Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP nie powinna być przeciwieństwem dla nikogo. Takie myślenie prowadzi do podziałów, konfliktów i starć. Telewizja publiczna nie może działać przeciwko komuś. Naprawdę, niektórzy mają dziwne wyobrażenia pluralizmu. :roll:

Przeciwieństwem w tym sensie, że przeciwieństwem nienormalnego jest normalny. A nie na zasadzie działania przeciw komuś. Np. bycie przeciwieństwem zła, jest bycie dobrym. Nie jest to żadne działanie przeciw komuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie interesuje czy TVP jest nadawcą komercyjnym, czy publicznym (zwłaszcza w obecnym kształcie). Ważne, że jest ogólnopolskim. Dotychczas wielka trójka nadawała w tym samym tonie, a teraz jest RÓŻNORODNOŚĆ przekazu. Rozumiecie to?

Nie, nie rozumiem. TVP jest czymś więcej, niż tylko nadawcą ogólnopolskim. Jest telewizją wszystkich polaków, więc powinna przedstawiać szeroki przekrój społeczny. Różnorodność tak, ale nie poprzez przeciwstawianie się największym siłom. Nie na tym ma polegać jej rola. Wręcz musi zawierać cząstki tej siły. Jak dla wszystkich, to dla wszystkich. TVP stanowi osobną platformę rynkową, nie jest częścią tej TVN'u i Polsatu. Jest nią np. TV Republika. Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie telewizja wszystkich Polaków była do końca 2015r. Kraj był przedstawiany jako mlekiem i miodem płynący - tylko szkoda ze z kilkoma milionami na emigracji i bomba demograficzna, która powoli wybucha. Po prostu na TVP info np nie dało sie patrzeć bo mieli taka propagandę sukcesu, ze nawet ludzie niewykształceni zauważali, ze coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinna być, ale jest, tak jak wszędzie. Obecna sytuacja jest zdrowsza niż wcześniej, kiedy wszystkie czołowe stacje nadawały w tym samym tonie. Teraz jest pluralizm.

 

Polsat nadający w tonie poparcia dla PO? Pewnie dlatego ich programy informacyjne uznawane były za najbardziej obiektywne. Co więcej, zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich Korwin mówił to samo, dziękując przy tym, za to, że stacja Solorza zapewnia równy dostęp politykom innych partii z poza tej sejmowej bandy.

 

TVP powinno być miejscem dla wszystkich, teraz jest tubą tych co krzyczeli, że musi być tam równość gdy władzy nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Chiquita ma rację. Na TVP mają się składać wszyscy, a więc powinna ona reprezentować różne punty widzenia, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Myślę,że etyka, rzetelność powinna dotyczyć wszystkich dziennikarzy bez względu jakie medium reprezentują, jednak na TVN24, TV Republikę czy Polsat News nie muszę wykładać pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Chiquita ma rację. Na TVP mają się składać wszyscy, a więc powinna ona reprezentować różne punty widzenia, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Myślę,że etyka, rzetelność powinna dotyczyć wszystkich dziennikarzy bez względu jakie medium reprezentują, jednak na TVN24, TV Republikę czy Polsat News nie muszę wykładać pieniędzy. 

 

Sugestia, że wszyscy mają opłacać tego państwowego molocha jest dla mnie przerażająca. Jedyną zaletą obecnej sytuacji jest to, że na szczęście nie wszystkie punkty widzenia są przedstawiane, bo to po prostu niemożliwe. Ale to takie marne pocieszenie w obliczu obecnej władzy, nie tylko za sterami TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publiczny nadawca powinien starać się pokazać wszystkie punkty widzenia. Najczęściej są dwa - trzy, a czasem w jakiejś sprawie jest 10. I trzeba na to znaleźć sposób. Jeśli TVP nie umie tego robić - to jest problem.

 

Światowe Dni Młodzieży - mimo, że nie są z mojej bajki i w większym stopniu powinny być finansowane przez Kościół - to jest to ważne wydarzenie społeczno-polityczne i powinno być relacjonowane przez publicznego nadawcę, ale nie "na kolanach", tylko bezstronnie i bez pomijania żadnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie nie obchodzi to, co było. Trzeba dążyć do ideału, a nie ciągle rozgrzebywać stare śmieci.

 

Swoją drogą to, co się teraz dzieje w TVP, uważam za najbardziej stronniczą sytuację po '89r. w telewizji publicznej.

 

Gdyby to była telewizja walcząca na równych warunkach z resztą graczy na rynku, to może byłyby jakieś ideały. Ale lepiej nie patrzeć na przepisy prawne dt. mediów publicznych i bredzić. No chyba, że ktoś jest geniuszem pluralizmu i zacznie [beep] pod siebie w mediach pod własnym zarządem.

 

A ja bym poszedł dalej - propaganda jak u Goebbelsa! Takiej stronniczości jeszcze nie było! Lis wróć! Przynajmniej będę wiedział co myśleć, bo może jeszcze mnie ci propagandziści nazistowscy przekonają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, to Kurski był właśnie zawsze takim Geobbelsem. Puszczał jakiegoś szczura w obieg, a wy to potem pożyteczni idioci łapcie i rozprzestrzeniajcie. Na tym polegały zawsze jego zadania w polityce. Teraz dostał tylko najbardziej skuteczną zabawkę w roli naczelnika TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurski zbiera swoje propagandowe doświadczenie już od lat 90, co stronniczości w państwówce nie pomaga, ale zamykanie oczu na ostatnie lata to po prostu durnota. Z wcześniejszego sposobu traktowania mediów publicznych obecne grono władcze czerpie pełnymi garściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie obchodzi, bo nie chcę być hipokrytą, tak jak część osób tutaj.

Nie jestem żadnym hipokrytą. Mam inne zdanie na temat tego, co było. Braun dawał mniej powodów do czepialstwa. Najbardziej mi przeszkadzał konflikt z Dodą.

@Zxcvbnm

Zabawny jesteś. :] Nie jestem fanem, ani Lisa, ani zasady pluralizmu. Pluralizm to idealistyczna brednia, trudno osiągalna w rzeczywistości. Zawsze będzie przewaga w jakimś kierunku.

 

Nie interesuje mnie powrót programu Tomasza Lisa na anteny TVP. Chciałbym tylko jakiegoś zastępstwa w tym tonie. Może być nawet na antenie TVP Info. Poprzednia sytuacja z Lisem i Pospieszalskim była ok. Wystarczyło odwrócić proporcje, skoro nie było lepszego pomysłu. Kurski poszedł po mniejszej linii oporu i wybrał jedną stronniczość.

 

I powtarzam:, Telewizja publiczna jest ponad rynkiem, a nie w opozycji lub komitywie z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie interesuje mnie powrót programu Tomasza Lisa na anteny TVP. Chciałbym tylko jakiegoś zastępstwa w tym tonie. Może być nawet na antenie TVP Info. Poprzednia sytuacja z Lisem i Pospieszalskim była ok. Wystarczyło odwrócić proporcje, skoro nie było lepszego pomysłu. Kurski poszedł po mniejszej linii oporu i wybrał jedną stronniczość.

 

I powtarzam:, Telewizja publiczna jest ponad rynkiem, a nie w opozycji lub komitywie z nim.

 

Reszty bredni nie ma co komentować. Pluralizm to brednia, program Lisa mnie nie interesuje, ale byłoby dobrze, gdyby coś na ten kształt wróciło. To jest dopiero zabawne.

 

Jedynie warte uwagi jest to, czy telewizja publiczna powinna być ponad rynkiem. Wtedy reakcja na zmiany obecnej władzy w telewizji byłaby bardziej naturalna i ci musieliby pójść na jakiś kompromis. Ale że żelaznemu elektoratowi brakuje nie tylko piątej klepki, to starczyło i to, co zrobiono dotychczas z kadrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...