Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TV Trwam oficjalnie zacznie nadawać o północy 15 lutego 2014 r - ja mam to szczęście, że w telewizorze mam włączoną codzienną aktualizację kanałów i jeżeli pojawi mi się jakiś nowy multipleks (czy kanał) to automatycznie zapisuje mi go na liście :smile:

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mój telewizor też to potrafi, ale w STB przy większych zmianach trzeba już zazwyczaj od nowa wyszukać kanały. Ba, nawet trzeba czasem zrobić reset do ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii przy włączonej aktualizacji programów (wyszukiwaniu zmian) i włączonej opcji LCN użytkownik nie musiałby nic robić tylko włączyłby odbiornik i wszystko by było, ale jak to bywa teoria często znacznie odbiega od praktyki...

 

Niejedna osoba nie będzie wiedziała w sobotę co ma zrobić. Niestety dla wielu obsługa dekodera czy telewizora sprowadza się do jego włączenia bądź wyłączenia i zmiany kanałów ewentualnie głośności a przycisku menu boją się wcisnąć a co dopiero coś więcej zrobić nawet jeśli w instrukcji wszystko jest opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Media powinny informować o tym, że należy zaktualizować listę kanałów w swoim telewizorze. Jeżeli ktoś ma z tym problemy (przede wszystkim osoby starsze) powinny zwrócić się o pomoc do swoich dzieci, wnuków. Niestety nie zawsze wygląda to tak "różowo" jak być powinno.

 

Na marginesie - Wczoraj widziałem taką reklamę w TVP 2 HD o tym, że od 15 lutego rusza TVP ABC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O 23:56 pojawiły się TV Trwam i TVP ABC w MUX1 ( odbiór z nadajnika Kosztowy i Skrzyczne K55, Chorągwica 25 i Rabka Luboń Wielki na K43)

Obecnie na Trwam czarna plansza a na TVP ABC plansza z logo.

 

Parametry nowych kanałów:

 

TV TRWAM

Video: 5002 Audio: 5003 PCR: 5002 SID:50 TSID:1 ONID:8808

 

TVP ABC

Video: 5102 Audio: 5103 PCR: 5102 SID:51 TSID:1 ONID:880

 

TVP 1

Video: 4402 Audio: 4403 PCR: 4402 SID:44 TSID:1 ONID:8808

 

TVP 2

Video: 4502 Audio: 4503 PCR: 4502 SID:45 TSID:1 ONID:8808

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo. Walcze od wczoraj dla babci ale lipa.

 

edit: Działa sposób z forum Emitela:

 

Na krótką metę można przełączyć dekoder(T-hd 1000) w stan czuwania (przytrzymujemy przycisk wyłączenia na pilocie aż pojawi się plansza i wciskamy OK), potem włączamy dekoder i krótkotrwale działa. Co prawda jak przełączy się na inny kanał i wróci to znowu jest czarny ekran, ale jak ktoś ma coś zaplanowane do obejrzenia to da się uruchomić

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=186944#p186944

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis wyszukalem sobie kanaly od nowa Dekoder T-HD210 i z mux 1 i 3 dzialaly. Wlaczylem na polsat pozniej wrocilem na Trwam i brak obrazu i dzwieku.Czyzby polsat blokowal ten kanal ? Z mux 2 jak wrocilem na TV twram czarna dziura z 1 i 3 bylo ok.Napisalem do nich @ zobaczymy co odpowiedza.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Są plany mające na celu zachęcenie nadawców do uruchomienia dodatkowych nadajników MUX1 oraz MUX2 w tych miastach, w których jest to najbardziej konieczne. Dobrymi przykładami są: Wałbrzych (brak MUX1, MUX2), Słupsk (brak MUX1, MUX2), Tarnobrzeg (brak MUX2), Radomsko (brak MUX1, MUX2), Zgorzelec-Lubań-Bolesławiec (brak MUX1, MUX2), itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chętniejsi będą nadawcy z MUX 1 niż z MUX 2 do włączania doświetleń. W MUX 2 niemalże wszystkie kanały (oprócz Pulsów) należą do podmiotów które mają platformy satelitarne. Dzięki temu mogą reklamować platformy sat że odbiór jest dobry z każdego miejsca w Polsce w przeciwieństwie do NTC.

A w MUX 1 większa część nadawców (ZPR, TVP, Stopklatka, Lux Veritatis) będą chciały poszerzać zasięg, aby mieć jeszcze więcej widzów i większe przychody z reklam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzyści są za małe w stosunku do kosztów. Ja jestem przekonany, że doświetleń MUX-1 i MUX-2 nie będzie. TVP dostała na to kasę z Unii. To zbyt duże pieniądze dla prywatnych nadawców, a potem trzeba będzie jeszcze te dodatkowe nadajniki utrzymywać. Zyskają na tym może kilka, góra kilkanaście tys. widzów w zasięgu (realnej oglądalności też pewnie niewiele).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 miesiące temu...

Dopiero teraz zauważyłem, że TTV w MUX-1 nadaje ze znaczkiem "HD". Emisja jest oczywiście prowadzona w SD (576i). :)

 

Wyglądana na to, że całkowicie wyłączono przekazy wersji standardowej rozdzielczości. Bo w kablówkach (UPC czy Multimedia) mamy podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu z satelity TTV SD ten program był jeszcze przez chwilę nadawany w UPC bez logo HD, ale sygnał mocno się zacinał. Dlatego jeszcze w tym samym dniu przeszli na wersje HD przerabianą do SD. Prawdopodobnie jest jakiś chwilowy problem na dosyle TTV SD, stąd też "wersja HD" w NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nadawcy z pierwszego multipleksu telewizji naziemnej łączą siły, żeby płacić mniej za emisję sygnału.

 

Kanał na MUX1 - dziecięcy TVP ABC - ma też telewizja publiczna. I to ona skrzyknęła do wspólnego działania konkurujące ze sobą na co dzień firmy.

 

Telewizję Polską motywuje czas: jej umowa z Emitelem na MUX1 kończy się w kwietniu i pora negocjować nową. Rozsyłanie sygnału TVP ABC kosztuje ponad 25 mln zł za cztery lata, czyli ponad 0,5 mln zł miesięcznie. Podobne wydatki ponoszą inni użytkownicy MUX1.

 

http://m.interia.pl/biznes/news,2557283

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...