Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to pisze za PiS TVP przerobiła TVP Info,wystartowała TVP Kultura,Historia,i komercyjnie TVP Sport TVPHD TVP VOD.

ZA PO rozdzielili przykładowo TVP Info Warszawa na TVP Warszawa (obecnie TVP3 Warszawa) oraz TVP Info powiększenie zasięgu kanałów TVP na rzecz usunięcia pojedynczych kanałów analogowych w tym najbardziej TVP3 regionalne dla danych województw oraz usługa TVP Stream 16 wersji lokalnych oraz TVP Info live.Uruchomienie TVP ABC oraz TVP Sport HD oraz powtórkowe TVP Rozrywka.Znów przez ostatnie 5 lat PiS-u start TVP Info HD FTAramówka TVP1,TVP2 do HD 95% dostepna start TVP Sport HD,TVPKultura HD naziemnej,TVPKultura HD po roku na satelicie dostepna HD oraz TVP Polonia HD FTA,więc więcej zmian moim zdaniem za czasu PiS-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@viva-91_91 Nie wiem po Ci ta wyliczanka, bo posiada ona nieco zaburzoną chronologię wydarzeń.

Tylko kilka sprostowań 

TVP Kultura start kwiecień 2005

TVP1 HD i TVP 2 HD start około czerca 2012 roku

TVP Info zawsze było FTA naziemnie :)

 

Poza tym bierz pod uwagę że ceny sprzętu HD kilka czy kilkanaście lat temu były kosmicznie duże. 

Przejście na nadawanie cyfrowe i dostosowanie emisji do ery cyfrowej to też kolosalne koszty. 

W każdym etapie następował rozwój. 

Miej zatem odrobinę obiektywizmu. 

 

A wyliczając ostatnie 5 lat zwróć uwagę na to ile dotacji dostaje nadawca. Poza abonamentem ostatnie lata to dodatkowo 2 miliardy co roku. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko część abonentów też zwolniono.Brakowało pieniędzy.Z tego można zauważyć technologicznie jest TVP od komercji do tyłu o 4 lata.Pierwsze stacje komercyjne powstawały prawdziwego zdarzenia w HD w okresach 2008-2014 roku.Od TVN,Polsat,TVN7,TVN24,TVN Style,Turbo,Polsat News w HD.To i daj 2008 TVP zazdecydowała z tym TVP HD 2008.Aź w końcu TVP1,2 w HD 2014 TVP Sport  HD2014,TVP Info HD 2016,a Kultura i Polnia 2019-2020.A na obecnie czasy umiarkowanie powinno kupować się sprzęty do 4K tak aby ramówki co tygodniowej nie powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolnienia abonamentu były częściowe za czasów platformy zdjeli je emerytom 60+.Tak wystartowała 2012 pokrojoną lamówką racji 30%.Najlepiej nadawała mux-ie3 do lutego 2014 roku po tym okresie piksele latały nawet na satelicie do 2016 .TVP1 w HD przyzwoicie nadawała satelitarnie,a gorzej naziemnej. większą ramówką to lata 2014-2016 roku w procentach 60-90% Obecnie to ramówka 95%.Obecnie naziemnej różnie to wychodzi w naziemnej o tyle że jest jeszcze TVP Info,TVP Sport HD.Mux 8 TVP Kultura grunt że trzeba mieć zasięg.TVP Dokument istnieje jako test nadaje dwóch lokalizacjach  i niema co Cyfrowym Polsacie,wiec go narazie do batalii nie nie zaliczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opublikowanym właśnie przez KRRiT projekcie zmian Karty Powinności TVP na lata 2020-2024, można przeczytać jakie to zadania stawia sobie tv publiczna, m.in. w kwestii obiektywnego przekazu informacji. Nie wiem tylko czy oni to już realizują czy dopiero mają w planach. :?:
 

Cytat

 

Sprzyjanie swobodnemu kształtowaniu się poglądów

Powinność sprzyjania swobodnemu kształtowania się poglądów obywateli i formowania się opinii publicznej realizowana jest także przede wszystkim przez audycje informacyjne i publicystyczne oraz serwisy online o takim charakterze. Powinny one dążyć do umożliwienia odbiorcy samodzielnego wyrobienia sobie poglądu, w oparciu o wszechstronne, rzetelne i rzeczowe informacje, oraz zróżnicowane komentarze i opinie, prezentujące jak najszersze spektrum poglądów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2021 o 16:13, viva-91_91 napisał:

Może i Pospieszalski był ,ale w godzinach po 23 potem zmieniali emisje tak aby nieoglądać.Lis dawniej też był TVP za czasów PiS lecz kontrakt się skończył zaczął pokazówki i mądrości wyznaczać i z niego zrezygnowali.TVP taką mamy iż bardziej pro rządową ale o rozrywke kulture technologie stara się zmieniać od razu wszystko niezmienią.Na to potrzeba pieniedzy.Za PO wszystko było zaniechane pieniądze były tylko na kabarety i średnią rozrywke.Lato z muzyką bywało okrojonew porównanie z TVP do teraz gdzie rozrywka koncerty istnieją letnie po miastach.

Paradoksalnie i teraz Pospieszalskiemu zdarza się krytykować obecny rząd. Tydzień czy dwa temu puszczali tam zapłakanego właściciela firmy autokarowej który nie miał jak związać końca z końcem. Wcześniej była seria programów, w których zastanawiano się czy Covid jest pandemią czy nie, z udziałem takich osób jak Maciej Pawlicki, dr Paweł Basiukiewicz postulujący zniesienie kwarantanny czy dr Włodzimierz Bodnar nagłaśniający leczenie Covid amantadyną.

Zresztą, wydaje mi się że ten program obecnie także nie jest zbyt mile widziany przez obecną ekipę. Najpierw spadł z TVP1 do Info, potem przez pół roku nie był emitowany pod pretekstem epidemii, a obecnie przeniesiono go do dość niszowego TVP3, z powtórkami w TVP1 o ruchomej porze po godz. 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że pewne kontrowersyjne tematy poruszane są w programach emitowanych w bardzo późnych godzina wieczornych lub nocnych. Np. nie tak dawno, po północy na TVP Kultura oglądałem ciekawą dyskusję poświęconą planom całkowitego wycofania z obiegu gotówki i przejścia na powszechne płatności elektroniczne, których wielkimi zwolennikami są  m.in. premier i minister finansów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trwa konferencja prasowa (Briefing) p.Kurskiego śmiać mi się chce. Mówi że mamy wszystkie kanały w HD. Ciekawe...

 

To dla czego nie ma:

 

TVP 3 (Ośrodki regionalne w HD)

TVP abc w HD

TVP SERIALE (nadal przez tyle lat w SD)

Jeszcze coś przegapiłem? Nie mówiąc o TVP HISTORIA i Rozrywka - które powinno być jednym kanałem w HD.

 

Na antenie TVP 1 HD - konferencja to dowiecie się o "nowych" kanałach w HD.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuski chwali się swoimi dokonaniami. Nigdy nie robił tego w ten sposób. Czyżby czuł się zagrożony ?? !

EDIT:

O ile dobrze zrozumiałem, zapowiedział regionalne wersje TVP3 na satelicie, a także nowy dekoder IPTV do odbioru wszystkich kanałów TVP i TVP VOD.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa oprawa graficzna kanałów TVP bardzo mi się podoba. Natomiast mam wątpliwości co do przyszłych logotypów.

 

KPmIYeH.png

 

Screen_Recording_20210131-031434_Chrome_

 

Screen_Recording_20210131-031434_Chrome_

 

Screen_Recording_20210131-031434_Chrome_

 

Szkoda tylko, że zrobili z tego propagandowy rynsztok…

 

 

 

8 godzin temu, wujcio0 napisał:

Właśnie trwa konferencja prasowa (Briefing) p.Kurskiego śmiać mi się chce. Mówi że mamy wszystkie kanały w HD. Ciekawe...

 

To dla czego nie ma:

 

TVP 3 (Ośrodki regionalne w HD)

TVP abc w HD

TVP SERIALE (nadal przez tyle lat w SD)

Jeszcze coś przegapiłem? Nie mówiąc o TVP HISTORIA i Rozrywka - które powinno być jednym kanałem w HD.

 

Na antenie TVP 1 HD - konferencja to dowiecie się o "nowych" kanałach w HD.

Na konferencji Kurski wyraźnie mówił, że podniesiono do HD kanały TVP INFO, TVP Kultura czy TVP Polonia, a pod koniec wspomniano, że w 2022 roku chcą zaoferować wszystkie kanały w HD w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te logotypy to tragedia. Niektórzy twierdzą że oprawa w swoich głównych motywach naśladuje zachowanie oprawy Polsatu. Naprawdę jest to ładna oprawa jeśli chodzi o zapowiedzi- najlepiej chyba w TVP2. Prezes mówi o spójności anten a jest zupełnie odwrotnie. I motywy ciemne to chyba na plus.

A ten mityczny dekoder iptv to juz ze 2-3 lata temu był zapowiadany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, K63 napisał:

Kuski chwali się swoimi dokonaniami. Nigdy nie robił tego w ten sposób. Czyżby czuł się zagrożony ?? !

EDIT:

O ile dobrze zrozumiałem, zapowiedział regionalne wersje TVP3 na satelicie, a także nowy dekoder IPTV do odbioru wszystkich kanałów TVP i TVP VOD.

 

Obiecanki cacanki. - To samo mówił rok temu. Kanały TVP3 miały być wg. niego we wrześniu ub.r.

To dziwne że np. TVP Polonii nie ma w HD (w niektórych kablówkach (nawet w tych większych) - nie mówiąc o tych większych) więc jakiej naziemnej. - Nie mówiąc o TVP DOKUMENT itd...

 

Edytowane przez wujcio0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Poland napisał:

Ciekawi mnie czemu do zmiany idą na razie trzy kanały a nie ich większa ilość - dziwi mnie tu brak TVP3, TVP HD i TVP Polonii.

Mnie zastanawia, dlaczego nowe kanały tematyczne otrzymają stare wersję logotypów? Zamiast od razu ruszyć na nowych zasadach to tak się bawią, widocznie nie mają na co pieniędzy wydawać.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...