Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Główne programy informacyjne TVP, stały się w dużej mierze zlepkiem publicystyki, miejscem prezentacji czyichś stanowisk i wspominkami historycznymi. Nie pamiętam, żeby poprzednio tak było. :P


Publicystyka była, ale w osobnych programach typu "Tomasz Lis na żywo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było takich czystek za poprzedniej ekipy- oni po prostu z dnia na dzień przenieśli jak jakiś przedmiot kilkaset ludzi bez ich wiedzy do firmy leasingowej. Ale kto by się przejmował szarymi pracownikami, to nie były gwiazdy z ekranu TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja ARTE wstrzymuje współpracę z Telewizją Polską: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19553364,telewizja-arte-wstrzymuje-wspolprace-z-tvp-powod-zawieszenia.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

 

Jednocześnie zapowiedziano, że ARTE ma do jesieni rozpocząć emisję polskich napisów do emitowanych programów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia napisów polskich leży wyłącznie po stronie telewizji ARTE. To oni decydują, które programy będą miały napisy. A współpraca z TVP polegała między innymi na koprodukowaniu filmów emitowanych zarówno u nas, jak i w Europie, i na wymianie programów. Obecnie, dopóki sytuacja się nie zmieni, Telewizja Polska nie będzie raczej emitować programów ARTE. Dlatego ten ruch z wprowadzeniem napisów może wpłynąć tej stacji na dobre.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja ARTE wstrzymuje współpracę z Telewizją Polską: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19553364,telewizja-arte-wstrzymuje-wspolprace-z-tvp-powod-zawieszenia.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

 

Jednocześnie zapowiedziano, że ARTE ma do jesieni rozpocząć emisję polskich napisów do emitowanych programów.

Jestem ciekawy, czy w umowie jest przewidziana możliwość zawieszenia współpracy przez jedną ze stron ze względu na jej widzimisie. Jeżeli nie to TVP powinna wystąpić o odszkodowanie i raczej na pewno by je otrzymała. Co ciekawe nie słyszałem, żeby ktoś zawieszał współpracę z niemieckimi nadawcami po sytuacji w Kolonii, albo francuskimi po doniesieniach tygodnika „Valeurs Actuelles" o tym, że francuski rynek medialny jest w ogromnym stopniu kontrolowany przez prezydenta tego kraju Francois’a Hollande’a, co ma mu zapewnić dobry wynik wyborczy w 2017 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy, czy w umowie jest przewidziana możliwość zawieszenia współpracy przez jedną ze stron ze względu na jej widzimisie. Jeżeli nie to TVP powinna wystąpić o odszkodowanie i raczej na pewno by je otrzymała. Co ciekawe nie słyszałem, żeby ktoś zawieszał współpracę z niemieckimi nadawcami po sytuacji w Kolonii, albo francuskimi po doniesieniach tygodnika „Valeurs Actuelles" o tym, że francuski rynek medialny jest w ogromnym stopniu kontrolowany przez prezydenta tego kraju Francois’a Hollande’a, co ma mu zapewnić dobry wynik wyborczy w 2017 roku.

Zapewne jest coś takiego w umowie, zresztą to nie pierwszy raz. Gdy Farfał był prezesem TVP (ktoś go w ogóle pamięta?), to też zawieszono współpracę na linii ARTE-Telewizja Polska. A z nadawcami niemieckimi czy francuskimi to chyba lekko inna kwestia jest, niż z ARTE. Bo ARTE jest kanałem ponadnarodowym, a współpraca pomiędzy nadawcami między krajami odbywa się w ramach EBU.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo - to i TVP miała przystąpić do projektu ARTE, ale tak się nie stało. Tak byśmy mieli i polska wersję. W zamian mamy mgliste deklaracje o napisach do materiałów udostępnianych w sieci.


Czy ktoś wie czy są plany umieszczenia na TVP STREAM wszystkich kanałów nadających w DVB-T ?

Edytowane przez tomekjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy są plany umieszczenia na TVP STREAM wszystkich kanałów nadających w DVB-T ?

Póki co takich planów niestety nie ma. Chyba lepiej należałoby zapytać, kiedy Nielsen zacznie mierzyć oglądalność w sieci, albo stacje zaczną to robić na własną rękę. Obecnie nawet nadawcy kanałów "must carry" toczą spory z niektórymi strona w sieci, za bezprawne ich udostępnianie. W chwili obecnej nadawanie w internecie nie powiększa zysków. Ba, może je nawet zmniejszyć, bo widz, który ma telemetr akurat może zdecydować, że tym razem obejrzy sobie daną stację w sieci.

Edytowane przez Mr. Music
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w jednym z tygodników TVP wedle zapisów nowej dużej ustawy medialnej ma zostać Państwową osobą Prawną. Rada Mediów Narodowych ma być wybierana na 6-letnią kadencję bez możliwości jej wcześniejszego usunięcia, będzie ona mogła w osobie przewodniczącego tej Rady odwołać szefów Mediów Narodowych, którzy będą się nazywać redaktorami naczelnymi i mieć wgląd w działalność tychże mediów. Także w dyspozycji tejże Rady miałby by być Fundusz Mediów Narodowych.  Członków Rady Mediów narodowych miałby wybierać Sejm, Senat i Prezydent RP i miała by ona podejmować decyzje zwykłą większością głosów. 

Ustawa przewiduje także wygaśniecie umów pracownikom mediów publicznych w ciągu trzech miesięcy. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wynika z newsu pracowała w TVP już wcześniej. Jak pracowali całymi rodzinami w TVP np. Lisowie, Radziszewscy to Ci nie wadziło ?? Karnowski nie jest zatrudniony w TVP. I łaskawie może odpowiedź zamiast mi nusować niemal każdy mój post. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...