Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem za, przynajmniej w MUX I, bo w następnych, które powstaną po wyłączeniu analogu nie musi być już takich restrykcji. Natomiast tutaj dobrze że są, bo tak jak napisał @piter - zanim się takiego nowego kanału doczekamy to wieczność minie, no a poza tym taki kanał może się okazać jakimś wyjątkowym badziewiem w stylu zapowiadanego "Tango TV". Lepiej niech na razie wejdą tam istniejące stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jest szansa, że jeszcze latem w Polsce ruszy pierwszy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) z głównymi kanałami Telewizji Polskiej oraz czterema stacjami wybranymi w konkursie KRRiT.

 

W Polsce era cyfrowej telewizji rozpoczęła się od uruchomienia drugiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), w którego zasięgu obecnie znajduje się około 40 proc. Polaków. W ofercie dostepne są kanały prywatnych nadawców - Polsatu, TVN, TV4 oraz TV Puls. Kilka miesięcy później ruszył także przeznaczony dla TVP trzeci multipleks.

 

W ciąż nie został uruchomiony pierwszy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej, w ofercie którego przez pierwsze lata maja znaleźć się trzy główne kanały Telewizji Polskiej (TVP1, TVP2, TVP Info) oraz cztery kanały wyłonione w konkursie KRRiT. Jak już informowalismy (tutaj), o miejsce na pierwszym multipleksie walczy aż 17 nadawców.

 

Kiedy ruszy pierwszy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej? Jak podaje Rzeczpospolita, Telewizja Polska prowadzi rozmowy z TP Emitel, które mają wyłonić operatora technicznego multipleksu. Jest szansa, że do czerwca strony dojdą w tej kwestii do porozumienia, a pozytywny wariant TVP zakłada, że już w lipcu mogłaby się rozpocząć budowa pierwszego multipleksu.

 

Start pierwszego multipleksu może przyspieszyć także nowa ustawa cyfryzacyjna. Jeśli posłowie wprowadza ja w życie - pierwszy multipleks będzie musiał ruszyć w ciągu miesiąca od wejścia ustawy w życie.

 

http://media2.pl/media/76446-dvb-t:-lat ... ow-tv.html

 

PS. Nie uwierzę kiedy nie ujrzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest decyzja KRRiT w sprawie kanałów, które trafią do MUX 1. Są to Eska TV, Kino Polska Nostalgia, ATM Rozrywka oraz U-TV.

Dziwię się, że trafił tam U-TV, ale cieszę się z faktu, że nie ma tam TV Trwam. Ci ostatni pewnie najwięcej będą się burzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem po co są kanały TVP w MUX1 i MUX3. Czy z MUX3 w najbliższym czasie znikną TVP1, TVP2 i TVP Info Regionalna i zastąpiona innymi kanałami czy jak?

 

Jestem zaskoczony rozsądkiem jakim kierowała KRRiT. Wybór dokonany niemal wzorcowo chociaż trochę liczyłem na 4FunTV zamiast Eska TV. Ważne że obyło się bez kontrowersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło informacji: http://media2.pl/media/77801-tv-cyfrowa ... -tv.html#f

 

Orange Sport Info jest zbędne, będzie przecież Polsat Sport Info! Czwórka to Polskie Radio, a polskie radio jest na TVP HD i na pewno dlatego nie ma go w DVB-T i jest Eska TV - sam wolałbym 4FunTV. Całe też szczęście że nie ma badziewnych stacji takich jak Polo-TV TV Trwam, MachinaTV czy Tele5.

 

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego sa kanały TVP w MUX1 i MUX3? Dlaczego one są zdublowane i dlaczego one zajmują niepotrzebnie miejsce na DVB-T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem podać źródło. A jest nim oczywiście media2.pl. ;-)

Edycja: Ze źródłem się spóźniłem.

Kanały TVP docelowo będą tylko i wyłącznie w MUX 3. W MUX 1 będą przejściowo, dopóki w pełni nie wystartuje MUX 3, a MUX 3 w pełni wystartuje, gdy wyłączą całkowicie analog. Problem w tym, że nasz kraj jest chory i MUX 3 wystartował przed MUX 1. I dlatego to wszystko może wydawać się dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Według mnie to w ogóle powinno być podzielenie kanałów na województwa na zasadzie że po 4 lub 8 województw na jedną paczkę kanałów nie licząc tych od TVP. Dajmy na to w Małopolsce mamy TVP1,TVP2,TVP Info,Tele 5,RMF TV,Next TV,+ kanał lokalny a w Świętokrzyskim już TVP1,TVP2,TVP Info,Kino Polska, ATM Rozrywka i U-TV + kanał lokalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadaje MUX1 ! nadawał ale po włączeniu MUX3 został wyłączony, częstotliwość jest zarezerwowana dla tego multipleksu więc trzeba czekać na operatora technicznego.

 

Swoją drogą to gdzie artykuł o tym że jest Emitel operatorem?? Jeszcze dziś rano był na satkurierze a teraz nie ma, może jakieś wyjaśnienie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródłem był serwis cyfryzacja.gov.pl - który się pomylił. Najpierw tekst zniknął, a dziś go wymieniono na to, że trwają konsultacje w tej sprawie i nikogo nie wybrano i dodatkowo: http://cyfryzacja.gov.pl/Sprostowanie,w ... 1,454.html . Jeśli źródło się wycofało to i siłą rzeczy tekst zniknął też z satkurier.pl. Widać nie można wierzyć nawet stronie, za którą odpowiada Ministerstwo Infrastruktury - chaos ;) Będzie nowy news uwzględniający sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous
Skarga INFO TV FM została odrzucona przez KRRITV więc TVP z Emitelem może ruszać MUX1.

Do jutra jeszcze może być odwołanie. Prawdopodobnie i tak nie będzie miało żadnego wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...