Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/w-lipcu-na-antenach-tvp-dominowal-prezydent-i-politycy-pis

 

Cytat

Podliczyliśmy, ile czasu antenowego łącznie zajmował komitet wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy, ile zajmował on oraz jego urzędnicy w związku ze sprawowanym urzędem. W lipcu br. było to w sumie 39 godzin 4 minuty i 22 sekundy. Dla porównania, komitet wyborczy ubiegającego się o fotel prezydenta Rafała Trzaskowskiego gościł na antenach Telewizji Polskiej przez 4 godziny, 54 minuty i 15 sekund. Natomiast politycy PiS zajęli łącznie 56 godzin 21 minut i 31 sekund czasu antenowego, w porównaniu do PO, która gościła przez 17 godzin 17 minut i 8 sekund.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://spidersweb.pl/bizblog/ogladalnosc-tvp-reklamy/

 

Oglądalność TVP1 i TVP2 spadła do tak niskiego poziomu, że państwowy nadawca musiał w poniedziałek poinformować swoich klientów reklamowych, że niektórych wykupionych przez nich kampanii nie uda się zrealizować. TVN i Polsat odskoczyły telewizji Jacka Kurskiego w grupie komercyjnej tak daleko, że eksperci mówią o końcu „wielkiej czwórki” w polskiej telewizji, a oba główne kanały TVP spadły do drugiej ligi i walczą z TV Puls czy TVN 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawartość programowa się nie zmieniła od lat. Tylko zwyczajnie część ludzi nie ogląda TVP ze względów ideologicznych. Znam  takie osoby głosujące na partie opozycyjne i nieraz maję te stacje zwyczajnie pokasowane. I potem takie wyniki wychodzą. :D

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę wiele reaktywowanych programów rozrywkowych rodem z PRL.

Seriale nigdy mnie nie wciągały, ale ludzie starsi chętnie je oglądają.

Informacje i publicystyka przyciągała mnie do ich stacji. Ale teraz nie da się tego oglądać ;) Więc jestem jednym z widzów którzy odeszli od tej stacji z grupy komercyjnej.

W moim przypadku nie chodzi o ideologiczne podłoże, ale o zwykły obiektywizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inny punkt widzenia. Mnie odrzucała publicystyka i informacje za czasów poprzedników gdzie była to kopia TVNu :D TVP od zawsze uprawiało propagandę prorządową w zależności kto rządził. Tylko kiedyś była bardziej wyrafinowana, bardziej podstępna, schlebiająca widzowi a obecnie dosyć prosta.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w Telewizji Polskiej jest pewien innym problem a mianowicie taki że powinni tam rozwiązać sytuacje z nowymi kanałami tematycznymi o których to więcej się mówi niż faktycznie widzi na ekranie. Według mnie w obecnych czasach brak posiadania kanału muzycznego, dokumentalnego, filmowego, lifestylowego, młodzieżowego czy nawet religijnego to spory wstyd dla Telewizji Polskiej. Pora na więcej uruchamiania niż mówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale w "karcie powinności" wysłanej do KRRiT mamy też TVP Naukę, TVP Muzykę i TVP 4K które powinny ruszyć przed TVP Kobieta - w przypadku stacji muzycznej są nawet pewne okazje do startu. Poza tym nie ma TVP Film który by uzupełniał tematyczne portfolio czy młodzieżowego dla dzieci starszych niż progi wiekowe kanału TVP ABC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Poland napisał:

Według mnie w obecnych czasach brak posiadania kanału muzycznego, dokumentalnego, filmowego, lifestylowego, młodzieżowego czy nawet religijnego to spory wstyd dla Telewizji Polskiej. Pora na więcej uruchamiania niż mówienia.

A tu to się nie zgodzę, bo są telewizje publiczne w Europie, które nie mają wielkiej siatki kanałów tematycznych, a są na wysokim poziomie i nie jest to dla nich wstydem, że nie mają tych kanałów. Zresztą akurat kanały muzyczne czy religijne to coś, czego zazwyczaj publiczni nadawcy i tak nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wojna, TVP kontra WP Pilot.
Zaczęło się od reportażu w niedzielnych Wiadomościach. TVP zarzuciło WP Pilotowi, że ich prestiżowe produkcje streamuje nieuczciwie i na tym zarabia ("łupi internautów"). TVP tłumaczy, że WP Pilot nie powinien streamować ich kanałów bo telewizja publiczna i tak już to robi na własnej platformie. Dostało się nawet KRRiT za to, że stara się egzekwować zasadę must carry - must offer (moim zdaniem słusznie KRRiT dobrała się do Polsatu i Ipli, teraz czekamy na TVP i TVN - niech oni też udostępnią swój sygnał 24/7 w necie; a w przyszłości całe DVB-T powinno być streamowane). Radę oskarżono o lobbing i to, ze nie jest w stanie wymóc na platformach cyfrowych nadawania kanałów regionalnych TVP.
W dłuższej wersji reportażu puszczonej koło 22 godziny w TVP Info było jeszcze coś o portalu WP który nie reprezentuje polskiej racji stanu a w tle jakiś artykuł o maseczkach Szumowskiego.
Reportaż od 5:08 https://wiadomosci.tvp.pl/49959338/11102020-1930

WP nie było dłużne i jeszcze mocnej zaatakowało TVP. Tomasz Machała napisał o "arsenale dziennikarskim" który z dziennikarstwem ma niewiele wspólnego. Porównał telewizję publiczną do ciemnogrodu i wypomniał, że oglądają ją głównie starzy ludzie.  W artykule było też wspomniane, że TVP przegrywało procesy sądowe z WP Pilotem a prawo unijne pozwala na transmisję publicznych kanałów. Jeżeli chodzi o kanały regionalne Machała zadeklarował złośliwie, że wyśle prośbę do Kurskiego o udostępnienie sygnałów ośrodków regionalnych WP Pilotowi.

https://wiadomosci.wp.pl/tvp-jak-krasnik-szef-wp-pilota-odpowiada-wiadomosciom-6563625991563808a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... a mnie śmieszy podejście, że jeśli coś ma w nazwie "jedynkę" to musi być pierwsze na liście, być obecne wszędzie itp.

 

Dla mnie wcale nie jest to brak. Jeśli komuś zależy, to może korzystać z TVP VOD. Skoro publiczna telewizja chce ograniczać widzom możliwość oglądania to sami sobie strzelają w stopę. Ja z własnego wyboru od razu usunąłem wszystkie stacje od TVP.

 

Z jednej strony szkoda mi klasycznych polskich filmów, które jednak dostępne są na innych kanałach. Szkoda mi 1z10. Natomiast jest to mój osobisty sprzeciw wobec agresywnej retoryki wobec różnych grup społecznych. Nie chodzi tutaj o stronniczość na tle politycznym - tutaj każda stacja ma swoje za uszami, chociażby TVN. Natomiast jako osoba otwarta, tolerancyjna i nie związana z kościołem czuje się zwyczajnie obrażany przez dziennikarzy TVP.

Edytowane przez regedit32
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 11:28, Marek G napisał:

A więc wojna, TVP kontra WP Pilot.
Zaczęło się od reportażu w niedzielnych Wiadomościach. TVP zarzuciło WP Pilotowi, że ich prestiżowe produkcje streamuje nieuczciwie i na tym zarabia ("łupi internautów"). TVP tłumaczy, że WP Pilot nie powinien streamować ich kanałów bo telewizja publiczna i tak już to robi na własnej platformie. Dostało się nawet KRRiT za to, że stara się egzekwować zasadę must carry - must offer (moim zdaniem słusznie KRRiT dobrała się do Polsatu i Ipli, teraz czekamy na TVP i TVN - niech oni też udostępnią swój sygnał 24/7 w necie; a w przyszłości całe DVB-T powinno być streamowane). Radę oskarżono o lobbing i to, ze nie jest w stanie wymóc na platformach cyfrowych nadawania kanałów regionalnych TVP.
W dłuższej wersji reportażu puszczonej koło 22 godziny w TVP Info było jeszcze coś o portalu WP który nie reprezentuje polskiej racji stanu a w tle jakiś artykuł o maseczkach Szumowskiego.
Reportaż od 5:08 https://wiadomosci.tvp.pl/49959338/11102020-1930

WP nie było dłużne i jeszcze mocnej zaatakowało TVP. Tomasz Machała napisał o "arsenale dziennikarskim" który z dziennikarstwem ma niewiele wspólnego. Porównał telewizję publiczną do ciemnogrodu i wypomniał, że oglądają ją głównie starzy ludzie.  W artykule było też wspomniane, że TVP przegrywało procesy sądowe z WP Pilotem a prawo unijne pozwala na transmisję publicznych kanałów. Jeżeli chodzi o kanały regionalne Machała zadeklarował złośliwie, że wyśle prośbę do Kurskiego o udostępnienie sygnałów ośrodków regionalnych WP Pilotowi.

https://wiadomosci.wp.pl/tvp-jak-krasnik-szef-wp-pilota-odpowiada-wiadomosciom-6563625991563808a

Moim zdaniem podejście TVP i reszty "wielkiej czwórki" (bo przez lata toczyli procesy sądowe o to) jest absurdalne. Legalne platformy internetowe to jedyne miejsce, oprócz NTC, gdzie kanały "must offer" są bezpłatnie. W kablówkach i na satelicie są w najtańszych pakietach, a nie bezpłatnie i nadawcy bez krzyku udostępniają. Pirackie portale każą sobie płacić też za kanały "must offer", co jest moim zdaniem kolejnym absurdem, ale te akurat są słusznie ścigane tak przez nadawców, jak i inne instytucje.

 

@regedit32- ale obrażany przez 1 z 10? Przecież można po prostu oglądać te pozycje, które się lubi, a nie oglądać tych, których się nie lubi. Nigdy by mi nie przyszło do głowy, żeby samemu pozbawiać się dostępu do jakiegoś kanału, nawet ogólnie będącego słabej jakości. Po prostu niektóre stacje zdarza mi się widywać tylko, gdy czasem "latam po kanałach" w poszukiwaniu czegoś ciekawego. Czasem coś ciekawego zdarzy się w TVN, innym razem TVP, jeszcze innym w Polsacie. Zresztą i tak nie mam w domu telemetru, więc moje ewentualne protesty niczego w oglądalności nie zmienią.

Edytowane przez pavl6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/telewizja-polska-ile-zarabia-michal-rachon-danuta-holecka-michal-adamczyk-i-samuel-pereira-sad-nakazuje-firmie-to-ujawnic

 

Kurski musi ujawnić ile zarabiają dziennikarze Telewizji Polskiej. Można TVP lubić albo nie, ale moim zdaniem nie powinno się nikomu zaglądać do kieszeni. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale pod warunkiem że będzie jakaś ustawa która zobowiąże do ujawniania takich danych wszystkich bez wyjątku od sprzątaczki do prezesa każdej instytucji, firmy opłacanej z pieniędzy podatników czyli wspomniane tvp, wojsko, policja, nauczycieli, urzędników państwowych i samorzadowych, państwowe szpitale i te prywatne co korzystają z NFZ itd

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...