Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I to jest konkretne wytłumaczenie całej sprawy. Żadne zrywanie umów z Astrą, żadne przenosiny na Eutelsata tylko rezygnacja z jednego transpondera. A tyle się jakieś Wyborcze czy Dziennika nawypisywały że Farfał złą umowę podpisał z Astrą a tu się okazuje że klauzula może uratować TVP. Ciekawe tylko co zrobią z TV Trwam?

 

P. S. Dodaję cytat artykułu, zgodnie chyba z tradycją tego forum :D .

To zabezpieczenie. Link może wygasnąć, treść może zostać przeniesiona do archiwum a tak dzięki cytatowi można wszystko przeczytać nawet po kilku latach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sąd uznał umowę za nieważną, nadajniki SES Astra by zamilkły. A to mogłoby spowodować problemy z nadawaniem programów w tych częściach kraju, w których nadajniki naziemne są doświetlane sygnałem z satelity. Nadawca mógłby rozwiązać ten problem, wzmacniając sygnał naziemny.

Ciekawe co autor (podkreślone) miał na myśli? :)

Zapewne chodzi o TVP Info. TVP Info jest jedynym programem naziemnym doświetlanym satelitarnie.

Natomiast nadawca mógłby rozwiązać ten problem przechodząc z analogu do DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zabezpieczenie. Link może wygasnąć, treść może zostać przeniesiona do archiwum a tak dzięki cytatowi można wszystko przeczytać nawet po kilku latach :)

 

Takie właśnie intencje w tej "tradycji" zakładałem :D . W ogóle skoro "TVP" zupełnie chce zrezygnować z jednego transpondera, to ciekawe jak ojciec Rydzyk ich zmusi do dalszej emisji w "MPEG2" (taniej im będzie zapłacić karę), więc chyba tytuł artykułu jest ciut chybiony, a poza tym ciekawe jak zareagują polacy zagranicą na zakończenie emisji "TVP Polonia" w starym systemie, bo nie wiem czy zwłaszcza w Niemczech będą zadowoleni (na miejscu zarządu "TVN" wykorzystałbym sytuację i uruchomił na "Astrze" przekaz "ITVN" oraz dystrybucję kart "Conax" na niego, na podobnej zasadzie co "TNK", tzn. jednorazowej opłaty za kartę, albo dać kanał "FTA", znajdując reklamodawców w zasięgu "Astry" :D ... - w ogóle taki model dystrybucji tego kanału miałby według mnie największy sens ) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dowiedziała się "Polska", umowa, którą posiada Fundacja "Lux Veritatis" jest ważna do końca tego roku. Tymczasem TVP, która boryka się z wielkimi problemami finansowymi, chce jak najszybciej zwolnić transponder, aby zwrócić go Astrze. Zaoszczędziłaby na tym kilka milionów euro rocznie.

Aby móc oddać transponder 53 Astrze i jednocześnie nie płacić odszkodowania Lux Veritatis, TVP musiałaby przejść na transponderze 59 na nadawanie DVB-S MPEG2 (zamiast obecnego DVB-S2 MPEG4) i przenieść tutaj TV Trwam. Przynajmniej do końca tego roku dopóki umowa z Lux Veritatis nie wygaśnie. Ucierpiałoby na tym TVP HD, ale biorąc pod uwagę, że są propozycje zawieszenia działania tego programu oraz że dostęp do tego programu i tak ma niewielu widzów strata nie byłby wielka, a oszczędność na kasie znaczna. Znając jednak życie - jakiś geniusz w TVP przedłuży umowę z Lux Veritatis i TVP nadal pozostanie z ręką w nocniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co w takim układzie będzie wyższe, odszkodowanie dla Rydzyka, czy dla "Nki" i sieci kablowych za wyłączenie "TVP HD"???

 

Ja w kontekście "TVP Polonia" też raczej uważam, że zostaną na "MPEG2", chociaż komunikat do "kablówek" o którym pisał "Satkurier" wskazuje właśnie na co innego (wniosek: nikt w "TVP" nie sądził, że Rydzyk zaprotestuje, ani nie przejmował się ograniczeniem dostępu do "TVP Polonia" - ciekawe też co zrobią z "TVP Kultura", chociaż jej do wyłączenia nikt nie wymienia, a najbardziej "kosztożerne" są chyba "TVP Sport" i "TVP Info", ale z niego zarząd pewnie nie zrezygnuje :D ... ) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n-ka jest w tej komfortowej sytuacji, że TVP HD ma na swoim transponderze na Hot Birdzie (nie pamiętam jak go pobiera... retransmisja czy światłowód). Gorzej z kablówkami, pewnie wymagałoby to wymiany sprzętu ale transmisję HD można prowadzić też w MPEG2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie TVP HD jest zbędny chociażby dlatego, że mam Orange i nie mogę oglądać Astry. Najlepsze by było gdyby TVP1 i 2 przeszły na HD (co jest raczej niemożliwe...) wtedy TVP by miał bardzo dobry zasięg kanałów HD oraz każda platforma miałaby kolejne kanały HD. Wszystko z korzyścią. Jednak w nieco kłopotliwej sytuacji są abonenci Telewizji Na Kartę. Musieliby kupować nowe dekodery w Conaxie oraz MPEG4 i HD, lecz dzisiejsze Fregusony w Conaxie i HD nie są specjalnie drogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP HD i tak nadawane jest dla nikogo więc może sobie znikać.

No tak, najpierw TVP wywaliła miliony na najnowocześniejszy sprzęt do realizacji HD w Europie, potem udostępniła swój kanał tylko n-ce, a teraz chce go w ogóle zlikwidować. Typowe dla TVP postępowanie prowadzące do samozagłady finansowej! Tak samo jak zawarcie umowy z Astrą, by teraz bezsensownie ją zerwać płacąc miliony odszkodowania i zacząć nadawanie z Hot Birda znowu za własne pieniądze (a więc na chłopski rozum: jaka z tego korzyść?), na rękę platformom cyfrowym, które będą mogły korzystać z nie-swojego transpondera z kanałami TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz załóż jeszcze na Eutelsata 7E

 

Myślę, że jest to celowe i świadome działanie.

Nie zdziwiłbym się gdyby była to kolejna afera teraz dla odmiany "TVP". Mamy już Hazardową, Blidy, Olewnika.

Swoją drogą dobrze, że się wstrzymałem z monoblockiem quadem na astrę. TVP rozwiało moje wątpliwości i bezpieczniej/taniej/prościej będzie kupić zwykłego quada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepsza w tej sytuacji byłaby obrotnica (kiedyś ją miałem, ale nie podołała współpracy z komputerową kartą "DVB", której używałem do odbioru "dosyłów" w formacie "4:2:2" a nowej nie mogę zainstalować, bo "dzielę" teraz antenę z rodzicami :D - tylko monoblock quad na "HB" i "Astrę" mi pozostał :D ... ), albo antena "kampingowa", bo kto wie co może jeszcze wpaść do głowy władzom "TVP" :D ...

 

Pisałem już kiedyś, że NIE ROZUMIEM poczynań "TVP", bo zamiast maksymalnie ułatwiać odbiór swoich kanałów (i na tej podstawie domagać się płacenia abonamentu) robi WSZYSTKO by to utrudnić i jeszcze straszy wyłączeniem części kanałów...

 

Zaczynam być zwolennikiem prywatyzacji "TVP" (zwłaszcza po szybkości odpowiedzi jaką dostałem ostatnio od "TVNu" na mojego maila - 4 MINUTY, na pytanie kiedy "główny" "TVN" przejdzie na 16:9 :brawo:!), oczywiście dalej z zakazem przerywania programów reklamami i wyznaczeniem procentu programów "misyjnych", bo chyba innego leku faktycznie nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedyną zaletą nadawania z 7°E jest znacznik 16:9 na TVP Historia i TVP Kultura czego na tp. 53 (DVB-S MPEG2) Astry nie było. Jakość obrazu też sprawia wrażenie, że jest wyższa niż na 13°E.

Na Astrze też jest znacznik od jakiegoś czasu i jakość też zawsze była bardzo dobra. Więc 7E nie ma żadnych zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...