Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie jestem rzecznikiem TVP.Co do długów i jej funkcjonalności nie chciałbym do tego wracać.Temat był tu wielokrotnie omawiany.Wystarczy przejrzeć poprzednie wpisy. Po co to wciąż wałkować.? Zmieni się rząd,zmieni się telewizja,która i tak będzie miała swoje produkcje.( Bo o tym był mój wpis.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zefir napisał(a):

Chcesz koniecznie jej upadku ?

Jeśli ktoś uważa, że nie powinno się robić kolejnego serialu historycznego, to nie znaczy od razu, że chce upadku TVP. A tak wygląda od paru lat plan produkcji, że pomijając tasiemce, to TVP robi produkcje historyczne. A nie ma na przykład serialu komediowego, jakiejś fabuły innej niż historia albo nierealne historyjki o księdzu i policji.

 

A co do kwestii długów i funkcjonalności TVP - o tym też jest ten temat i jeśli ktoś ma w nim coś do powiedzenia, to może to tu wyrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał na antenie więcej premier to znaczy:
- filmów akcji
- filmów przygodowych
- filmów podróżniczych
- filmów dokumentalnych w stylu planete+ , National Geographic
- Więcej ciekawostek informacyjnych i innych.

Mniej powtórek na TVP info, więcej nowych ciekawych informacji.
Na plus jest Teleexpress czasami są ciekawe skróty informacji ze świata, ale to według mnie jest za mało. Taka o to moja analiza TVP .

Za dużo jest telenowel, seriali, powtórek.

Obecne na TVP 1, 2 nie ma co oglądać jak zobaczę ramówkę jak nie ma wydarzeń sportowych na żywo to ramówka uboga jak na 3 mld złotych. Można powiedzieć, że do likwidacji te kanały, są inne przecież kanały od TVP gdzie można tam wprowadzić zmiany albo zrobić na TVP 1, 2. Dużo jest możliwości do zmian w ramówce. Są różne warianty według mnie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czytaj ze zrozumieniem.To jest procedura w[beep]ana w razie niewypłacaności dłużnika.Moja firma upadła nie mając żadnych zadłużeń,a mojego teścia,bo przestawała być rentowna.(koszta produkcji były zbyt wysokie)Po upadku naszych firm utworzyliśmy nową,którą syn się zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To Ty mylisz ,,upadek firmy"  z ,,upadfłością" którą przytoczyłeś i którą należy ogłosić zgodnie z wyrokiem sądu wg.prawa upadłościowego.

Nie każda upadająca firma sięga po tę formę,aby zakończyć działalność.(Jeśli nie ma zobowiązań wobec wierzyteli)

Co do TVP,to wszyscy wiemy,że nie najlepiej się ma,więc każde ,,ucinanie" jej ewentualnych przychodów z dodatkowej produkcji własnej,przyczynia się do jej powolnego upadku.A czy upadnie? Wątpię.(choć w przyrodzie wszystko jest możliwe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja używam sformułowania zamknięcie. 

Upadek w połączeniu z długami ma jednoznaczne skojarzenia. 

W Twoim rozumieniu TVP nie może "upaść". Jej potencjalne zamknięcie jest wyłączną decyzją polityczną a nie zarządu firmy. Zawsze decyzją polityczną można dosypać więcej. 

Przychody ze sprzedaży seriali nie są znaczącą pozycją budżetową w tej konkretnej telewizji.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2023 o 22:15, pasjonat napisał(a):

Obecne na TVP 1, 2 nie ma co oglądać jak zobaczę ramówkę jak nie ma wydarzeń sportowych na żywo to ramówka uboga jak na 3 mld złotych. Można powiedzieć, że do likwidacji te kanały, są inne przecież kanały od TVP gdzie można tam wprowadzić zmiany albo zrobić na TVP 1, 2. Dużo jest możliwości do zmian w ramówce. Są różne warianty według mnie.

Z całym szacunkiem, ale nie zamkną kanałów, które są w absolutnie ścisłej rankingów oglądalności, tylko dlatego, że jednej osobie nie odpowiadają ramówki. A te 3 mld zł. to może wystarczą na utrzymanie ośrodków regionalnych.

W dniu 17.06.2023 o 09:32, dvbtowiec napisał(a):

I tu pełna zgoda, w każdej firmie świętą zasadą jest wydatkowanie środków w taki sposób aby nie generować długów.

To co mają zrobić? Iść całkowicie w tanią rozrywkę przerywaną reklamami? Można nie lubić TVP, ale robi wiele rzeczy, które dla komercyjnych nadawców byłyby zupełnie nieopłacalne.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neo_patrykNie przesadzajmy. Żaden prywatny nadawca nie dysponuje takim budżetem jaki ma ten nadawca.

Abonament, dotacje 3 miliardy, sprzedaż praw do seriali, umowy dystrybucyjne na płatne kanały, reklamy i to wszystko mało. 

Z takim podejściem to worek bez dna. Trzeba racjonalizować wydatki. 

Za poprzenich ekip nie było dotacji z budżetu i dało się. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...