Skocz do zawartości

DVB-T z obiektu RTCN Kraków/Chorągwica.


igorlan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w Sosnowcu odbieram bez wiekszych problemow. Blok, 1 pietro, odsloniety wschod. Na antenie 19-elementowej + wzmacniacz SWA-9 na balkonie mam moc 60, jakosc 100. Na siatce + ten sam wzmacniacz w mieszkaniu (tutaj ciezko ustawic tamta) mam moc ok. 50, jakosc skacze 20-50, ale da sie ogladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę. Mieszkam w Sobkowie ( miejscowość między Kielcami a Jędrzejowem ) jakieś 90 km od Chorągwicy

Odbieram cały czas analogowe TVN, TV4 i PULS bardzo zaśnieżone ale kolor jest. Na TV gdy wprowadzę ręcznie kanał 25 na pasku wchodzi sygnał cyfrowy waha się z poziomu źle do normalnie, ale odbiornik nie łapie żadnej stacji. Moja antena to siatka wiem badziewie ale po zamontowaniu Telmora ASR-860 P25 sytuacja się nie poprawiła a wspomniane programy analogowe nawet odbierały gorzej porównując z siatką. Czy myślicie ze w moim wypadku wart inwestować w antenę kierunkową jeśli tak to jaką. Dodam iż kierunek w stronę Chorągwicy jest ładnie odsłonięty, a programy analogowe TVP1,2,INFO,POLSAT odbierają idealnie a sygnał ich jest u mnie bardzo mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wreszcie udało mi się odebrać sygnał DVB-T z Chorągwicy jakieś 90 km w Lini prostej (Sobków pod Kielcami), uwaga na antenie siatkowej z wzmacniaczem. Podłączyłem także antenę Yaga bez wzmacniacza ale na niej cyfrówki nie łapę ( antena ta kiedyś służyła do odbioru dwójki k.28 ze Św. Krzyża, ma jakieś 2,5 m długości ). Analog z Chorągwicy na Yadze chodzi następująco TVP 2 ideał, TVP INFO lekki śnieg, POLSAT mocniejszy śnieg, uwaga łapie nawet TVN,TV4,PULS z bardzo mocnym śniegiem i wpadającym kolorem( testy z balkonu). Wynika z tego iż ta antena jest przeznaczona do odbioru IV pasma a więc tam gdzie nadaje cyfrówka. Domyślam się że DVB_T na siatce złapałem dzięki dobrym warunkom propagacyjnych panującym dzisiejszej nocy. Ale mam także nadzieję ze jeżeli do Yagi włożę jakiś dobry wzmacniacz i umieszczę ją wysoko na dachu zapewnię sobie stały odbiór cyfrówki. Pytanie tylko do Was jaki wzmacniacz?, o jakim zysku?, a może tylko na k. 25?. Na pewno Yaga ta musi mieć bardzo duży zysk skoro bez wzmacniacza i z balkonu odbiera analogowe trzy słabiutkie stację z tak dużej odległości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie masz tylu mocnych sygnałów, więc u ciebie się to dobrze sprawuje. A co innego gdy ktoś ma 5-7 analogowych programów w dobrej jakości i jeszcze dużo miejskich zakłóceń. Ja jak kiedyś wpinałem wzmacniacz (nie dopuszkowy) to miałem cały śmietnik na wszystkich zakresach i to ze słabym wzmocnieniem. Zakłóceń nie było na antenie na VHF-3 do (próB) odbioru Słowackiej telewizji.

 

@Poland - to ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend sprawdzę to wam powiem :)

 

 

Edit : Z tego co udało mi się przeczytać to mój telewizor plazmowy jest 42 calowym Samsungiem (jak już wspomniałem) czwartej serii. . W instrukcji niestety nie podali nazwy modelu. Nazwa za to była na pudełku i jest to BN69-02650A-00 42P410.

Tak więc czy możecie mi doradzić jak na nim DVB-T odebrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mieszkam w Krakowie na ul Syrokomli na 3 piętrze kamienica 5 piętrowa.

Czy korzystając z tego tunera TUNER X3MTV-HU2200 ANALOG / DVB-T MPEG 2 / 4 STICK USB oraz anteny pokojowej będę w stanie oglądać telewizję cyfrową?

Ze względu na u[beep]liwą administrację wystawienie anteny na dachu nie wchodzi w grę.

Będę bardzo wdzięczny za info od osób mieszkających w mojej okolicy (i nie tylko) ponieważ nie chciałbym wydawać 220zł na tuner z którego nie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...