Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A Ty masz jakieś na obalenie tej tezy? Tak, dyskwalifikuje ją w moich oczach i to wystarczy. Nie toleruje takiego kumoterstwa. Nie ma to jak wypominać innym, że tolerowali kolesiostwo, ukladziki a potem bronić coś takiego.

Jak mamy Ci udowodnić, że człowiek nie jest hipopotamem? Po prostu nie jest i tyle i ty tego nie udowodniłeś, żeby było inaczej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to inaczej diff- skoro ta Justyna Karnowska współtworzyła kanał TVP ABC i pracowała w TVP pomimo,że inna opcja rządziła w TVP to świadczy raz,że może faktycznie się na tym zna,a dwa,że  nie wyrzucili ją z powodu niemerytorycznego czyli  faktu,że jest żoną Karnowskiego co dobre wystawia świadectwo poprzedniej ekipie. Nie mam problemu by to przyznać. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Jak doszło do tego słynnego briefingu z Jackiem Kurskim??

Anna Popek: Byłam akurat w pracy i zadzwoniono do mnie z prośbą, by wystąpić na konferencji. Pracuję w telewizji od 20  lat, więc jakoś się z nią kojarzę. Zgodziłam się. Uznałam też,że trzeba dać kredyt zaufania nowemu prezesowi. Zresztą to, co mówił Jacek Kurski podczas pierwszego spotkania z pracownikami TVP, przedstawiając swoją koncepcję telewizji, jest zwyczajnie zgodne z naszymi poglądami i potrzebami. Przede wszystkim chodzi o przywrócenie produkcji telewizyjnej do telewizji. Przez ostatnie lata studia telewizyjne stały puste, bo produkcja była zlecana firmom zewnętrznym. (...)

Anna Popek w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy". Sprawa udziału także Anny Popek na tej konferencji była szeroko komentowana, więc uznałem,że warto poznać motywy, kulisy tego wydarzenia oczami zainteresowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w wieku 91 lat zmarła Xymena Zaniewska, scenograf TVP w latach 60 i 70-tych:

http://www.tvp.info/23996779/nie-zyje-xymena-zaniewska-wybitna-scenograf-miala-91-lat


Sławomir Zieliński odwołany ze stanowiska Dyrektora Biura Koordynacji Programowej TVP:

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/slawomir-zielinski-odwolany-joanna-klimek-na-czele-biura-koordynacji-programowej-tvp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to co obecnie się dzieje w TVP1, TVP2 i TVP INFO, postanowiłem je tydzień temu usunąć z listy kanałów w swoim starym telewizorze. Z głównych programów Telewizji Polskiej zostawiłem sobie tylko TVP3, a z tematycznych TVP SPORT, TVP KULTURA, TVP HISTORIA i TVP POLONIA, ponieważ w nich aż tak bardzo nie grzebią jak w pozostałej trójce. TVP1 wymieniłem na niemiecki Das Erste, TVP2 na BBC World News a TVP INFO na turecko-irański GEM TV :)

I jakie wnioski? To, co obecnie mam na tych pozycjach jest przyjemniej i lepiej przeze mnie odbierane niż poprzednie pozycje, chociaż uważam że moja kablówka powinna popracować nad formatem obrazu GEM TV, by ludzie nie byli aż tak ściśnięci :wink: Cieszę się ze swojej decyzji. Mimo tego że za panem Klarenbachem i panią Holecką się stęskniłem, to nie podobają mi się okoliczności, w jakich oni wrócili do Wiadomości czy Minęła 20..

Jestem pewien że codzienna porcja World News Today oraz Taggeschau lepiej na mnie wpłynie niż wcześniejsze serwisy TVP :)

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraińcy chcą mieć dostęp do polskiej telewizji: http://www.rp.pl/Swiat/302239897-Ukraincy-chca-ogladac-polska-telewizje.html

 

Obecnie można tam oglądać TV Polonia, TVP Info, TVP Kultura oraz TVP Historia. Jest szansa, że Ukraińcy będą mogli oglądać inne kanały (ja obstawiam że Jedynkę i Dwójkę).

Czy w związku z tym powinniśmy się odwdzięczyć i dać w Polsce dostęp do ukraińskiej telewizji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraińcy chcą mieć dostęp do polskiej telewizji: http://www.rp.pl/Swiat/302239897-Ukraincy-chca-ogladac-polska-telewizje.html

 

Obecnie można tam oglądać TV Polonia, TVP Info, TVP Kultura oraz TVP Historia. Jest szansa, że Ukraińcy będą mogli oglądać inne kanały

(ja obstawiam że Jedynkę i Dwójkę).

 

Nie ma na to szans-na tych kanałach często lecą transmisje sportowe a prawa są tylko na teren RP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca w TVP:

 

TVP1

6:40 Czy warto było tak żyć - Film dokumentalny

12:40 Notacje: Józefa Życińska. Chciałam tej wolności - Film dokumentalny

12:50 Kwatera ''Ł'' - Film dokumentalny

13:35 Notacje: Józefa Życińska. Moja wojna po wojnie - Film dokumentalny

17:50 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Transmisja Uroczystości Państwowych

20:25 Niezłomnym - honor - widowisko z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (cz. 1)

22:30 Niezłomnym - honor - widowisko z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (cz. 2)

5:00 Notacje: Józefa Życińska. Moja wojna po wojnie - Film dokumentalny

 

TVP2

22:50 Kochankowie z lasu - Film dokumentalny

23:45 INKA 1946 - Teatr Telewizji, Polska 2007

2:25 Kochankowie z lasu - Film dokumentalny

 

TVP3

14:30 Polscy bohaterowie wojenni (cz. 1): Witold Pilecki. Ochotnik z Auschwitz - Film dokumentalny

23:45 Polscy bohaterowie wojenni (cz. 1): Witold Pilecki. Ochotnik z Auschwitz - Film dokumentalny

3:25 Polscy bohaterowie wojenni (cz. 1): Witold Pilecki. Ochotnik z Auschwitz - Film dokumentalny

 

TVP Polonia

10:55 Krótka Historia: Żołnierze Wyklęci

14:45 Katownia na ul. Oczki. Tu mordowano Polskę - Film dokumentalny

17:50 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Transmisja Uroczystości Państwowych

20:50 Niezłomnym - honor - widowisko z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (cz. 1)

23:25 Niezłomnym - honor - widowisko z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (cz. 2)

2:45 Niezłomnym - honor - widowisko z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (cz. 1)

5:40 Niezłomnym - honor - widowisko z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (cz. 2)

 

TVP Historia

6:50 Sny stracone, sny odzyskane - Film dokumentalny

11:45 Mit o Szarym - Film dokumentalny

16:50 Klamra - Teatr Telewizji, Polska 2012

19:00 Dzieci Kwatery ''Ł'' - Film dokumentalny

20:10 Żołnierze wyklęci - Film dokumentalny

21:20 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Retransmisja Uroczystości Państwowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócę do wywiadu z Jackiem Kurskim prezesem TVP gdyż mam go w całości. Co ciekawsze moim zdaniem wątki.

 

O zarobkach w TVP 

 

Pomijając osobliwy przypadek red. Lisa, to muszę przyznać,że nie przeżyłem szoku. W Polsacie czy TVN gwiazdy mają nieco większe pieniądze. 

 

Pytanie o to czy TVP ma być fabryką narodowej wyobraźni" 

 

W sferze polityki historycznej musimy przejść z fazy filmów dokumentalnych(..) do wielkich form, dużych filmów, drogich seriali. Do dzieł, wokół których funkcjonuje cała ta nadbudowa znana z zachodnich superprodukcji. (..) Rozpoczęliśmy już cykl "weekendów tożsamościowych" , czyli weekendów z polską historią.  

Zaznaczył jednak później,że takowe weekendy nie będą co tydzień uzasadniając

 

Wiem,że nie możemy przesadzić. Chcemy przyciągać do dobra,a nie odpychać przesadą. 

Kolejne takie weekendy: Połowa Marca: z okazji otwarcia Muzeum Polaków ratujących Żydów oraz 10 kwietnia. 

 

"Czterej pancerni i pies"

 

Nie, tego serialu raczej nie puszczę, najwyżej w połączeniu z jakimś wprowadzeniem prostującym kłamstwaJako zjawisko z PRL... 

Co innego "Stawka większa niż życie". Daruję sobie jednak cytat. Będzie można zobaczyć w TVP ten serial.

 

Poland 24??

 

Coraz więcej przemawia za budową nie kanału polskiego,ale regionalnego, czyli Central-Europe24. 

 

Jacek Kurski powtarza to o czym była już mowa z innych ust, czyli to,że wokół TVP wytworzyła się oligarchia producencka 2-3 producentów i że trzeba dopuścić innych. Zaznacza,że Ci wielcy producenci dają TVP zazwyczaj dobre produkty podnoszące oglądalność, jednakże  nie zawsze TVP wychodziła na tym finansowo dobrze. 

Ponadto Jacek Kurski krytykuje mierzalność kanałów i określenie grupy komercyjnej jako 16-49. Uważa,że przyjęto model bardzo korzystny dla stacji prywatnych i w związku z tym TVP traci dziesiątki milionów zł. Ma wątpliwości co do ich rzetelności i uważa,że zaniżają sztucznie oglądalność TVP. 

 

Podkreśla Jacek Kurski,że poprzednie władze podpisały umowy lub deklaracje na kwotę 570 mln zł - 2-3 sezony do przodu ii ma ograniczone możliwości kształtowania ramówki TVP. 

 

Zwrócił uwagę i to pewnie zainteresuje @Anię28 jak się nie mylę,że TVP nie ma własnego transpondera telewizji cyfrowej i powiedział,ze "TVP" jest klientem Polsatu i TVN". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając osobliwy przypadek red. Lisa, to muszę przyznać,że nie przeżyłem szoku. W Polsacie czy TVN gwiazdy mają nieco większe pieniądze.

Czyli ostatecznie upadł mit o wysokich zarobkach w TVP w minionych latach. To tylko pokazuje, jak wiele ludzi lubi powtarzać obiegowe bzdury. I w ogóle nie fatyguje się weryfikując informacje. :P

 

W sferze polityki historycznej musimy przejść z fazy filmów dokumentalnych(..) do wielkich form, dużych filmów, drogich seriali.

No tak, po co się ograniczać? Jak propaganda, to z rozmachem i za dużą kasę. Coś czuję, że jedna opłata audiowizualna może nie wystarczyć. ;)

 

Nie, tego serialu raczej nie puszczę, najwyżej w połączeniu z jakimś wprowadzeniem prostującym kłamstwaJako zjawisko z PRL...

Innymi słowy, nowy prezes telewizji publicznej w Polsce ma ludzi za idiotów, których trzeba prowadzić za rączkę. A tyle było narzekań na Brauna. :(

 

Chcemy zaprosić państwa wyszehradzkie, ale także Rumunię i kraje bałtyckie.

Czyli to raczej nie będzie Poland24, tylko marnowanie pieniędzy na coś gorszego od Euronews. Pytanie: po co? Nie lepiej dołączyć do wspólnego projektu Euronews. Większy to miałoby sens.

 

I jeszcze badania telemetryczne by zmienił, bo mu nie odpowiadają. Typowe dla takich osób. Cały świat by zmieniły pod siebie, gdyby tylko mogły. I czy panel Nielsena na pewno wynosi 1 600 gospodarstw domowych? :roll:

 

Czyli o platformie możemy zapomnieć. @ania28 pewnie znowu przedstawi nam kolejną teorię spiskową na temat lobbystów. :D

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No tak, po co się ograniczać? Jak propaganda, to z rozmachem i za dużą kasę. Coś czuję, że jedna opłata audiowizualna może nie wystarczyć. ;)

 

Innymi słowy, nowy prezes telewizji publicznej w Polsce ma ludzi za idiotów, których trzeba prowadzić za rączkę. 

 

Dlaczego filmy czy seriale opowiadające o historii Polski nazywasz propagandą?? Jeśli masz na myśli,że będzie przedstawiony być może wyidealizowany obraz to zauważ,że w USA roi się o takich filmów przedstawiających bohaterów, bohaterską walkę narodu . Sukces "Czasu Honoru" pokazuje,że jest popyt na tego typu produkcje.  

Do drugiego cytatu:

Nie, po prostu o pewnych rzeczach nie mówiono. Mnie na żadnym stopniu edukacji nie uczono o żołnierzach wyklętych. Często też było tak,że edukacja historii kończyła się na II wojnie światowej, która też była omawiana pobieżnie i często przy niskiej frekwencji, bo to już Czerwiec był. Więc Polak znakomicie zna czasy starożytne, średniowiecze, historię wojny trzydziestoletniej itd. a nie zna historii własnego narodu, zwłaszcza czasów najnowszych. Więc tego typu audycje są potrzebne.  Inna sprawa,że ja akurat nie rozumiem tej niechęci do "Czterech Pancernych" - nie jest to film historyczny i nie ma on na celu przedstawienia faktów historycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...