Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Babiarz ma bardzo dobre relacje z Włodzimierzem Szaranowiczem, o którym wypowiada się w samych superlatywach, osobiście się o tym przekonałem podczas spotkania z Przemysławem Babiarzem. Nie ma mowy o tym by taka zmiana nastąpiła. Babiarza po prostu szkoda do stołka, ma dużo do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Kolonko raczej nie będzie w TVP. Nie po to rozwinął swój program w internecie, żeby iść do firmy, w której będzie od kogoś zależny. Zresztą, on całkiem nieźle zarabia na tym, w końcu niedawno kupił sobie lepszą kamerę i nagrywa już w 16:9. Poza tym Kolonko często krytycznie wypowiadał się o telewizji publicznej, a szczególnie o TV Polonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu proponuje Kolonkę zamiast Lisa. A jak to sobie wyobrażacie? Kolonko co tydzień przylatuje do Polski na program, czy nadaje via USA  "Mariusz Max Kolonko na żywo? Co za absurd.

 

Dodatkowo widzę na YT, że on chyba żyje jeszcze w innych czasach. Kamera 4:3 - może myśli, że u nas nadal to jest obowiązujący w telewizjach format, bo pewnie nie był w Polsce od lat. Mieszka w USA i nie stać go nawet na lepszą kamerę. Z niej by chciał teraz robić programy dla TVP Kurskiego?

 

Nie oglądam jego programów na YT, ale ludzie tu piszcie jakie on ujawnia niby jakieś niesamowite spiski. Raczej pamiętam, że jako korespondent robił relacje typu "z gó..a bat ukręcisz". Czyli z niczego robił przygodowe opowieści, co kiedyś Maciej Stuhr dobrze sparodiował.

 

Raczej wydaje mi się on osobą mało poważną. Dobrą do robienia ciekawostek, sensacji, a nie robienia poważnego programu. Kiedyś mi się wydawał człowiekiem normalnym, ale z tego co piszecie, to wygląda na trochę niezrównoważonego. A takich teraz w TVP będzie więcej, więc jego szanse pewnie rosną.

Edytowane przez widz666
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat od M M. Kolonki wolałbym Pospieszalskiego i ta opcja jest chyba realniejsza. Choć można by było obie grupy pogodzić - Pospieszalskiego dać do TVP2 za Lisa, a Maxa do TVP Info za Pospieszalskiego. Trzeba zauważyć, że on widzom dał się poznac póki co jako korespondent i twórca kilkunastominutowych filmików w internecie. To co innego niż przygotowywanie i prowadzenie programu publicystycznego. Ale gdyby się sprawdził w krótkim programie w TVP INFO to można by było z czasem go przesunąć w lepsze miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ,ale Wy naiwni jesteście .To czy TVP HD ,TVP Seriale ,TVP Sport znajdzie się w naziemnej telewizji zależy zupełnie od kogoś innego 

 

Dlaczego jak kodowano TVP Sport ,TVP Seriale ,TVP HD ,to żaden dziennikarz czy dyrektor nie protestował .Znacie może jakiś przykład ,że któryś z dyrektorów zakodowanej stacji złożył rezygnację ?  .Teraz natomiast ci wszyscy zwalniani oczekują jakieś solidarności społecznej od zwykłych widzów  , a gdzie wtedy byli ? .Każdy tylko dba o siebie 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Cichuita - zgodzę się z Tobą, że nie powinno być zapisów o chrześcijańskim systemie wartości. To jest ograniczanie swobody działalności na rynku mediów i trochę też cenzura. A publiczni nadawcy w sprawach politycznych, światopoglądowych, ekonomicznych itp., powinny być całkowicie bezstronni.

 

Będę obserwować zarówno TVP jak i Polskie Radio, jak się sprawują pod rządami nowych prezesów. Nie jestem tu zbytnim optymistą, ale jakieś dobre decyzje programowe mogą się pojawić. Ale w bezstronność nie wierzę, zresztą od początku transformacji polskie media publiczne były łupem politycznym - nieważne jakiej formacji politycznej. O czasach PRL celowo nie piszę, gdyż to były zupełnie inne realia.

 

Platforma TVP - od początku byłem przeciwny temu pomysłowi i nadal będę. Publiczny nadawca powinien być dostępny wszędzie na terenie kraju, samoograniczanie się jest totalną głupotą. To też dotyczy tzw. komercyjnej działalności, jak TVP Sport, takie kanały powinny być powszechnie dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałby złożyć? Nowe władze wcale nie muszą odwoływać komercyjnego odłamu TVP, 

A dlaczego teraz składają rezygnację?  .Inni znowu nawołują do bojkotu TVP, dlaczego dawniej nie nawoływali  - "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia " .Już teraz niektórzy dziennikarze zmieniają poglądy   nic nie warci !  .Dziwne, że z TVP Sport nikt rezygnacji nie składa ,co nie solidaryzują się z resztą załogi ?? .Nie przeszkadza  im, że PiS przejął władzę ,nie boją się zagrożenia demokracji ?

 

Jeżeli mają być media narodowe to powszechnie dostępne ,a nie tylko dla niektórych .TVP nie powinno być maszynką do zarabiana pieniędzy .Zresztą gdyby taka "współpraca" była rzeczywiście opłacalna to na Zachodzie ZDF ,BBC ,RAI ..itp  by też tworzyły kanały komercyjne i odsyłali widzów do prywatnych firm .Tam mają jeszcze tyle rozumu żeby wiedzieć, że należy się trzymać od mediów prywatnych jak najdalej  

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redakcja sportowa jest z nowym Prezesem - Przemysław Babiarz został przestawiony jako specjalista wysokiej klasy.

 

Mnie interesuje odkodowanie TVP INFO i rozwój TVP POLONIA o wersje językowe. Pamiętam okres jak z poziomu telegazety były dostępne  wersje angielskie i niemieckie. To należy rozwijać. Ponadto Platforma  Hybrydowa TVP jest uboga w treści w porównania to TVP VOD. na PC. Brak na TVP Stream TVP Kultura i Historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ania28

Zanim będą w pełni te "Media Narodowe", minie jeszcze trochę czasu.

 

BBC ma komercyjny odłam, nawet dostępny jest w naszym kraju. Także, każdy wypracował sobie taki model, jak mu się opłaca.

 

Na razie nie masz się o co martwić, prawdopodobnie dostępność TVP się zwiększy.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...