Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle że to też jest takie trochę dziwne, bo skoro Wiadomości są głównym dziennikiem TVP, to czemu pogoda po tym właśnie programie jest mniej dokładna niż po Panoramie, która ma nieco inny status? Poza tym to mam wrażenie, że jakby grafikom w telewizji chciałoby się nieco pomyśleć, to i Kielce by się zmieściły, tylko trzeba mieć nieco inne podejście. Myśleć nie o wodotryskach, nie o tym, żeby się popisać, jaki to ultranowoczesny system jest, a o tym, żeby spełniało to swoją informacyjną  rolę.

Mam porównanie choćby z włoską telewizją publiczną, tam w prognozie pogody nie stosuje się magicznych sztuczek do prezentowania mapy, a kładzie się nacisk na informację o tym, czy będzie ciepło, czy zimno, i czy mogą być opady, oraz jak zawieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk W pełni się zgadzam. Programy informacyjne nie powinny za cel stawiać sobie "wodotryski" tylko przystępność informacji. Odnoszę jednak wrażenie że TVP ściga się ze stacjami komercyjnymi na zasadzie "pokaż się, a zastaw się". Mnie się to osobiście nie podoba. Owszem ładna oprawa ma sens. Ale czy naprawdę celem pogody jest pokazanie prezenterki spacerującej po wirtualnej łące, czy przekazanie informacji o pogodzie i zrobienie ładnej, szczegółowej mapki?

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa oprawa "Pogody" mogłaby być lepsza. Dla mnie najważniejsza jest czytelność, moim zdaniem się ona pogorszyła, chyba że ją poprawią. Na tę chwilę ikonki i cyferki są trochę za małe. Podczas prognozy po "Panoramie" szczegółowa mapka jest pochyła, co sprawia, że miasta znajdujące się na górze ekranu są mniej eksponowane, niż te u dołu. Mapki powinny zajmować cały ekran, a nie tak, jak jest teraz - mapy na pół ekranu, a resztę zajmują widoczki i pogodynka chodząca w te i wewte.

 

Ogólna rada - mniej fajerwerków, więcej czytelności. Nie mam nic przeciwko animacjom, ale muszą być one tworzone z głową. Pogody na TVN nie da się oglądać, z Polsatem jest niewiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobrze, że nie powiedział że w naziemnej nie działa. A swoją drogą ciekawa zbieżność, w Warszawie żadnej mega burzy nie było w porównaniu do poprzednich dni, skąd CP, UPC biorą sygnał? Jakieś inne kanały ucierpiały? Ma ktoś porównanie?

 

Edytowane przez DDiablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat burza była i to całkiem spora, a pada naprzemiennie z gradem od kilku godzin ;).

 

 

To, że uplink pada w takich warunkach to już właściwie tradycja.

Screen-Shot-2020-07-10-at-23-40-43.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jechałem koło 22:30 z Piaseczna na Ursynów i była ściana wody, mega wiatr przez kilkanaście minut. Na ulicach małe jeziora.

Jak bierze UPC sygnał TVP Info nie wiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz nowicki Na tym samym transponderze jest Cinemax, C+ 4K, Active Family, TVP3 i Nat Geo Wild. Te właśnie kanały działały w tym czasie?

 

edit: Sprawdziłem CP GO i na Nat Geo Wild i Cinemax, które najwyraźniej biorą do tej usługi z satelity od 22:44 do 22:49 jest najpierw plansza o problemach technicznych wstawiana przez automat (to samo jest w ich usłudze IPTV jak sygnał ze źródła znika) a potem ciemność ;).

 

natgeo.jpg

 

Jest więc tak jak się spodziewałem - problem z uplinkiem na sat... Co ciekawe TVP Info akurat w tym czasie jest nagrane poprawnie, najwyraźniej idzie do CP GO innym źródłem niż satelita.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyżej napisałem, że padł cały transponder...

A TVN stać na to, żeby nadawać z własnej pojemności na satelicie, więc winić mogliby ewentualnie tylko siebie.

TVP najwyraźniej ma nadal za mały budżet, żeby na coś takiego się zdecydować. Musi korzystać z zagranicznych (tfu tfu!!) operatorów ;)).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest nigdzie wspomniane o transponderze. A mowa o usługach stacjonarnych, nie internetowych. Tam to co chwilę coś się wiesza.

 

Niemniej, trzeba mieć na uwadze takie „awarie”, bo gdyby to się działo przez pogodę, to sygnał wysiadałby co 2 dni. A skoro operatorzy nie mogą sobie poradzić z tym jednym kanałem, to raczej nie powinni istnieć. A TVN też może wysiąść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wspomniane, a usługa internetowa, która pozwala cofnąć stream o kilka godzin służyła do potwierdzenia tego. Naucz się czytać ze zrozumieniem.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2020 o 09:22, mastano napisał:

Nie jest nigdzie wspomniane o transponderze. A mowa o usługach stacjonarnych, nie internetowych. Tam to co chwilę coś się wiesza.

 

Niemniej, trzeba mieć na uwadze takie „awarie”, bo gdyby to się działo przez pogodę, to sygnał wysiadałby co 2 dni. A skoro operatorzy nie mogą sobie poradzić z tym jednym kanałem, to raczej nie powinni istnieć. A TVN też może wysiąść ;)

Równie dobrze mógłbym napisać, że skoro prąd w mojej okolicy nie wysiada co 2 dni, tylko raz na kilka lat przy okazji większej burzy (a burze zdarzają się częściej) to musi to być spisek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy skład Komisji Etyki TVP.

W składzie Komisji Etyki TVP znaleźli się szefowa "Wiadomości" Danuta Holecka, szef redakcji dokumentu Stanisław Królak, prowadzący "Teleexpress" Krzysztof Ziemiec, dziennikarka TVP3 Lublin Anna Duda, dziennikarze "Wiadomości" Mariusz Jarosiewicz i Krzysztof Nowina-Konopka oraz szef redakcji "Alarm!" Przemysła Wenerski.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,26129919,nowy-sklad-komisji-etyki-tvp-powolano-osoby-ktorych-dotyczyly.html#s=BoxOpImg6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/rada-mediow-narodowych-wybiera-prezesa-telewizji-polskiej-typowany-jacek-kurski

Cytat
Rada Mediów Narodowych wybierze prezesa Telewizji Polskiej. Typowany Jacek Kurski

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zarządził zdalne posiedzenie Rady Mediów Narodowych. W porządku obrad znajduje się punkt o powołaniu prezesa zarządu TVP. To oznacza powrót Jacka Kurskiego na fotel szefa publicznej telewizji, o czym pisaliśmy już w marcu.

Czyli warunki na podstawie których nieoficjalnie dano 2 mld poszły w zapomnienie :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...