Skocz do zawartości

DVB-T z obiektu RTCN Kraków/Chorągwica.


igorlan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odebrałem wspominany tuner, zainstalowałem, podpiołem antenkę dołączoną do zestawu i wielki :/ Total Media nie znajduje żadnego kanału DVB-T. Antenkę ustawiałem w kilku miejscach w mieszkaniu i nic :( Znajduje tylko analogowe programy (najlepsza jakość Puls i TVP Info- reszty nie da się oglądać). Jutro kupię antenę pokojową i zobaczę czy coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie , od nie dawna do domu kupiłem sobie tuner Maximum T1300 FTA i Moc: mam 80 % do 90 % a jakość: 0 % dlaczego ? co muszę zrobić żeby jakość była więcej ? .

 

lub jak ustawię inaczej to Moc mam do 40 % a jakość do 20 % i w żadnym przypadku kanałów nie wyszukuje .

 

podłączoną mam taką zwykłą antenę siadkową , co muszą zrobić aby mi działało ? lub co muszę dokupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam.

Posiadam LCD TV z Sharp 37 cali z wbudowanym tunerem z ustawiona antena siatkowa na krakow jakosc i siłą 80 % kanały wyszukuje głos jest a obrazu nie ma co moze byc przyczyna. Pytam sie poniewaz w tym temacie nie jestem dobra i sie nie znam. Prosze od odpowiedz jesli ktos zna odpowiedz. :D

A w sklepie zapewniali mnie ze mi bedzie odbierac ten tv kupiłam na siweta bozego narodzenia 2008 a dopiero teraz weszłam w ustawienia gdzei sie wybiera zeby wyszukiwało kanały cyfrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Wszystkich serdecznie.

Mieszkam w Staszowie woj. świętokrzyskie tj. ok 40km na północ od Tarnowa.Na dzień dzisiejszy odbieram 3 kanały: TVP1, TVP2, TVP(reg.)KRAKÓW. Antenę mam skierowaną na Tarnów, ale skąd mam sygnał DVB-T sam nie wiem ponieważ o tym aby w Tarnowie nadawali w DVB-T nic mi nie wiadomo, a z obiektu RTCN Kraków/Chorągwica podobno jest nadawany TVP(reg.)Warszawa a ja łapę TVP(reg.)Kraków :). Do odbioru posłużył mi dekoder Cyfry+ Philips PVR 7201 oraz szerokopasmowa antena siatkowa ze wzmacniaczem ( najtańsze badziewie dostępne na rynku :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne :D

Niestety w dekoderze który posiadam (Cyfry+) jest tak [beep]ny soft, że nie idzie sprawdzić na którym kanale i na jakiej częstotliwości odbieram dany program :( . Teraz jestem pewien na 99%, że jest to sygnał z Rzeszowa (Sucha Góra). Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Myślałem, że telewizję odbierasz z Chorągwicy. Skoro ze Skrzycznego to znaczy, że TV Puls odbierasz z Bielska, które nadaje na tym samym kanale.

 

W takim przypadku odbiór DVB-T może nie wyjść, ale warto spróbować. Sygnał DVB-T z Chorągwicy nadawany jest z kierunkowego systemu antenowego skierowanego na Kraków i częściowo na Katowice. Od września ma być nadawany z głównego systemu antenowego z mocą 50kW z możliwym drobnym wycięciem w kierunku południowo-wschodnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne :D

Niestety w dekoderze który posiadam (Cyfry+) jest tak [beep] soft, że nie idzie sprawdzić na którym kanale i na jakiej częstotliwości odbieram dany program :( . Teraz jestem pewien na 99%, że jest to sygnał z Rzeszowa (Sucha Góra). Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam

 

Głupsze jest to, że lista jest pobierana z satelity i np w Krakowie blokuje to odbiór Programu 3 Polskiego Radia DVB-T. Może jak cyfrówka ruszy na dobre to wrzucą pobieranie listy z anteny naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...