Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej była telewizja publiczna przejęta i zarządzana przez sympatyków jednej partii. Teraz będzie telewizja państwowa, przejęta i zarządzana przez samych polityków (tzn. jeśli Kurski zostanie prezesem TVP). Taka to różnica. ;)

I wcześniej była to spółka, której właścicielem było państwo. Teraz instytucja państwowa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni spółka skarbu państwa od instytucji państwowej ? :D Jednej i drugiej właściciel może kazać wszystko - tak działa to chociażby w kopalniach. Poprzednio też była zarządzana przez polityków tylko politycy wydawali polecenia wybranym przez nich niepolitykom, a teraz politycy będą to robili bezpośrednio. Wycięli po prostu ogniwo, ale w kwestii kierowania naprawdę nie widzę nadal różnicy ;)

 

I tak musieli robić jak im zagrają i teraz też tak będzie, zawsze tak było....

Edytowane przez Intermario
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę, że trudno będzie im przebić propagandę chociażby z maja, gdzie jeden był prezentowany jak król Midas z małą parafrazą tzn. czego nie dotknął i nie powiedział to było złote...a drugi, no cóż o nim było mało, bo więcej było straszenia jego szefem ;) Tylko kiedy oni dojdą do tego, że dzięki temu ten drugi wygrał, bo spowodowanie takiego kontrastu (plus fb i tt) spowodowało podejrzliwość społeczeństwa (to cenię w naszym narodzie) ;)

 

Tak, więc jak aktualni zrobią taką propagandę jak poprzednicy to obróci się to przeciwko nim i myślę, że akurat kto jak kto, ale Kurski ma tego świadomość i nie będą robić tego w tak nachalny i jednostronny sposób, bo to nie zadziała...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa o Mediach Publicznych już w ''Dzienniku Ustaw''. Jutro o 9:00 Jacek Kurski zostanie zaprzysiężony na Prezesa TVP, dyrektorem TVP Info będzie Grzegorz Adamczyk a szefem AI będzie Mateusz Pilis.

http://300polityka.pl/live/2016/01/07/

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na fragment dzisiejszego listu prezesa Daszczyńskiego do pracowników TVP

Słowa uznania dla ludzi oddanych pracy reformatorskiej 

Szybko i sprawnie przeprowadziliśmy dwa z trzech planowanych etapów zmian w strukturze TVP. 

Powstał Ośrodek Mediów Interaktywnych, rozpoczyna pracę Impresariat Telewizji Polskiej, jest upraszczana organizacja jednostek obsługujących zadania programowe naszej Firmy. 

Przyjęty został regulamin organizacyjny Redakcji Filmu, Seriali i Teatru TV. Teraz będzie można skutecznie kreować nowe, polskie formaty służące edukacji obywatelskiej, popularyzujące dziedzictwo historyczne i kulturowe naszego kraju. Zaistniały warunki do produkcji godzinnych filmów telewizyjnych. 

Opracowany został trzeci etap zmian - przywrócenie redakcji tematycznych z jednorodnym, silnym centrum programowym i utworzenie niezależnej platformy cyfrowej TVP.

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam,ze pomysł Farfała był ciekawy. Jakieś kanały podstawowe + płacę za to co chcę oglądać - jego propozycja jakby o kilka lat wyprzedzała to co teraz się dzieje na rynku, głównie internetowym. Nie wiem czy ktoś tam ma głowę do tego- mam wrażenie,że nowy zarząd ma inne priorytety i to co mówił-że ma być to instytucja kultury to powątpiewam,ale zawsze byłem zwolennikiem takiej platformy. To by mogło ludzi naprawdę zachęcić do opłat abonamentowych/audiowizualnych, taka marchewka zamiast kija zazwyczaj stosowanego. 

Ktoś mówi,że teraz to bez sensu- jakoś Netflix wchodzi do Polski. Jakby taka platforma była konkurencyjna i dzięki rozwiązaniu a'la carte zamiast powszechnych pakietów,  gdzie żeby oglądać dwa interesujące mnie kanały muszę zapłacić za 40-50, które mnie nie interesują, atrakcyjna to dlaczego nie?? 

Daszczyńskiego mi trochę szkoda. On naprawdę chciał zreformować w TVP i szedł w dobrym kierunku, często zgodnym z tym co w swoich zamierzeniach i wizji TVP kreowała nowa władza. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś de facto szanse się wyrównały na rynku przekazu medialnego ;) Wcześniej było to wszyscy kontra niszowa Republika i Trwam. Ja zwykle oglądam TVN24, oczywiście z ogromnym przymrużeniem oka, bo wiadomo informacje są dość jednostronne - z resztą TVP Info było moim zdaniem jeszcze bardziej radykalne w przedstawianiu kraju mlekiem i miodem płynącego za czasów poprzedników. Natomiast teraz się wyrówna, bo dwie główne stacje będą w przeciwnych obozach (TVN 24 i Info) - więc jak mnie zmęczy TVN24 ze swoim pro do poprzedników to przełączę na Info z pro dla aktualnie rządzących. To też o tyle dobre, że mainstream będzie wreszcie pokazywał dwa punkty widzenia, a nie jeden, jak do tej pory ;) Najlepiej oglądać obydwa i wyrobić sobie własne zdanie :)

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie widziałem tej konferencji :D Czekałem,ale musiałem iść - kiedy była, bo przecież Babiarz miał studio do Biegów między 13:20 ,a 14:20.. O której była ta konferencja, jest ona gdzieś do odtworzenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do platformy TVP, to sam pomysł udostępniania kanałów w ramach nagrody za płacenie abonamentu RTV jest całkiem dobry, ale też bardzo kosztowny:

1. Większość kanałów TVP jest już dostępna za darmo w DVB-T, co oznacza, że oferta platformy TVP praktycznie składałaby się tylko z tych kanałów, których (jeszcze) nie ma w DVB-T. Taka sytuacja nie wygląda zbyt atrakcyjnie, więc TVP musiałaby uruchomić kolejne kanały, aby platforma miała jakikolwiek sens.

2. Do odbioru kanałów platformy TVP konieczna byłaby pełna instalacja satelitarna. Niby jednorazowy wydatek, ale za to dość kosztowny wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłoby oferowanie darmowego zestawu satelitarnego, co dla TVP byłoby bardzo kosztowne, chociaż to prędzej, czy później by się zwróciło, co zależy od liczby osób płacących abonament RTV.

 

Tak, czy inaczej, jeżeli TVP nadal myśli o własnej platformie, to niech zacznie od czegoś w stylu obecnej TV Mobilnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...