Jump to content

Dziecięcy 0-6.tv


Recommended Posts

Pamięta ktoś ten bodajże grecki kanał emitujący m.in. "Reksia"? :D Nie wiem jakim prawem nabijacie się z jakości Polonii 1 czy iTV. Przy 0-6.tv te kanały to HD :D.

 

Generalnie kanał nadawał kilka lat temu na satelicie Hot Bird. Co ciekawe w kinfofsat pisze jedynie o jego obecności na satelicie Eurobird 4 na pozycji 4E, chociaż pamiętam doskonale, że oglądałem go za pośrednictwem HB. Serwis pisze także, że kanał przestał nadawać w 2004 roku, a zdaje się, że nadal można było bo odbierać znacznie później. Nadawał kreskówki z podartych taśm, a logo było ledwo widoczne, nie wspominając już o samych postaciach z seriali animowanych... a od czasu do czasu pojawiała się także ezoteryka :D

 

http://www.youtube.com/results?search_t ... -6.tv&aq=f

Tutaj znajdują się jakieś jingle tego kanału, chociaż są to chyba animacje dla jego wersji internetowej... :/

Link to post
Share on other sites

Na King of Sat jest wpisany EuroBird 4, bo kiedyś EuroBird 4 to był Hot Bird 3 i najwyraźniej wraz z jego przesunięciem namieszało się coś im w historii ;) Na EuroBird 4 nigdy go nie było - już wtedy nie istniał ;)

Link to post
Share on other sites

Pamiętam ten kanał. Na Hot Bird nadawał w greckim pakiecie OTE, na transponderze 12.188V, z którego dzisiaj korzysta Cyfrowy Polsat. I tak jak wspomniano, 0-6.tv został wyłączony z satelity w 2004 roku. I chyba od tamtego momentu już nigdy nie był dostępny przez satelitę. A jakość obrazu... no cóż, nawet dzisiejsze włoskie stacyjki lepiej się prezentują :lol2:

 

Do dzisiaj zachowała się ich strona internetowa: http://www.0-6.gr/index.asp Ze strony można też się dowiedzieć, że kanał teraz jest dostępny w greckich sieciach kablowych. Link do źródła: http://www.0-6.gr/profile.asp

Link to post
Share on other sites

Logo mają bardzo proste. ;) Na ich stronie spośród możliwych trzech języków do wybrania (np. angielski) da się wybrać tylko grecki. :/ Po kliknięciu na inne flagi nic się nie dzieje.

Link to post
Share on other sites

No softów do zdekodowania tej pikselozy to nawet laki nie ma :D W każdym razie zdaje się, że prócz "Reksia" emitowano tam jeszcze inne polskie bajki (np. "Bolka i Lolka") oraz radziecki "Wilk i zając".

 

A przeglądając Google stwierdzam, że ten kanał miał widzów nawet w Polsce, chociaż ja nie pozwoliłbym paroletniemu dziecku go oglądać, ponieważ po paru dniach musiałbym mu chyba zakupić okulary. Autentycznie pamiętam, że trudno było cokolwiek wychwycić z nadawanych kreskówek, wielu rzeczy trzeba było się domyślać :D W programach na żywo albo z lepszych kaset chyba już nie było aż tak tragicznie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...