Skocz do zawartości
  • 0

Odbiór ukraińskiej TV (SAT, DVB-T czy IPTV) w Polsce (poł.-wsch.)


Marek G
 Udostępnij

Pytanie

Znajoma Ukrainka poprosiła mnie o pomoc. Chciałaby odbierać w Polsce ukraińskie kanały. W związku z tym chciałbym was poprosić żebyście mnie naprowadzili chociaż trochę. Wstępnie wybrałem 3 sposoby odbioru, SAT DVB-T i IPTV.

 

SAT

O tym sposobie niewiele wiem. U koleżanki byli eksperci i próbowali ustawiać talerz ale nic to nie dało. Pytałem o rozmiar anteny, 80 cm, moim zdaniem to trochę za mało, niebo ma podobno czyste od południowej i zachodniej strony. Inna sprawa, że dla niej "3 satelity, zez, BISS, multistream" to trochę za trudne. Ponadto koszty, odbiornik który sobie z tym by poradził trochę kosztuje, no i jeszcze antena większa by się przydała.

Można też kupić kartę ukraińskiej platformy satelitarnej np. Xtra. Jednak teraz dalej zostaje problem czemu ci "eksperci" nic nie złapali.

Czyatłem artykuł https://satkurier.pl/news/160110/jak-odbierac-ukrainskie-kanaly.html i  nowsze o tym, że ostatnio sporo kanałów zostało odkodowanych. jednak to dobre dla DXerów a nie dla osób nietechnicznych które chcą raz ustawić sprzęt i zapomnieć bo nigdy nie wiadomo kiedy znowu zakodują.

W związku z tym pytanie do was. Da się bezproblemowo odbierać u nas ukraińską TV SAT czy trzeba sporo zainwestować w sprzęt? Ktoś z was odbiera u nas w kraju ichniejszą telewizję?

 

DVB-T

Koleżanka mieszka w Jarosławiu. To jakieś 95 km od nadajnika we Lwowie. Teoretycznie przy dobrej antenie powinno się udać złapać DVB-T. Sam kiedyś jeszcze za czasów analogowej TV łapałem ich UA:Perszyj w odległości 100 km od nadajnika, jednak moc nadawania była wyższa niż w DVB-T a pasmo niższe, VHF zamiast UHF. Tu koszty byłyby najmniejsze - raz wydać kilka stówek i spokój na lata. 

 

IPTV (OTT)

To też sensowna opcja i ekonomicznie wychodzi nawet taniej od płatnej platformy cyfrowej a zestaw kanałów podobny. Tylko kupić Android Boxa czy Sticka za 200 zł i opłacać abonament 30 zł miesięcznie na jakimś OLL czy Vivat TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Godzinę temu, Marek G napisał:

SAT

U koleżanki byli eksperci i próbowali ustawiać talerz ale nic to nie dało. Pytałem o rozmiar anteny, 80 cm, moim zdaniem to trochę za mało, niebo ma podobno czyste od południowej i zachodniej strony. Inna sprawa, że dla niej "3 satelity, zez, BISS, multistream" to trochę za trudne.

Jednak teraz dalej zostaje problem czemu ci "eksperci" nic nie złapali.

Czytałem artykuł https://satkurier.pl/news/160110/jak-odbierac-ukrainskie-kanaly.html i  nowsze o tym, że ostatnio sporo kanałów zostało odkodowanych. jednak to dobre dla DXerów a nie dla osób nietechnicznych które chcą raz ustawić sprzęt i zapomnieć bo nigdy nie wiadomo kiedy znowu zakodują.

W związku z tym pytanie do was. Da się bezproblemowo odbierać u nas ukraińską TV SAT czy trzeba sporo zainwestować w sprzęt? Ktoś z was odbiera u nas w kraju ichniejszą telewizję?

 

 

Nie wiem , jak to jest w tamtym regionie, ale powinno dać radę.

Ja sobie w 2004 roku dołożyłem dodatkowe 2 konwertery , właśnie jeden na (Syriusa) Astra4 , i na Thora.

Amos to by cza inaczej rozegrac ustawienie, ale też da się.

IMG-20220224-160530-collage.jpg

to akurat tylko była zabawa na chwile , by własnie po testować multistream

80bfd3867070294.jpg

29f09c867066144.jpg

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Marek G napisał:

Można też kupić kartę ukraińskiej platformy satelitarnej np. Xtra.

Już nie można - XTRA TV zakończyła działalność. OLL TV chyba też zakończył działalność.

 

W polskim DVB-T jest Pershyj:UA, tylko musi być TV podłączony do internetu.

 

Najlepiej wychodzi ze streamingu chyba youtv, mają pakiet bezpłatny i nie trzeba VPN (wtedy mniejsza ilość kanałów). Jest też MEGOGO z pakietem darmowym (tam popularniejsze kanały).

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena satelitarna ustawiona centralnie na 4.8E i w zezie 13E i 4W.

Dobry instalator sobie poradzi bez problemu. Antena 90 cm - 3 konwentery - kilkanaście metrów kabla - diseqc 4 x 1.

 

Do tego prepaid Viasat Ukraina - dekoder. Opłaca pakiety i ogląda:

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/nowy-dekoder-viasat-ukraina-48e-4w-13e-p3s

 

Odbiór w Polsce bez problemowy.

Viasat Ukraina przejął bazę klientów Xtra TV.

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Marek G Cześć, mogę zaproponować android boxa od Kyivstar. Najlepsze rozwiązanie jest kilkaset kanałów, dodatkowo telewizja przez 6 miesięcy.

 

Telewizja jest po IPTV. Boxa bierze sobie gdzie chce, nawet jak wyjedzie w inny rejon polski, a dodatkowo telewizja w komórce bądź na tablecie.

Edytowane przez lj9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za pomoc. Chyba zostanie satelita lub IPTV.
Najbardziej w IPTV martwią mnie te ograniczenia licencyjne ale z tego co widzę na Ukrainie aż tak dokładnie tego się nie przestrzega.

Ponadto ważne jest żeby były wszystkie najważniejsze kanały (wiadomo jak to u nas jest, np. takiego TTV nie uświadczy w żadnym OTT jak WP Pilot czy Gonet, tylko w Playerze na wyłączność). Tutaj najłatwiej będzie mi sprawdzić czy takie coś by jej pasowało. Zainstaluję jakąś apkę na Mi Boxie i uruchomię jakiś testowy pakiet, dam jej na chwilę i niech sprawdza jak to działa.

 

Co do satelity to jutro w końcu się dowiem co to za tuner, jaka czasza i ile konwerterów moja znajoma ma. Zgaduję, że okaże się, że ktoś jej sprzedał zestaw przystosowany do polskich warunków czyli antena 80 cm, jeden konwerter i dekoder bez multistreama.

 

Korzystając z wolnego dnia, próbowałem dzisiaj złapać u siebie DVB-T ze Lwowa i Podbuża (podobno lepszy sygnał ale część MUX-ów gryzie się z Tarnawatką) na ATX-107 + LNA-188. Skutek: brak nawet szczątków sygnału na nowym TV Philipsa. Naziemna więc odpada na 100%

Edytowane przez Marek G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...