Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oddzielmy @Kirk dwie sprawy. Ja wiem, ze TVP mogłaby zakończyć z  Rodowicz współpracę za krytykuje rządzących, jednak tu ważniejsza krytyka samej TVP.  

23 stycznia TVP jeszcze nie byla reżimowa, 25 stycznia już tak

Kuba i Rosja zaś to wyspy wolności LGBT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Marylę Rodowicz, to najpewniej nie będzie już jurorką w "The Voice Senior" po tym, co powiedziała na temat PiS-u i TVP, choć śmieszy mnie to, że jedzie po telewizji, która przez 7 lat zapraszała ją na Sylwestra oraz zrobiła o niej film dokumentalny.

 

Zresztą podobne zdanie mam o Tomaszu Dedku, czyli Jędruli z "Rodziny zastępczej", który na Twitterze jedzie po PiS-ie jak niczym troll, a gra w serialu "M jak Miłość".

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Frontowiec napisał(a):

jedzie po telewizji, która przez 7 lat zapraszała ją na Sylwestra

Przez siedem? Wydaje mi się, że tu można liczyć nawet prawie 20 edycji, bo jak dobrze pamiętam to od samego początku, gdy Dwójka zaczęła robić kilkugodzinne imprezy plenerowe w sylwestrowy wieczór, Maryla Rodowicz pojawiała się na scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Frontowiec napisał(a):

Zresztą podobne zdanie mam o Tomaszu Dedku, czyli Jędruli z "Rodziny zastępczej", który na Twitterze jedzie po PiS-ie jak niczym troll, a gra w serialu "M jak Miłość".

Nie widzę związku. Serial produkuje "MTL Maxfilm". TVP nie jest pracodawcą dla wymienionego przez Ciebie Pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie widzę związku. Serial produkuje "MTL Maxfilm". TVP nie jest pracodawcą dla wymienionego przez Ciebie Pana.

Tak? Gdy Kurdej-Szatan tracila posadę w serialu to mam wrażenie, ze wszyscy pisali, ze to TVP zwolniła i to zemsta Kurskiego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Kurski nie pełnił żadnej funkcji w firmie producenckiej "MTL Maxfilm". 

Po prostu nie rżnijmy głupa, że Rodowicz zatrudnia producent i ona nie pracuje na rzecz TVP. Bo ośrodek decyzyjny jest na Woronicza i jak ktoś jest skonfliktowany z TVP to znika z produkcji produkowanych dla TVP  decyzją nadawcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wislok napisał(a):

Po prostu nie rżnijmy głupa,

Ja nie skąd u Ciebie takie słowa. Jak się takie teksty widzi to aż się nie chce komentować. Ale czasem trzeba.

 

Co do zasady działa to tak.

To wykonawca zatrudnia pracownika a nie zleceniodawca.

Zatem pracownik pracuje dla wykonawcy. I formalnie zleceniodawca nie ma prawa ingerować w pracowników wykonawcy.

 

Jeśli wykonawca ma w kontrakcie zapisane iż na żądanie zleceniodawcy dokonuje konkretnej obsady to trzeba to wykonać.

Równie dobrze to może być nieformalny nacisk, typu jeśli nie zmienicie konkretnej osoby rozwiążemy kontrakt. Wiele zależy od tego jak te kontrakty zostały sformułowane.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2023 o 11:13, Kirk napisał(a):

"Magazyn Ekspresu Reporterów" trafi z Jedynki do Trójki. https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/koniec-magazyn-ekspresu-reporterow-tvp1

 

Odkąd wyrzucili Michała Olszańskiego z TVP, to ten program stracił na znaczeniu, choć dla mnie psucie "Magazynu Ekspresu Reporterów" zaczęło się po przeniesieniu z TVP2 do TVP1, a następnie z eksperymentowaniem typu Kielczyk czy Włodarczyk jako współprowadzące.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przeniesienie programu "Magazyn ekspresu reporterów" z TVP1 do TVP3 ma tylko i wyłącznie związek ze spadającą oglądalnością. Identycznie było na początku 2018 r. z programem "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie". Po półtora roku od powrotu programu w pełnowymiarowej formie, został usunięty z tego samego powodu. Na szczęście przetrwał do dziś w TVP3, w końcu utrzymujący się o stałej porze. 

 

Co do rocznicy wojny w Ukranie, 24 lutego 2023 r. pojawi się jeszcze kilka dokumentów, gdzie większość z nich, to premiery:

20:20-21:24 "Mariupol. (Nie)Utracona nadzieja" - film dokumentalny, Ukr. 2022, TVP Dokument;

21:25-23:04 "Dom z drzazg" - film dokumentalny, Fin./Ukr./Dania/Szwecja 2022, TVP Dokument;

23:05-23:44 "Bucza przebaczenia nie będzie" - film dokumentalny, Pol. 2022,  TVP Dokument;

23:45-0:54 "Fabryka kłamstw" - film dokumentalny, Ros./Dania/Wlk. Bryt./Fin./Ukr./Szwecja 2018,  TVP Dokument;

0:55-2:09 "Przyjaźń w cieniu Kremla. Jutro Ukraina" - film dokumentalny, Pol. 2018, TVP Dokument. 

 

22:55-23:49 "Bucza '22" - film dokumentalny, Ukr. 2022, TVP1;

23:50-1:34 "U311 Czerkasy" - dramat wojenny, Ukr. 2019, TVP1.

 

0:05-0:40 "Ne wmerła Ukraina!" - magazyn, Pol. 2022, TVP Historia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...