Skocz do zawartości

Golden-interstar GI-T/S870 CRCI Xpeed


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w sumie Was też nie pocieszę, bo jak sprawdzałem godzinę temu to mam ten sam problem.

W pierwszej chwili pomyślałem, że może Czwórka realizuje przekaz w MPEG-4, ale to niemożliwe, bo na drugim tunerze (Mvision S4) wszystko jest ok i przekaz ładnie śmiga.

Więc nie wiem co to się porobiło... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam taki problem tuner GI-T/S 870 a w nim MPEG-2 dokupiłem moduł NP4+ FTA Air i to mi nie działa.Pisałem do firmy Golden interstar ,odpowiedzieli że nowych softów do tego tuner nie będzie.Efekt jest taki że nie mam możliwości oglądania DVB-T.Co mogę z tym fantem zrobić - proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz konkretnie co to za moduł. Możliwe, że z tym konkretnym modułem GI nie współpracuje. Inwestowanie w odbiór DVB-T na GI 870 Xpeed nie jest dobrym pomysłem bo działa to średnio dobrze. Mam ten tuner z modułem Conax NP4 i obraz rozjeżdża się z dźwiękiem, pikselizuje, przycina... Lepiej kupić sprzęt od razu dostosowany do DVB-T MPEG-4. Ceny są porównywalne do cen modułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,moduł to Moduł Pocket NP4+ FTA wypodukowany przez Radomską Wytwórnię Telekomunikacyjną,jest to urządzienie Plug & Play przeznaczony do odbioru telewizji cyfrowej nadawanej w standardzie MPEG-4 w urządzeniach posiadających dekoder MPEG-2 oraz gniazdo CI (Common Interface).Czytałem na forach że niektórzy na tym sprzęcie odbirają DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie w 870 Xpeed było raczej dostosowywane do produktów firmy Neotion. Z tego co kojarzę RWT później wypuściło swoje produkty na rynek. Wtedy już oprogramowanie w GI mogło nie być rozwijane. Ja mogę powiedzieć, że działa DVB-T na module Neotion Conax NP4 bo sam taki mam i używam do odbioru DVB-T. Efekt jednak mnie nie zadowala z powodów o których napisałem post wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Znam odpowiedź na swoje pytanie ale proszę o potwierdzenie. Naprawdę ten tuner nie obsługuje napisów w standardzie DVB? Swego czasu był to jeden z najlepszych tunerów SD i chyba nadal jest bo ta kategoria sprzętu od dość dawna nie jest rozwijana. TV5 Monde nie nadaje polskich napisów w TXT i dlatego tak mi na tych napisach zależy. Może jakaś poprawka w oprogramowaniu się kiedyś pojawiła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z tym tunerem ostatnio, ponieważ na kanałach 2 multipleksu telewizji naziemnej po przekodowaniu przez moduł Viaccess NP4 dźwięk się bardzo się tnie. Takiego zjawiska nie ma na 1 MUXie, natomiast na różnych częstotliwościach jakie tuner wyłapuje MUX 2 zawsze po przekodowaniu występuje taki "zonk" ;/

Wie ktoś czym to może być spowodowane? Złe ustawienia dekodera?

 

PS. Czy w ustawieniach "zasilanie anteny" powinno być ON czy OFF?

 

Z góry dzięki za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei zacina się MUX 1 i na pewno nie jest to wina instalacji i słabego sygnału. Działa kilka sekund dobrze a później przerywany dźwięk i sypie pikselami. Taki widać urok tego urządzenia. Nie oszukujmy się, że moduły transkodujące DVB-T w tym tunerze to raczej ciekawostka niż sposób na niezawodną telewizję naziemną. Do tego, że ciągle jest coś nie tak już przywykłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuje Waszej pomocy. Tuner odmówił mi posłuszeństwa. Po tygodniu nie dotykania się do tego tunera usadowiłem się wygodnie w fotelu i włączyłem mojego Goldena. Niestety na wszystkich kanałach tuner pokazuje "Sygnał zakodowany", nawet na kanałach FTA i NTC. Na początek wyjąłem moduł CP i kartę TNK - nic. Podłączyłem bezpośrednio pod konwerter z pominięciem przełącznika - nic. Przywróciłem ustawienia fabryczne - nic. Wgrałem nowy soft ze strony Golden Interstara - nic. Już nie mam pomysłu co mogę zrobić we własnym zakresie by go ożywić. Niby tuner działa ale wszystkie kanały są zakodowane. Tuner reaguje na sygnał podpięty pod dekoder bowiem po wyjęciu kabla pokazuje "Brak sygnału" a po włożeniu kabla paski poziomu sygnału są na dobrym poziomie ale niestety pojawia się "Sygnał zakodowany". Inne dekodery (Ferguson AF 7018/Opticum X406p) pod tą samą instalacją działają poprawnie. Pomóżcie proszę...

 

PS. Czasami zdarzały mu się takie objawy jak opisane przeze mnie wyżej ale bardzo rzadko i wystarczyło go wyłączyć z pilota by wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...