Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że brednia. Traci się więcej czasu przez próby dążenia do niej, niż osiąga rzeczywiste korzyści. Dlatego lepiej przestać się oszukiwać takimi ideałami. Prezes telewizji publicznej powinien pilnować tylko, żeby było bliżej równowagi, niż dalej. Obecnie nie ma. Program z poniedziałku na TVP2 zdjęto i nie ma następcy. Tym samym, głos tej części społeczeństwa został ograniczony.

 

Całkowita niezależność TVP jest w tej chwili niemożliwa. A ja już pisałem o swojej wizji, więc szkoda się powtarzać. ;)

 

Ewidentnie nie rozumiesz, o czym mówię, więc po co mi odpowiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie nie obchodzi to, co było. Trzeba dążyć do ideału, a nie ciągle rozgrzebywać stare śmieci.

 

Swoją drogą to, co się teraz dzieje w TVP, uważam za najbardziej stronniczą sytuację po '89r. w telewizji publicznej.

 

teraz cie nie obchodzi co było, ale pewnie znow zacznie jak rządzić nią będą twoi. wtedy będziesz na lewo i prawo pisal, że poprzedni tez tak robili.

 

tak, teraz jest stronnicza a przez 8 lat nie była przecież i nagle trzeba wlasnie teraz dazyc do idealu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TVManiac
Zajrzyj do archiwalnych postów. Wiele razy pisałem o swoich wątpliwościach na temat TVP. I o tym, co mi się nie podobało w minionych latach w telewizji publicznej. I co bym poprawił. W skrócie: sytuacja nie była idealna, ale na pewno lepsza od obecnej. Ponieważ nie popadano w skrajności. Były dwa różne programy publicystyczne. A teraz? Jest tylko jeden.

I możesz mi nie zarzucać tego, co dopiero będzie? Ja niczego jeszcze nie napisałem, a ty nie jesteś jasnowidzem. Natomiast tutaj na forum, zwolennicy obecnych zmian w TVP, wiele razy zasłaniali się poprzednikami, nie podając praktycznie żadnych innych argumentów "za". ;)

Powtarzam swoje zdanie: pewna stronniczość jest dopuszczalna. Trudno inaczej w obecnych regułach gry. A pluralizm jest trudno osiągalny w rzeczywistych warunkach. Kto wygrywa, ma pierwszeństwo do racji. Ale nie można ignorować całkowicie innych, albo opowiadać, że "moje jest najmojsze" i jedynie słuszne. Zresztą o czym my dyskutujemy? TVP jest dla ludzi, a nie poszkodowanych przegranych z 8 ostatnich lat.

I na koniec jeszcze gorąca prośba. Nie rozstawiaj mnie po swoich kątach. ;)
...

Poważne zmiany w TVP dopiero będą. Wciąż czekamy na to, co wprowadzi duża ustawa medialna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP ma chyba ze 4 takie tureckie seriale, po prostu siegneli dna. Kiedys puszczali Kojaka i Policjantów z Miami czy Gliniarz i Prokurator. dzisiaj zamiast np. pokazać Arrow czy Flash, które można porównać do tych słynnych z lat 80 i 90 to oni pokazuja tureckie seriale, a wszystko zaczelo się za poprzednich władz. Dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat "Wspaniałe stulecie" jest bardzo dobrym serialem, innym niż pozostałe w TV. Też bym nie kładł za drabinę tak TVP. Emitują chociażby Downton Abbey czy Homeland. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na sport w TVP1   o 19:53 trafiłem na wiadomości  w HD. Od kiedy studio jest w HD? Jestem zaskoczony.   Oczywiście  Sport  jak zawsze puszczany  z "taśmy"   i jego zawartość  która jest w HD  także jest downscalowana do SD.

Eh  szkoda że  regionalnych  TV  nie ma w HD  a kto wie może się pojawią     jak się pojawi TVP Info HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP ma chyba ze 4 takie tureckie seriale, po prostu siegneli dna. Kiedys puszczali Kojaka i Policjantów z Miami czy Gliniarz i Prokurator. dzisiaj zamiast np. pokazać Arrow czy Flash, które można porównać do tych słynnych z lat 80 i 90 to oni pokazuja tureckie seriale, a wszystko zaczelo się za poprzednich władz. Dno.

Niby z jakiej racji TVP ma pokazywać tylko amerykańskie seriale? Od tego jest TVN, Polsat czy Puls, oraz setki innych kanałów. TVP ma być różnorodna. Ja gorąco kibicuję azjatyckim serialom (niekoniecznie tureckim).

 

Eh  szkoda że  regionalnych  TV  nie ma w HD  a kto wie może się pojawią     jak się pojawi TVP Info HD.

Tak, pojawią się jak TVP dokupi sprzętu wszystkim oddziałom terenowym. A to potrwa jeszcze kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli mamy trzech inteligentnych, to znaczy że koniecznie musimy dokooptować jednego idiotę, tylko dlatego, żeby było różnorodnie?

W tej metaforze jest dwóch idiotów. Oby tylko TVP do nich nie równała to będzie dobrze. 

 

Ktoś tam wcześniej pisał o różnorodności. Właśnie taka powinna być TVP. Powinna być różnorodna. Powinna być telewizją dla wszystkich, dla każdego. Żeby każdy znalazł w niej swój kącik.

 

Dla osób starszych, dla dzieci, dla młodzieży, dla ludzi w średnim wieku, dla kobiet, dla mężczyzn, dla kinomanów i dla kibiców. Dla miłośników filmów dokumentalnych, dla miłośników muzyki, rozrywki, przyrody, kultury, informacji, edukacji itp. 

 

I nie mówię o kanałach tematycznych tylko o tych flagowych, czyli TVP1 i TVP2. Te dwie stacje powinny być punktem odniesienia dla reszty kanałów TVP. 

 

Przeciwieństwem tej różnorodności jest TVN i Polsat. I pisząc, że TVP powinna być ich przeciwieństwem nie miałem na myśli jakichś wojenek z Polsatem czy TVN-em. Wręcz przeciwnie TVP kompletnie powinna się od tych stacji odciąć. Nie powinna się z nimi porównywać, ani prowadzić z nimi wojenek na sondaże oglądalności. Powinna kroczyć swoją ścieżką, a nie robić za ich karykaturę jak bywało to w ostatnich latach. TVP powinna być elitarna i prestiżowa na swój sposób. Jej programy nie są przerywane reklamami co w teorii daje jej sporą przewagę nad TVN i Polsatem, bo ludzie nie chcą oglądać reklam. Ludzie w obecnych czasach nie lubią czekać. Chcą dostać posiłek już, a nie za kwadrans. Niestety TVP z tej reklamówkowej antykoncepcji nie potrafiła ostatnio należycie korzystać.    

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością TVP nie powinna być elitarna. Telewizja publiczna nie może otaczać się hermetyczną granicą. Po co nam kilkanaście kanałów, których nikt by nie chciał oglądać? Taka może być TVP Kultura, nie cała TVP. Na komercję i rozrywkę też jest miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem elitarna na swój sposób.

 

Gdzie obowiązują pewne granice i zdrowy rozsądek. 

Problem właśnie na tym polega, że teraz mamy kompletne wariactwo, jakiego nie było od co najmniej 1989 roku. Czyli jest całkowicie przeciwieństwo tego, czego sam oczekujesz. Dlatego też narzekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie, jednak odchodzi. A uporczywie pisaliście że to tylko plotki.

 

Co do braku pozycji w innych serwisach Vod. To mam nadzieję, że się za to wezmą, poprawią uaktualnią aplikację na telewizory, bo na razie słaby ten serwis. Często pokazuje że lista danego programu jest pusta, brak też np. retransmisji sportu czy magazynów sportowych. W dodatku jak padnie, będą przeciążenia serwerów, to już nie będzie alternatywy do obejrzenia. Sam np. Ranczo oglądałem zawsze na Vod.pl, bo tam oferowano wersję 720p, a na macierzystej stronie vod.tvp.pl, chyba do 6 czy 7 sezonu dawali tylko 480p. Dopiero w ostatnich dwóch latach zwiększyli rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportu to szukaj na stronie sport.tvp.pl. Dają tam jak mogą oczywiście całe wydarzenia sportowe, które transmitują w TV lub tylko na tej stronie. \

Od dziś to nie są plotki, wtedy były . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie, na kompie są dostępne. Wolałbym mieć możliwość dostępu do retransmisji i programów sportowych też przez aplikację tv. Kiedyś też nie było programów rozrywkowych typu VoP, Rolnik szuka... których akurat nie oglądam. Teraz jest tam rozrywka, wiedza, kultura, nawet podróże czy kulinaria. Sportu brak.

 

Co do plotek np. brukowców to kiedyś sprawdzało się co najwyżej w połowie. Dziś jest taka sytuacja w TVP, że sprawdza się 9 na 10 takich przypuszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...