Skocz do zawartości

AB PULSe 4K TWIN/MINI


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Ktosiu Jak czytam w opisie może on pracować w kilku trybach: Router TL-WR702N może działać w trybie AP, routera, bridge, klienta oraz repeatera. Jeśli ma on być jako adapter wifi czyli brać internet z routera to w jakim trybie muszę go skonfigurować? OK, doczytałem. Chyba to będzie tryb Client https://www.tp-link.com/pl/support/faq/395/

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaś Fasola Powiem Ci tak. Potrzebowałem coś naprawdę taniego aby bez problemu chodził moduł Canal+. I chodzi. Brałem pod uwagę też Cryptoboxa oczywiście z wejściem na moduł bo jeszcze jakiś czas temu korzystałem z modelu 600HD z kartą cameleon. Wziąłem jednak 4K mini bo była niemal 100% pewność że moduł będzie chodzić poprawnie a przy Cryptoboxie jedni pisali że tak a inni że mogą być problemy. Mini ogólnie spoko. Uczę się dopiero tej Enigmy bo nigdy wcześniej nie miałem takiego dekodera. Nie mogę się przyzwyczaić że dekoder jest aż tak bardzo mały. Po latach przyzwyczajony jestem że dekoder stoi na szafce i ma jakiś tam swój rozmiar. Nie wiem też czy to wina jakichś tam ustawień w dekoderze ale według mnie obraz na Cryptoboxie był bardziej kolorowy i ostrzejszy. Lepszy. Telewizor jest na tych samych ustawieniach więc albo ten Mini generuje troszkę gorszą jakość obrazu albo trzeba coś sobie pozmieniać w jego ustawieniach. Mam go dopiero 2 tygodnie i też nie jestem w stanie grzebać w nim cały czas. Tak szczerze to zastanawiam się nad zaryzykowaniem i kupieniem używanego Cryptoboxa aby zobaczyć jak to z tym modułem będzie. Jeśli by pracował bez problemu to może bym został z Cryptoboxem bo jestem bardziej przyzwyczajony do jego menu i obrazu. Póki co to jeszcze nie teraz może za miesiąc czy dwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, emarti napisał(a):

@Jaś Fasola Powiem Ci tak. Potrzebowałem coś naprawdę taniego aby bez problemu chodził moduł Canal+. I chodzi. Brałem pod uwagę też Cryptoboxa oczywiście z wejściem na moduł bo jeszcze jakiś czas temu korzystałem z modelu 600HD z kartą cameleon. Wziąłem jednak 4K mini bo była niemal 100% pewność że moduł będzie chodzić poprawnie a przy Cryptoboxie jedni pisali że tak a inni że mogą być problemy. 

Mam Cryptoboxa ale jakoś średnio jestem z niego zadowolony ma swoje bolączki, drugi raz bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka s4aUpdater robi robotę albo samemu układasz listę kanałów C+.

 

Następnie odpowiednim programem ( DreamboxEdit ) pod Windows ściągasz listę kanałów na komputer żeby ponownie wgrać w razie przeinstalowania systemu.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługuje Unicable bez problemów. Odpowiednie ustawienie głowicy DVB-S2X załatwia sprawę.

Znaczy się trzeba wejść w zaawansowane ustawienia tunera - głowicy wybrać odpowiedni typ konwentera - SCR itp. itd.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak działa funkcja blindscan w tym Mini4K? Jak miałem Cryptoboxa to co kilka dni sobie skanowałem Hot Birda właśnie przez Blindscan. Tam ładnie ta funkcja działała. Jak znalazł jakiś nowy transponder to odrazu było to widoczne przy skanowaniu a w Mini skanując znajduje mi nieco poniżej 1000 kanałów i nie wiem skąd akurat te się pojawiły bo później gdy wybieram automatyczne skanowanie znalezionych programów jest znacznie więcej. W Cryptoboxie zdecydowanie lepiej to działało. @Jaś Fasola Masz już ten dekoder widzę? Jak oceniasz jakość generowanego obrazu w porównaniu do Cryptoboxa? Pamiętasz pisałem odpowiadając Ci że według mnie w Cryptoboxie obraz był bardziej ostrzejszy i po prostu lepszy. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaś Fasola napisał(a):

Czy on obsługuje unicable? Bo zauważyłem że na normalnym konwerterze działa ok a na SCR nie za bardzo chcę wyszukiwać, a jak już to szarpie dzwięk i obraz.

Co ma unicsble do złego działania? Prędzej to problem ze strony użytkownika w błędnej konfiguracji a nie standardu, Legacy od unicable nie różni się praktycznie niczym poza sposobem przetworzenia i dystrybucji  sygnału. W Legacy cały sygnał przetwarza głowica a w unicable większość konwerter a resztę głowica. 

 

@emarti co do blindscan to może być problem na e2, nie działa na unicable, na Legacy powinien ale często z tym są problemy.

Zwykle działanie blindscan związane jest z zainstalowanym systemem i sterownikami.

 

Obraz odbierany  we wszystkich tunerach jest identyczny bo to sygnał cyfrowy. Jego końcowy wygląd uzależniony jest tylko od układów przetwarzających i ustawień video chipsetu tunera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach wideo jest coś takiego jak "czas opóźnienia". Ustawiony na 400. Mogę zmienić to od 0 do 3000. O co w tym chodzi? Zauważyłem że przy niektórych filmach w telewizji obraz jest tzw. teatralny. W ustawieniach telewizora wszystkie polepsaze są wyłączone. Zresztą nic tam nie zmieniałem po podłączeniu Mini 4K. Porównuję cały czas do poprzedniego dekodera. Prosiłbym bym o możliwie jakieś namiary jak najlepiej ustawić wszystko w ustawieniach wideo chodzi głównie o klatki. Nie wiem też co to jest siła przeplotu. Dziękuję bardzo.

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam wersje MINI i mam problem z CEC. Moja konfiguracja wygląda następująco: dekoder jest podpięty do tv sony, pozostałe urządzenie ( PS4, Bluray) przez amplituner do tv wykorzystując połączenie hdmi eARC. Jeśli włączony jest dekoder i tv są widoczne wszystkie pozostałe urządzenia tzn. można nimi sterować za pomocą pilota od tv - wszystko funkcjonuje jak trzeba. Zaczynają się problemy w momencie kiedy dekoder przejdzie w stan uśpienia (zostanie np. wyłączony), pozostałe urządzenia przestają być widoczne, a co za tym niemożna nimi sterować. Po włączeniu dekoder wszystko wraca do normy. Nie wiem czy to wynika z tv sony, czy specyfikacji hdmi cec arc, ale kiedyś odłączyłem jedno z urządzeń od zasilania, a kabel hdmi nie - efekt był identyczny (brak możliwości sterowania pozostałymi urządzeniami) - tak jakby wszystkie podpięte urządzenia po hdmi muszą być zasilane.

Moje pytanie jest następujące czy można gdzieś w konfiguracji (menu, lub pliki konfiguracyjne) dekodera ustawić metodę uśpienia hdmi?

Mam nadzieję że chip sterujący hdmi nie realizuje komunikacji po hdmi, w ten sposób że wyłącza całą komunikację. Chociaż włączenie tv a później wybór dekodera (wszystko za pomocą pilota od tv) - dekoder uruchamia się bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Są ustawienia wystrczy poszukać w konfiguracji albo pluginach. 

 

Jednak z opcji to wyłączenie sygnału  HDMI-CEC przy wyłączeniu tunera. 

Dzięki, super że jest możliwość i jest dostępna opcja. Mógłbyś przybliżyć jak on nazywa się, w ustawieniach pluginu nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, snajper76 napisał(a):

Dzięki, super że jest możliwość i jest dostępna opcja. Mógłbyś przybliżyć jak on nazywa się, w ustawieniach pluginu nie zauważyłem.

Przejrzałem źródła pluginu i znalazłem konfigurację

config.hdmicec.handle_deepstandby_events

domyślnie jest wyłączone

Jak będę przy dekoderze zmienię na włączone i zobaczymy czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, emarti napisał(a):

@Jaś Fasola Masz już ten dekoder widzę? Jak oceniasz jakość generowanego obrazu w porównaniu do Cryptoboxa? Pamiętasz pisałem odpowiadając Ci że według mnie w Cryptoboxie obraz był bardziej ostrzejszy i po prostu lepszy. 

Tak mam. Co do obrazu z tych obu odbiorników to jakoś specjalnie nie widzę różnicy. Ale wydaje się że jakość C+4K jest lepsza niż na Ultraboxie. Ogólnie jestem zadowolony w mojej opinii tuner jest dużo lepszy niż Cryptobox. 

23 godziny temu, tweed77 napisał(a):

stępnie odpowiednim programem ( DreamboxEdit ) pod Windows ściągasz listę kanałów na komputer żeby ponownie wgrać w razie przeinstalowania systemu.

Pytanie czy jest  odpowiednie oprogramowanie pod Linuxa? Nie korzystam z Windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...