czestotliwosc Transp. 12284

Polaryzacja H

Symbol Rate 27500

FEC 3/4

 

 

a na Astra tak:

 

Nazwa Satelity Astra

Pozycja i Kierunek 019,2° - Wschod

Czestotliwosc Transp. 12284

Polaryzacja H

Symbol Rate 27500

FEC 3/4

 

 

Moze cos zmienic trzeba, prosze o pomoc ???

 

 

Andrzej.

Jak to jeszcze aktualne to RTL na ASTRZE ma parametry: 12.188 // H // 27500 // 3/4.Ja nie mogę odbierać DELUXE MUSIC i reszty z 12.246/V podobno jest słaby sygnał z transpordera na wschodzie Polski, gdzie mieszkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracam jeszcze raz do tematu rozpoczętego przez "Andreasa" - cytuję -

"Zrobilem przyszukiwanie, na Hotbit i Astra, ale jakos malo programow wskoczylo na Hotbid ( okolo 600 ) i na zwlaszcza na ASTRA (okolo 300), i nie ma wszystkich Programow np. RTL"

 

Zrobiłem to tak:symbol rate ustawiłem tylko 27500,22000,03333,rozpocząłem przeszukiwanie-kiedy dekoder zakończył Hotbida wstrzymałem przeszukiwanie,odłączyłem antenę od dekodara i ponowiłem dalej przeszukiwanie, aż pasek doszedł do ok.25%,po czym ponownie podłączyłem antenem i wznowiłem przeszukiwanie do końca.Zapisałem wyszukane kanały.Dekoder podczas przeszukiwania pominął ok.120 kanałów i tak kodowanych, ale wyłapał inne niekodowane m.i RTL itp :D .Wygląda to tak, jakby dekoder posiadał zbyt mało pamięci :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przede wszystkim najprostszy sposób to zrobienie przeszukania Astry, zapisanie na którejś liście potrzebnych kanałów choćby ich miało być 500 i potem przeszukanie HB i Astry. Nawet jeśli na liście A nie będzie połowy kanałów z Astry to będą na liście utworzonej przez użytkownika. Inna sprawa że nie będzie nazw tych kanałów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zapytam tak... Jak już jestem w tym temacie co do kanałów...

 

To czy na dekoderze CP wyłapie wszystkie kanały FTA tak jak na zwykłym odbiorniku cyfrowym ?

 

bo np jest oferta zeby kupic zwykły tuner za 200 zł z zestawem...Cyfrowy i na nim mam te kanały FTA :

 

http://www.lyngsat.com/astra19.html - Astra

http://www.lyngsat.com/hotbird.html - Hot Bird

 

To na tunerze Cyfrowego Polsatu pod tymi linkami,co sa te kanały będe mieć to samo,co na zwykłym tunerze i wszystkie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sądzę bo o ile pamiętam to na Astrze i HB nie ma kanałów z na tyle niskim SR żeby Sagem ich nie złapał. Dawno nie używałem Sagema, ale jestem prawie pewien. Zresztą kanałów z innym SR niż 27500 czy 22000 jest raptem kilka i szkoda sobie głowę zawracać - wpisywanie np. 3333 dla jakiegoś węgierskiego kanału tylko wydłuży przeszukiwanie.

Te linki co podałeś pokazują też kodowane kanały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...