Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta aktywność wypadnie w 2013 ale co to za nius że w 2013 coś się wydarzy? Lepiej postraszyć 2012 bo to i Euro i zapowiadany koniec świata no i Igrzyska Olimpijskie.A gdzie te IO? Ano w kraju którego naukowcy straszą :)

Aktywność Słońca wreszcie wzrasta

 

Na powierzchni Słońca rozwija się całkiem spora grupa plam, a astronomowie przewidują niezbyt efektowne maksimum obecnego cyklu na maj roku 2013 - informuje NASA.

 

Jeszcze miesiąc temu liczyliśmy kolejne dni bez plam słonecznych na powierzchni naszej dziennej gwiazdy i zastanawialiśmy się jak długo potrwa długie i głębokie minimum aktywności Słońca. Teraz wydaje się, że poprzedni cykl aktywności, a także jego minimum, mamy już za sobą.

 

Na początku czerwca, na brzegu tarczy słonecznej pojawiła się ładna grupa plam słonecznych, która rośnie w oczach rozbudowując się i powiększając swoją liczebność. Grupa ta należy do nowego 24- go cyklu i uzyskała numer 1019.

 

Grupa astronomów kierowana przez Douga Bieseckera z NOAA Space Weather Prediction Center i sponsorowana przez NASA przewiduje jednak, że obecny cykl nie będzie efektowny. Eksperci oceniają, że maksimum liczby plam będziemy obserwować w maju 2013 roku, a średnia miesięczna liczba Wolfa osiągnie 90. Dla porównania, w poprzednim maksimum, na przełomie lat 2000-2001 liczba ta sięgnęła 125. Wynik sięgający 90 ma być najniższym od 1928, kiedy to w maksimum cyklu numer 16 miesięczne liczby Wolfa sięgnęły 78.

 

Niskie maksimum nie oznacza jednak, że Słońce nie zafunduje nam atrakcji i niespodzianek. Uśrednione w całym miesiącu liczby Wolfa mogą być na poziomie 90, ale mogą też zdarzać się dni, w których rozbudowane grupy plam spowodują, że wynik ten dotrze do poziomu 200. Ponadto przykłady z przeszłości pokazują, że nawet niskie maksima potrafią być efektowne. Jedna z największych burz geomagnetycznych na powierzchni naszej dziennej gwiazdy, którą mieliśmy okazję obserwować w roku 1859, wydarzyła się podczas maksimum, którego rozmiar był porównywalny z tym jakie prognozują obecnie eksperci.

 

aol/ tot/

http://nauka.wp.pl/title,Aktywnosc-Slon ... omosc.html

To jest doskonały przykład współczesnych informacji. Nie kłamią ale tez nie mówią prawdy.

 

Ta aktywność słońca powtarza się średnio co 11 lat. Więc jeśli nic się nie stało z satelitami na początku lat 900tych i w roku 2001 to i teraz nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaliście artykuł na onecie? zaszokowało mnie jedno zdanie, pozwolę sobie zacytować je tutaj: "W TVP pracuje 482 dyrektorów i kierowników komórek I, II i III stopnia." Pracowników redakcji jest teraz więcej niż samych programów :-D

 

Co do abonamentu rtv to jak napisał pewien internauta, płać i płacz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już szczyt arogncji. Likwidować Teleranek. :evil:

Teleranek raz nie wyemitowano.W zimowy grudniowy ranek 1981 roku. Za miast Teleranka był Jaruzelski ogłaszjący stan wojenny.

Jak dla mnie rządzący teraz TVP to nic innego jak WRON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam treść komunikatu TVP z 18 stycznia:

Komisja Konkursowa, powołując się na punkt 10 Regulaminu Konkursu, unieważnia konkurs na nową formułę audycji „Teleranek”. Złożone propozycje nie spełniały wymogów merytorycznych lub formalnych.

Chciano zatem zrobić tak, jak w przypadku 5-10-15. Nowa formuła miała zatrzymać spadek oglądalności. Wymogi konkursu nie zostały jednak spełnione (nierealne propozycje?)

 

To już szczyt arogncji. Likwidować Teleranek.

Jakiej arogancji :D Zamiast "Teleranka" pojawi się nowy serialik dla młodzieży. Bez treści, lecz uzyska większą oglądalność za niższą cenę. Widzowie będą zadowoleni (oczywiście ci młodzi), TVP też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy widzowie, ale to i tak TVP nie interesuje. Interesują ich tylko ich własne tyłki. W art. na media2.pl pisze, że jeden z programów dla dzieci nie został zlikwidowany, bo występują tam dzieci dwóch dyrektorów. Proponuję wszystkie programy poobsadzać dziećmi dyrektorów. Na pewno skończy się likwidowanie dla oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszmy do TVP o odkodowanie TVP HD!!!. Jak oni traktują polaków!!!. ZDF HD odkodowane! ARD HD odkodowane! Niemcom to nie przeszkadza.My ,jako Polacy aby oglądać IO w jakości HD (oczywiście niekodowane) musimy oglądać niemiecką TV . ŻENADA!!!!!! Reklamują ,że będzie transmisja IO w TVP HD .To może panowie z Woronicza reklamujcie platformę N. Bo nigdzie więcej nie ma TVP HD po co ta ściema !!! Prośba również do Satkuriera.Dziekuję.

 

I jeszcze jedno. Szlag mnie trafia jak słyszę, że prezenterzy TVP zarabiają po kilkadziesiąt tys.zł. miesiecznie ,a ONI zaciągają pożyczki i płaczą ,że mają dramatyczną sytuację finansową.Tragiczne ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może panowie z Woronicza reklamujcie platformę N. Bo nigdzie więcej nie ma TVP HD po co ta ściema !!!

Akurat widziałem dzisiaj reklamę n, gdzie chwalili się, że tylko u nich IO w HD i podali kanały HD, w których będą transmisje, a wśród nich był TVP HD z dopiskiem "tylko w n".

A dlaczego TVP HD jest kodowane, a niemieckie kanały HD nie? Bo Niemcy płacą większą cenę za prawa, bo sygnał jest niekodowany. TVP HD zapłaci mniej, bo dostępna jest tylko i jedynie na terytorium Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IO oglądam za swoje pieniazki płacąc C+,mam tam Eurosport 1 i 2 HD,Także na Astrze mam od sąsiadów z Zachodu gratis ARD i ZDF HD, a co z TVP ? Nic ,nie mam TVP Sport ,bo już dla mnie za drogo/mam + Podstawowy/,TVP HD tylko w "n".Mam propozycję : abonament TV w PL nich płacą posiadacze tych kanałów /Sport i TVP HD/ ,mający "n-ke"/nie mam nic do "n"/. Przykro mi się dziś zrobiło ,zrozumiałem całkowicie jak niepubliczna jest TVP i jak falszywie wyciąga rece po pieniądze do Polek i Polaków......niestety to prawda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jeśli chodzi o igrzyska, to TVP HD nie jest konieczna do odbioru transmisji HD, bo znakomita większość fanów HD ma Eurosport HD z C+, CP lub nawet z n.

Wszyscy ci odbierający jedynie FTA moga igrzyska obejrzeć u zachodnich sąsiadów.

Natomiast obecność TVP HD tylko na jednej platformie zmniejsza znacząco liczbę odbiorców, co oprócz braku opłaty od "gniazdka" przekłada się także na wpływy z reklam.

Przy malejących wpływach z abonamentu TVP powinna rozważyć ten argument. Wydaje się jednak, że argumenty ekonomiczne nie przemawiają do włodarzy tej instytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się trochę WKURZYŁEM przed chwilą, kiedy przeczytałem na "Sat Kurierze" artykuł o apelu sejmu o wsparcie kanału dla Biołorusi. Nie mam nic przeciwko wspieraniu tamtejszej polonii, ale czemu na jej problemy reakcja jest natychmiastowa, a na petycję "Sat Kuriera" w sprawie odkodowania kanałów "TVP" na "Astrze", co by się przysłużyło także polonii NIKT nie zareagował (a przynajmniej nic o tym nie wiem)???

 

Może to przesada, ale nasunęła mi się właśnie (w nerwach :evil: ) taka myśl, że polscy politycy zajmują się tylko sprawami o których informuje "TVN24", a w przypadku kanałów "TVP" z oczywistych powodów tam o tym mowy nie było (tzn. na antenie, bo tvn24.pl opublikował krótką notkę o zakodowaniu) i były efekty, a raczej ich brak (szkoda, że kiedy temat petycji był aktualny nikt łącznie ze mną nie wpadł na pomysł, żeby "Sat Kurier" wykupił płatny spot w "TVN24" o tej sprawie :D - mieliby kłopot, żeby go odrzucić czy zignorować, ale teraz już jest "po ptokach"...)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom profesionalizmu TVP mnie poraża. Właśnie oglądalem mecz w hokeja na TVP Sport. Ale nie dane mi jest zobaczyć drugiej tercji bo trwa transmisja biatlonu kobiet. Nie było by może w tym nic dziwnego, gdyby nie było równoległej transmisji na TVP 1 i TVP HD! Wiec na 3 kanałach mam to samo a meczu nie ma. Brawo TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...