Jump to content
Przemek14

Teleturnieje w zagranicznej telewizji

Recommended Posts

Guest Anonymous

Mieszkam przy Białorusi i stąd wiem, że prywatna białoruska telewizja ONT ma swój teleturniej pt. Один против всех (Jeden przeciw wszystkim). Emisja w soboty o 17:30.

ŁAD kiedyś miał teleturniej Дети нового поколения (Dzieci nowego pokolenia). Było to coś na wzór naszego Eureko, ja to wiem! emitowanego w Polsacie w latach 2005-2008.

Guest Anonymous

Ja oglądam Pole cudów na białoruskim kanale ONT (o której pisałem dwa posty wyżej). A ten teleturniej ma już za sobą 21 lat swojego istnienia. Jako ciekawostkę podam, że ONT emituje właśnie Pole cudów, retransmitując na żywo z anteny Channel One Russia. Teleturniej jest emitowany w piątki o 18:00 czasu polskiego.

ONT też emitował rosyjską wersję Milionerów, też retransmitowaną z anteny Channel One Russia. Wersja ta nosi tytuł Кто хочет стать миллионером (Kto chce stać się milionerem). Było to ok. 2004 roku. O tej wersji napisano już w tym poście.

Na ONT była również rosyjska wersja Momentu prawdy. Nosiła ona tytuł Детектив Лжи (Detektyw kłamstwa).

Ja wiem , że na holenderskim RTL4 leciał teleturniej "Puzzeltijd" czyli cos w stylu Telegry TVN :)

W niemieckiej ZDF w środę o 20:15 nadawana jest niemiecka wersja "Postaw na milion". We wtorki, czwartki i niedziele o 20:15 w HRT1 teleturniej "Sve u 7", szkoda że kodowany ze względów licencyjnych. W TVE Internacional codziennie o 16:15 po Telediario "Saber y ganar" (Wiedzieć i wygrać).

Na kanale Lider TV widzialem dziś przed południem teleturniej "Najsłabsze ogniwo" była to rodzima azerska wersja.

Wyczytałem, że w soboty o 20 w słoweńskiej "jedynce" leci słoweńska wersja "Kocham Cię, Polsko", ale niestety jest zakodowany z przyczyn licencyjnych. W węgierskiej telewizji publicznej leci teleturniej "Maradj talpon". Wyczytałem również, że w SVT2 leci szwedzka wersja "1 z 10" i jest emitowany od poniedziałku do piątku o 19:00, a więc można oglądać na SVT Play bez problemów. W portugalskiej RTP Internacional zobaczyłem "Najsłabsze ogniwo" zwane jako "O Elo Mais Fraco".

Od 16 czerwca w Rai1 będzie emitowany wakacyjny teleturniej "Reazione a catena".

W RTP Internacional o 23:30 (śr-czw) oraz o 22:30 (sob) można zobaczyć portugalską wersję Rosyjskiej ruletki.

Na RTL Schweiz na HB po dwudziestej w soboty leci "Das Super Talent". Teraz akurat wystukują rytm na samochodzie. :D

Pozwolę sobie odkopać trochę temat, na kanale 1+1 International zauważyłem teleturniej bardzo podobny do "Kocham Cię Polsko", z kolei na Seven Kazachstan leci miejscowa wersja teleturnieju "Postaw na milion".