Skocz do zawartości

Optibox HD 2CICX PVR Ready


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że jest to tani sprzęt i nie należy dużo wymagać, ale nie rozumiem jego celowego ograniczania w funkcjonalności, bo zmiana nazwy kanałów jest chyba podstawową funkcją, którą ma zdecydowana większość tunerów ma ,a już tym bardziej tuner HD. A tak to czuję się jak bym posiadał dekoder platformy, który też jest ograniczony funkcjonalnie poprzez takie a nie inne oprogramowanie. A co do usprawnień to nie udało mi się na nim zmienić pakietu na inny, więc coś na pewno musi być z przepuszczaniem uprawnień i pewnie też nie da się na nim zaaktywować nowej karty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ograniczenie - ja bym to nazwał raczej nadgorliwość ;) Nazwa powinna być wykluczona z automatycznego poprawiania parametrów. Intencja była taka, żeby jak kanał się wyłączy, a w jego miejscu pojawi się inny - to żeby tuner sam sobie nazwę poprawił, ale to nie za dobry pomysł, bo jak widać sprawia więcej problemów niż pożytku. W Fergusonach xx18 skończyło się to tak, że sami użytkownicy zrobili poprawkę do softu, żeby zablokować automatyczną zmianę nazwy (zmieniało się bodajże 1 lub 2 bajty w sofcie za pomocą edytora szesnastkowego i wgrywało do tunera - gdzieś na forum to opisywałem), ale do Optiboxa jeszcze takiej poprawki nie wynaleziono. Pozostaje zgłosić do Globo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam! Mam pytanie do posiadaczy tego tunera używających go razem z Telewizją na Kartę. Mimo przeszukania wielu stron internetowych nie mogę się dowiedzieć na 100% czy wszystkie kanały TNK działają na tym tunerze. W wielu postach pojawiają się opinie, iż nie chodzą TVP Sport, nSport czy Discovery, a to właśnie te kanały najbardziej mnie interesują w ofercie TNK. Czy ktoś kto miał do czynienia z tym tunerem może to potwierdzić lub to zdementować? Jeżeli nie ten Optibox HD 2CICX PVR to jaki tuner z HD w podobnej cenie polecacie do TNK. Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda w czytniku jak jest karta nie ma Tvp sport,nie ma najnowszego softu by to poprawić,ale problem znika jak kartę wsuniesz razem z modułem cam conax to wszystkie kanały śmigają.

 

Miałem ten sprzęcik ale już dawno sprzedałem.

O inny tunerek pytaj o nowego fergusona ariva hd 200,ale znając fergusony z mojej strony to super działają z tnk,cyfra+,polsat i nie ma mowy o braku jakiegoś kanału,

jeżeli nie ma to być tuner z HD a SD to polecam Opticum 8000 2cicx(po zmianie softu jest jako pvr a czytnik uniwersalny)taki ja mam,mam na nim tnk i cyfra+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do VIGO:

Dzięki za szybką odpowiedź! To wielka szkoda, że nie wszystkie kanały z oferty TNK "śmigają" na tym tunerze, gdyż w tej półce cenowej nie było do tej pory żadnego tunera, który mógłby z nim konkurować. Jednakże kupując moduł cam conax, szczerze mówiąc ten tuner staje się nieopłacalny. Odnośnie Fergusona Ariva 200 HD, to też o nim pomyślałem, ale niestety jako nowość na rynku mało osób go posiada i czekam, aż ktoś powie coś więcej o działaniu TNK na tym tunerze i o nim samym. Myślałem także o tunerze SD i interesował mnie Opticum 7300 albo Ferguson FK 6900 CR. Niestety nie mogę się zdecydować, czy kupić słabszy tuner HD za ok. 550-600 zł, czy wybrać coś z oferty tunerów SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierz Globo HD S1 (teraz około 650zł kosztuje) lub Opticum HD 9500 (teraz około 740 zł, mi sie on podoba i nad nim mysle) :)

 

oba sa sprawdzone i obsluguja HD, tnk bez zarzutow dziala, oba maja 2x czytnik conax i 2 gniazda CI, Opticum ma dodatkowo złącze drugie złącze usb do zasilania dodatkowego dla dysku usb i port lan i jest wezszy o 1,5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiedzą, wiedzą. Sam do nich pisałem i opisali, że nad tym pracują. Tyle, że było to 2 miesiące temu. :(

Dziś mam kolejny problem. Nie mogę wyszukać tych kanałów TVP z transpondera na Astrze.

Zaznaczam, że inne kanały na Astrze chodzą ok.

 

Może ktoś podesłałby mi na maila (sadysta@buziaczek.pl) listę z kanałami platformy TVP?

 

Fatalnie, że nie ma porządnej aplikacji do edycji settingów (z możliwością ustawienia pid'ów).

 

Ok. dzięki turtorialowi ze strony globo (jednak chłopakom zależy) udało mi się ustawić kanały TVP. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta są wskazówki do ściągnięcia jak ustawić aby tuner załapał paczkę TVP http://www.globo.com.pl/?y=3&cmd=show&c ... prod_id=54

 

Ponadto chyba pojawił się nowy soft ale nie widzę daty dodania,czy ktoś wie czy to nowy soft?,BO OSTATNI JEST Z 13.03.3009 A BŁĘDY MA Z CZYTNIKIEM KART.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wywróżyć ze szklanej kuli czy z fusów?

 

zapytam inaczej

czy optibox z oprogramowaniem ucas dekoduje kanały kodowane w systemie NDS VideoGuard ( np. platformy- sky italia,sky digital,sky deutschland )

jeśli ktoś testował to niech napisze

 

witam , czy ten tunek odtwarza pliki JPG z pendraiva????mój widzi pliki ale nie potrafie ich otworzyć.

 

niestety tuner nie ma przeglądarki jpg i też niestety nie odpalisz w nim plików mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

witam wszystkich potrzebuje pomocy

mam ten nunerek od 2 miesiecy i mam z nim nastepujacy problem

w sobote zmienily sie klucze na cyfrze plus i moj tuner nie przeniosl uprawnien na karte

musialem isc do punktu aby na katre nagraly sie nowe klucze

 

czy mozecie polecic jakies oprogramowanie na ktorym uprawnienia do cyfry plus bede przechodzily ?

kupilem tuner z oprogramowaniem ktore zmienia czytnik conax na uniwersalny

jest dosc ciekawe bo moge ogladac kany z tych transponderow z ktorych niektorzy nie moga korzystac

u mnie dziala to bez problemu

 

jakie najswiezsze oprogramowanie przerabia czytnik kart uniwersalny ?

 

prosze o rade linka do softu na ktorym bedzie mi to wszystko dzialac tak jak nalezy

pozdrawiam lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...