Jump to content

Recommended Posts

  • 1 month later...

Jestem zainteresowany kupnem tego modułu Neotion, mam telewizor Samsung Full HD LE40F86BD z wbudowanym dekoderem DVB-T z MPEG-2 i odbieram testowy program Polsat , TV 4 i TVN nadawany ze Śremu ale na kanałach TVP jest tylko fonia brak obrazu ponieważ nadawane są w MPEG-4.Wyczytałem na fum EMITEL-a że ten moduł konkretnie VIACCESS CI CAM NP4 Extra będzie współpracował z moim telewizorem ale nie wiem czy będzie możliwość odbioru kanałów HD np. TVP HD

Link to post
Share on other sites

Czyli na tym module kanałów HD nie obejrzę. Pytanie jest takie : z tego co słychać i co można wyczytać na różnych forach internetowych w pierwszym pakiecie programów będą : TVN , Polsat , TV4 ,Puls oraz z pakietu TVP : TVP 1,TVP 2 i TVP info czyli ani TVP Sport ani żadnego kanału HD nawet TVP HD. TVP Sport i TVP HD nadawane są tylko testowo i jak zakończone zostaną testy znikną z ekranu. Myślę że nie ma się co łudzić że będzie coś ciekawego poza kanałami niekodowanymi które do tej pory nadawane były drogą satelitarną. Chyba że dojdzie do tego że cześć pakietów programowych w następnych multipleksach a ma ich być podobno 5 zostanie zakodowana i trzeba będzie kupić moduł dekodujący. Gdyby puścili jakieś ciekawsze kanały platformy cyfrowe poszły by z " torbami" dlatego tak opornie idą testy kanałów grupy Polsat i TVN. Jeżeli wejdzie w życie nowa ustawa o radiofonii i telewizji publicznej gdzie mówi się tylko o " misji " i dostępie niekodowanym TVP 1 i TVP mogą zakodować całą resztę i trzeba będzie kupić moduły i opłacać abonament albo wziąć Cyfrę, N, Polsat lub pakiet z TP z Neostradą lub przez satelitę niestety ....... tu chodzi o dużą kasę czy jest sens czekania na procesor Np HD ? to jest zasadnicze pytanie

Link to post
Share on other sites

Ja mam własny dekoder HF 8900 HD i kartę cyfry i łudziłem się że pójdą po rozum do głowy i dogadają się z TVP odnośnie kanałów TVP Sport i TVP HD jak N-ka i częściowo Polsat a oni " rżną głupa " oferując abonentom dekodery z wbudowanymi dwoma głowicami DVB-T i DVB-S żeby co niektórzy abonenci mający możliwość odbioru naziemnej telewizji cyfrowej mogli oglądać Polsat i TVP Sport i TVP HD za "darmochę" a" później jak zakończone zostaną testy " się zobaczy co dalej robić". Tylko tych "wybrańców" mających możliwość odbioru jest mało a ci co takiej możliwości nie maja "klną w żywe kamienie" i kupują "TNK" dorabiając konkurencję jeżeli mają swój dekoder a nie z Cyfry bo ci takiej możliwości nie mają . Czy nie prościej było by dogadać się z TVP i zapłacić za możliwość nadawania tych programów ze satelity a nie wpuszczać ludzi w "maliny" ? Po co mam dokupować TNK skoro mogę dopłacić parę złoty w abonamencie ? Nadają pakiet Filmbox w jakości VHS kto to ogląda ? Ja oglądam tylko Filmbox HD reszta to "szajs" jakościowo i programowo .......A co wy na to ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Mam Netiona Viaccess CI CAM NP4 już chyba ponad dwa lata.

Jak aktualizuje się w nim firmware przez satelitę bo na naziemną nie liczę?

Czytałem tu i tam, że wyszły do niego jakieś poprawki ale u mnie jednak aktualizacja milczy.

Aktualnie próbuję rozchodzić przy jego pomocy DVB-T w telewizorze z tunerem mpeg2, TVN Warszawa działa bez problemu pomimo słabego sygnału (3kW), a programy TVP szarpią, rwie się obraz przy tym sygnał jest mocny (100kW).

No i właśnie, chciałbym ściągnąć jakąś aktualizację może coś to da, ale nic mi nie znajduje.

 

INFO o module

301mGNV.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

http://www.naziemna.pl/index.php?option ... &Itemid=38

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... rowa-dvb-t :

"Pierwsze trzy multipleksy, do momentu wyłączenia telewizji analogowej, będą dostępne całkowicie za darmo.

Decyzje, dotyczące możliwości stosowania ewentualnej odpłatności za wybrane kanały, zostaną podjęte przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Radiofonii i Telewizji."

 

W Holandii część programów idzie FTA ale za część trzeba dodatkowo płacić. Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby np C+ w naziemnej było FTA.

Link to post
Share on other sites

Wcale nie jest powiedziane, że cokolwiek będzie kodowane, że C+ czy cokolwiek premium będzie w DVB-T (póki co to prawdę mówiąc się na to nie zanosi), a nawet jak będzie i zakodują, to nie wiadomo w jakim systemie. Systemów jest taka mnogość, że nigdy nie będziesz mieć gwarancji, że to co kupisz teraz nada się w przyszłości (a jak będzie jakieś parowanie kart z modułami danego operatora?). Zakodują, to wtedy będziemy myśleć.

 

Jeśli do GI chcesz dobrać jakikolwiek CAM NP4, to i tak do wyboru są FTA, Conax albo Viaccess, czyli bezsystemowe (FTA) albo jednosystemowe. Szansa, że akurat trafisz w dobry jest zbliżona do szansy wygranej w lotka (tym bardziej, że z mnogości systemów są tylko dwa osiągalne). Poza tym zastanawiałbym się, czy jest sens bawić się w CAM NP4 do tego tunera, bo działa on z nim tak sobie (jak się rozejrzysz po forum użytkownicy zgłaszali różne zgrzyty), a cena modułu CAM w wersji Conax i Viaccess już teraz przewyższa najtańsze odbiorniki DVB-T/MPEG-4.

 

Jeśli DVB-T nie jest sprawą pilną, to przemyśl opcję przeczekania jeszcze trochę i albo zakupu odbiornika DVB-T albo wymiany 870 na jakiś nowy HD Combo, który załatwi wszystko za jednym zamachem (o ile nie żal Ci się rozstawać z GI-870, bo ogólnie seria Xpeed była bardzo udana, szkoda, że HD nie zrobili).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...