Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z założenia to nie powinno być w DVB-T to co jest nadawane naziemnie ale to co widzowie lubią najbardziej oglądąć. Szczerze mówiąc TV Puls to moim zdaniem jeden z najsłabszych programów TV i nie nadaje się to tego zestawu. Zna ktoś może badania w zakresie oglądalności tej stacji ? Lepiej gdyby w MUX 1 był np TVN 24. A poza tym miał być ponoć przetarg na wolne miejsca w MUX-1 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to zmieści się i 50 kanałów. Tylko ich jakość będzie wtedy porównywalna z filmem z komórki albo YouTube.

 

Ustalono, że na multipleks będzie przypadało max. 7 kanałów SD. I tu jeszcze jest dość dobra jakość. Ale ja wolałbym jednak 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Lepiej gdyby w MUX 1 był np TVN 24.

O nie, żadnych tvnów więcej w telewizji naziemnej! W ogóle tvn z Pulsem nie powinny mieć koncesji na nadawanie naziemne. Tym bardziej cyfrowe. W DVB-T powinny być ciekawe kanały, które by przyciągnęły nowych widzów, którzy teraz korzystają tylko z satelity. Nie oszukujmy się, kogo przyciągnie tvn 24...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej gdyby w MUX 1 był np TVN 24.

O nie, żadnych tvnów więcej w telewizji naziemnej! W ogóle tvn z Pulsem nie powinny mieć koncesji na nadawanie naziemne. Tym bardziej cyfrowe. W DVB-T powinny być ciekawe kanały, które by przyciągnęły nowych widzów, którzy teraz korzystają tylko z satelity. Nie oszukujmy się, kogo przyciągnie tvn 24...

 

oprócz tego że to nie realne - tvn24 jest płatna, to gdyby już tvn24 trafił do dvb-t sam ten kanał przyciągnął by masę ludzi, którzy z różnych przyczyn nie mają kablówki i satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tv Puls ma ogladalnosc n apoziomie 1%, o polowe mniejsza niz tv4 i mniejsza nawet niz tvn 7.

Narzekacie na tvn a nie zapomnijcie ze polsat przez wiele lat byl uprzywilejowany naziemnie bo jest dzieki koncesji ogolnopolskiej dostepny na terenie calego kraju a tvn naziemny nie ma pelnej koncesji tylko koncesje rozdrobniona wiec nie ma szans pokryc calegokraju wiec cierpi na ogladalnosci wiec sprawiedliwe by bylo zeby w miejsce pulsu do multipleksu weszlo tvn 7 z podobna oferta programowa jak tv4 ale o wiele lepsza niz puls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tv Puls ma ogladalnosc n apoziomie 1%, o polowe mniejsza niz tv4 i mniejsza nawet niz tvn 7

Dzięki DVB-T szanse się wyrównają. Poza tym jakoś TV Puls dostało tą koncesję analogową. A jeśli komuś zależy na dostępie do MUX1, to TV Puls szuka inwestora - niech kupi pakiet kontrolny, a potem przeprowadzi rebranding stacji.

 

TVN nie cierpi na oglądalności, bo jest dostępny w każdej platformie satelitarnej, do tego ostatnio sprzedaje TnK z bezpłatnym dostępem do TVN i TVN7. Polsat pomimo obecności naziemnie, jakoś nie kwapi się do innych platform, więc nie tylko o oglądalność tu chodzi.

 

W jednym multipleksie przewidziane jest 7 kanałów SD. A co w przypadku, gdy chciałby do niego wejść kanał w HD? Czy są jakieś przeliczniki ile kanałów SD to jeden HD (w DVB-T) oraz jakie wymogi musi spełnić kandydat, aby "wyeliminować" pozostałych chętnych w SD?

 

Chyba najciekawszym rozwiązaniem byłoby przeprowadzenie "wyborów" wśród Polaków, jakie kanały chcą widzieć w pierwszym multipleksie (w tym obowiązkowo TVP1, 2 i Info).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o telewizję TV Puls to niestety nikt nie kupi pakietu kontrolnego ponieważ franciszkanie posiadają 65 % udziałów i nie chcą ich sprzedać ( to już mówi o charakterze tej telewizji). TV Puls jest telewizją religijno-rodzinną i dostała koncesję na taką właśnie TV. Ma ograniczenia tematyczne w rodzaju nadawanych programów. Pozostałe udziały z tego co wiem posiada jeszcze właściciel siec SKY Robert Murdock (nie wiem czy dobrze piszę) i miał szczere zamiary coś zmienić ale ponieważ nic w tej stacji nie mógł zwojować (nie ma właśnie pakietu kontrolnego) to ponoć szuka nabywcy swoich udziałów gdyż według niego telewizja jest niereformowalna i deficytowa. Oglądalnośc co prawda wzrosła do 0,8 % z 0,4 % ale to prawdopodobnie kres możliwości tej stacji. Prosze przejrzeć program tej telewizji i ocenić co warto w niej oglądać. Może oglądalność wzrośnie ale każdej stacji by wzrosła jeśli by była 1 z 7 dostepnych stacji w TV nadawanych przez DVB-T. Stacja nadaje prawie wyłącznie seriale, programy dla dzieci i programy religijne. Czasami jakieś filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Widzę, że aż jedenastu chętnych na cztery miejsca w MUX 1. Czyli zostaje siedem podmiotów, które się nie załapią do pierwszego MUX-a. Siedem czyli tyle ile potrzeba by było do uruchomienia kolejnego czwartego MUX-a oczywiście bezpłatnego :!: I jak tu mówić o braku chętnych.

PS. Pewny jestem, że TV Trwam dostanie miejsce w MUX 1. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś nie miał racji.

Ale patrząc na to jaką będą mieć mizerną konkurencję to niestety możesz mieć rację :(

OSI, Kino Polska, 4fun, Eska, TVS, kolejne dziecko Pulsu :roll: , trwam, Bajka TV od cktv (ci od TMT) oraz nikomu bliżej nie znane CTV, Tango TV i coś od jakiegoś ATM Group. Sami "giganci" nie ma co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej skromnej opinii, miejsce w MUXI powinni otrzymać nadawcy, którzy obecnie są dostępni "w eterze" oraz nie mają miejsc w innych MUX. W ten oto krótki sposób wywaliłem ponad połowę nadawców. ;) Ewentualnie nadawcy, którzy w bardzo krótkim czasie są zdolni wystartować z nadawaniem swojego programu, a jak wiemy, niektórzy potrafią planować nawet kilka lat. Taki Puls - zadeklarował kolejny kanał do MUX II, który już wystartował, a kanału jeszcze nikt na oczy nie widział (i już się ślinią na kolejne miejsce).

 

Oczywistą oczywistością jest, że MUX ma być bezpłatny oraz ogólnokrajowy, więc "kandydatury" Kino Polska i TVS są nie na miejscu.

Z tej mojej eliminacji niestety wychodzi na to, że zostały się aż dwa kanały muzyczne co negatywnie wpływa na różnorodność oferty.

 

Obiecująco wyglądają pomysły stworzenia takich projektów jak Tango TV czy BAJKA TV, które by wpłynęły na wyżej wspomnianą różnorodność oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVS znając życie będzie zainteresowane częścią lokalną multipleksu :) Ja natomiast jestem ciekawy co na to inni nadawcy którzy są zainteresowani DVB-T między innymi Antel (koncesjonowany właściciel Tele 5) który właśnie Piątkę wystawi do MUX 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pod tym linkiem nie ma wymienionego Tele 5, co mnie też zdziwiło zresztą.

A jeśli o TVS chodzi to ja bym chciał, aby w Mux 1 było jedno miejsce dla tak zwanego nadawcy lokalnego - w całej Polsce. Z tymże na Górnym Śląsku byłby w tym miejscu TVS, na Pomorzu CSB, na Mazowszu TVN Warszawa, na Pomorzu Zachodnim sczecińska TV 7, w łódzkim Toya, itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...