Skocz do zawartości

DVB-T z obiektu RTCN Kraków/Chorągwica.


igorlan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek 6 marca uruchomiona zostanie testowa emisja telewizji cyfrowej DVB-T z obiektu RTCN Kraków/Chorągwica.

 

Dużo większa moc sygnału pozwoli na znaczące zwiększenie obszaru pokrycia sygnałem oraz poprawi warunki odbioru na terenie Krakowa. Równocześnie zakończona zostanie emisja DVB-T z obiektu Kraków/Krzemionki.

 

W ramach testu emitowane będą programy TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport i TVP HD

 

źródło: Emitel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu wcześniejszej informacji:

emisją będzie prowadozna w kanale 25, wiązka kierunkowo na Kraków z mocą ok. 15kW ERP.

Mapę teoretycznego zasięgu emisji podamy niebawem.

Skład programowy jak dotychczas (z warszawską wersją TVP Info) oraz trzema programami radiowymi Polskiego Radia.

 

Źródło: Emitel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunkowy system antenowy jest bardzo szeroki. Sygnał będzie odbierany na wschód po Tarnów, na zachód do Katowic i Bielska a na północ daleko poza Busko Zdrój (a może nawet do Kielc).

 

Jeśli emisja zostanie przeniesiona na dookólny system antenowy z pełną mocą, to odbiór będzie możliwy nawet w beskidzie Żywieckim, w Zakopanym lub w Nowym Sączu. Z dobrymi antenami będzie można odebrać w wielu miejscach na Słowacji.

 

Obecnie w Tarnowie sygnał analogowy z anten kierunkowych jest niezadowalający (ale dla DVB-T wystarczy) a z dookólnych bardzo mocny. Nieco lepiej jest w Bielsku. W Busku Zdroju sygnał jest bardzo mocny, ale zakłócony przez Słowackie stacje.

 

Jeśli w programie regionalnym będzie TVP Kraków, to najbardziej skorzysta na tym zachodnia Małopolska, gdzie jakość odbioru z Chorągwicy jest nienajlepsza a lokalny program musi być retransmitowany z obiektu Katowice*Kosztowy*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze sygnał przy 15 kw poleci dosc daleko w moich okolicach odbiór powinien byc stabilny mieszkam ok 10 km od krakowa kiedys robilem test i skrzyczne miałem ok a krzemionki raz był sygnał raz nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam odbiór z Chorągwicy,w miejscowości Tenczynek (gmina Krzeszowice)(Północny zachód od Krakowa)

Ok.30 km.od Krakowa,na karcie X3M 1100(USB) jakoś sygnału w skali od 1-6 Cztery.

Odbiór antena siatkowa.

Kanały odbierane :TVP1,TVP2,TVP Info(Kraków)

 

Pozdrawiam Michał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal82 czyli mapki zasięgu nie mówią prawdy, bo w Tenczynku powinien być brak sygnału, a ty odbierasz to na USB

 

Mapka jak wiadomo jest oreintacyjna i trudno na niej w 100% polegać. Ale dobrze, że zasię jest większy niż spodziewany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda,ale z pewnością,mapka zostanie zmieniona ta jest narazie orientacyjna.

Ludzie sami ją zweryfikują,pisząc gdzie i jak odbierają DVB-T.

A tak na marginesie to od razu byłem pewny że odbiorę z tego nadajnika.

Poniewarz odbieram z niego analogowo,TVN i TV Puls a ich siła jest mniejsza bo tylko 10 kW.

Pozdrawiam :smile: .

 

P.S. Obecnie obserwuję brak sygnału,ale jest to pewnie związane z ze zmianą kmpresji na mpg4 a i może dodaniem pozostałych kanałów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam między Kielcami a Jędrzejowem na analogu mam slaby odbioru TVN i Puls z Chorągwicy obraz czarno-biały czasami wchodzi kolor. Od rana próbuje coś złapać na tunerku X3M HU2200 w cyfrze ale niestety nic. Czy to wina tunera czy mieszkam za daleko od Chorągwicy. A może ktoś z mojej okolicy coś złapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Krzemionek u mnie w mieszkaniu (Olsza) nie odbierałem DVB-T, ale po przeniesieniu na Chorągwicę mam odbiór (umiarkowanie dobry) z anteny Maximum DA6000 :jupi: Muszę jeszcze nieco potrenować jej ustawienie, bo póki co najlepszy odbiór mam... na wykładzinie pod grzejnikiem :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może mały zrzucik ode mnie ;)

 

tvp2altdvb.th.png

© 2009 by Mr. Orbita

 

Uzyskane na X3M HU2200 + AltDVB 2.2 (na Viście jak widać) + Bda2Driver by Diodato (v0.1.0.11). Nie instalowałem TotalMedia z płyty CD dołączonej do X3M HU2200 - jedynie pozwoliłem systemowi znaleźć na CD sterowniki - dograł same drivery, na to nałożyłem czyściutki AltDVB (uruchamiany z prawami admina z Program Files, dołożyłem własny .manifest, żeby to jakoś wyglądało ;) )

 

Zastanawia mnie co stanie się, gdy ustalony zostanie skład i wybrany zostanie operator I multipleksu. Z tego co mi wiadomo aktualnie testy zleca TP EmiTelowi TVP. Gdy sytuacja się unormuje - TVP właściwie nie będzie mieć żadnego biznesu w tym, aby emisje testowe kontynuować. Co wtedy? Jeśli nadarzy mi się okazja - podpytam kogoś będącego bliżej kwestii emisji testowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziecie jeszcze płakać jak zabiorą wam TVP Sport i TVP HD a dadzą w to miejsce Polsat, TVN,TV4 i Puls :cry::lol2:

Bodajże 14 marca ma się rozstrzygnąć czy Polsat zarezerwuje częstotliwość w I multipleksie, jeśli nie to cały plan weźmie w łeb i chyba będą dobierać w to miejce inny kanał. Nie wiem jak z TVNem czy już złożył rezerwację bo Puls na pewno jest zaintersowany powiększeniem zasięgu.

Aha, no i Kraków nie wiadomo czy awansuje do I etapu we wrześniu czy te testy potrwają rok, dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...