Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A Wiking znowu łyka wszystko jak pelikan. Słowo klucz w tej sytuacji to marketing. Wystarczy poczytać komentarze na wpolityce czy innych portalach prawicowych. PG i "Do Rzeczy" dostało dzisiaj plus 10 do skilla u radykalnych prawicowców. W tym, że od początku taki był zamysł Lisieckiego przekonują mnie dodatkowo jego słowa jakoby akurat ten slot był najwartościowszy. Bo niby w czym jest lepszy od edukacyjnego czy filmowego. Koszty takie same, zainteresowanie widzów będzie pewnie mniejsze, a i wszystkich reklam nie wypada w religijnej TV puszczać, więc i wpływy reklamowe mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Skąd masz informacje, że chodzi o kwestie finansowe?

A co innego, jak nie finanse, mogłoby spowodować, że Fundacja, pomimo tylu demonstracji, podpisów, itp, ostatecznie nie wzięłaby udziału w konkursie? Tylko i wyłącznie finanse, bo jeśli nie one, to co innego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. niejasne wytyczne KRRiT i brak komunikacji z radą (FLV od ponad miesiąca dopominała się od KRRiT jasnych wytycznych finansowych, żeby nie powtórzyła się sytuacja, że dla jednych są stosowane takie, a dla innych inne).

 

PS: A może po prostu właściciel PMPG czytuje media2.pl i zasugerował się zmanipulowanym tytułem jednego z artykułow na tym portalu, na temat tego, że do KRRiT nie dotarło jeszcze żadne zgłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który gość? Ks.Sowa? Wcale nie mówił o tym, że trwam nie złoży wniosku, tylko twierdził, że jest ciekaw czy dołożą wszelkich starań przy składaniu wniosku, czy nie będzie jakiś niedociągnięć.

 

Choć nie lubię Agory, to razem z Kino Polska mogą zrobić na prawdę niezły kanał, tym bardziej, że Kino Polska należy do sporej grupy SPI, właściciela wytwórni filmowych i kanałów takich jak FilmBox. Dla mnie StopklatkaTV mogło by być dobrym wyborem.

 

Jako kanał poznawczy/dokumentalny wolał bym DMAX, gdyż w wielu krajach się już sprawdził. Edusat też może być, aczkolwiek nie wiem czy finansowo uda się im utrzymać, skoro mieli problemy z utrzymaniem nadawania satelitarnego.

 

Jako kanał dla dzieci, wolał bym Boing. Oni też wchodzą w DVB-T w wielu krajach UE, jednak tym razem chyba nie składali wniosku. Jeśli nie, to TVP ABC jest pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes i zarząd PMPG uzyskał ponoć informacje że Trwam nie wystartuje. Pytanie - skąd, gdzie i kiedy i dlaczego w to uwierzyli? Wygląda to na jakąś ściemę.

Ale cześć mu i chwała że zrezygnował.

Edit: doczytałem - został jeszcze kanał Radiotelewizja - czyli „Żydo-Taoisto-Hinduso-Tolteko-Buddyści”. Trudno o większy cyrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
PS: A może po prostu właściciel PMPG czytuje media2.pl i zasugerował się zmanipulowanym tytułem jednego z artykułow na tym portalu, na temat tego, że do KRRiT nie dotarło jeszcze żadne zgłoszenie.

A może po prostu złożyli wniosek, nawet wiedząc, że TV Trwam startuje, ale teraz ktoś ich nieźle zastraszył i wycofują ten wniosek? :)

Wczoraj "prośba":

http://www.radiomaryja.pl/informacje/red-lisiecki-powinien-wycofac-zlozony-wniosek/,

a zaraz potem informacja o wycofaniu:

http://www.rp.pl/artykul/793961,986090-Jeden-z-konkurentow-TV-Trwam.html

 

Chcecie to się śmiejcie, ale sprawa wygląda mocno podejrzanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz Trwam na pewno wygra - a jak nie to jak jakimś cudem PiS dojdzie do władzy to sobei spokojnie wejdzie całe imperium medialne i do DVB-T i do radia DAB. Nie trzymajmy kciuków bo sprawa jest ustalona z KK :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz Trwam na pewno wygra

Radiotelewizja sama przyznaje że jedynie liczy na kredyt w banku. Znając życie KRRiT koncesji na kanał społeczno-religijny nie przyzna nikomu bo poinformuje że żaden z podmiotów nie gwarantował powodzenia przedsięwzięcia ze strony finansowej.... stara śpiewka. Taki kraj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idiotyzmem KRRiT w tym konkursie jest to, że ogłoszenia koncesyjne dotyczące wszystkich pozycji są zbyt mocno sprecyzowane.

 

Jeżeli w ogłoszeniu o kanał religijno-społeczny (czyli kanały z koncesją religijno-społeczną mają szansę otrzymać koncesje, lub jeszcze nie posiadające koncesji - inne rodzaje mają Ciao Mux1! - ZTCP nikt nie spełnia wymagań!), a dalej, że jest zgodny z Episkopatem (czyli tak naprawdę, to kolejne zacieśnienie - koncesję otrzymać może tylko stacja produkowana przez polski kościół rzymskokatolicki). Czyli nikt koncesji otrzymać w tej kategorii nie może!

Powinno to wyglądać inaczej: kanał nie religijno-społeczny, a dotykający tematyki religii i wiary w cokolwiek (czyli bardziej religioznawczy), a nie konkretnej - przy czym dopuszczalne byłoby określenie, że wszystkie związki religijne zarejestrowane w Polsce mają otrzymać w miarę równy czas antenowy (bez konkretów).

 

W ogłoszeniu o kanale dziecięcym jest sprecyzowany wiek. Kolejny błąd! Wytłumaczy mi ktoś, jaki jest sens precyzowania wieku odbiorcy przez Radę?

Jeśli dziecięcy, no to target 4-18. Ani więcej, ani mniej. Mniej niż 4, to jeszcze problemy z rozumieniem (chociaż sam w wieku 3 lat... płynnie czytałem), a więcej to już nie byłby dziecięcy.

 

Filmowy również nie powinien określać konkretów. Wiadomym jest, że koncesje mimo wszystko najszybciej otrzymałby kanał z filmami produkcji polskiej.

Ale kanał z produkcjami skandynawskimi też powinien mieć szansę chociażby wystartowania.

 

Jako kryteria winny być:

-to, czy podmiot był już karany przez KRRiT (naruszenia koncesji w postaci nie wypełniania warunków w niej zawartych np. emisja reklam na kanałach o koncesji społecznej, nadawanie zbyt głośnych reklam - wszystko, za co były nakładane kary).

-to, czy podmiot korzystał z kredytów. Brak kredytów - przechodzi dalej, kredyt/y był/y - no to z wątpliwościami, problem przy kredycie - wypad ze starań.

-to, czy podmiot ma doświadczenie i czy jest w miarę profesjonalny. Odpada słaba jakość (taa jasne - z ośmioma kanałami w multiplexie...), kijowe loga, złe używanie oznaczeń wiekowych, staranne greenboxy i również zawartość merytoryczna (np. czy tematyka Polski jest ukazana neutralnie np. w sprawach historycznych, nie dzielenie na lepszych i gorszych). To w większości dotyczy podmiotów już obecnych na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraj krajem - opcja na kanał w którym mówi się o tylko jednej religii mi się nie podoba - kanał o wielu religiach (również o FSM) byłby dobrą opcją.

 

A ja i miliony innych mamy zdanie odwrotne. Z resztą ogólnie mi się nie podoba to, że obecnie najczęściej wmawia się większości, żeby dostosowała się do mniejszości. To większości ma być dobrze! To mniejszosć ma się dostosować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Kraj krajem - opcja na kanał w którym mówi się o tylko jednej religii mi się nie podoba - kanał o wielu religiach (również o FSM) byłby dobrą opcją.

 

A ja i miliony innych mamy zdanie odwrotne. Z resztą ogólnie mi się nie podoba to, że obecnie najczęściej wmawia się większości, żeby dostosowała się do mniejszości. To większości ma być dobrze! To mniejszosć ma się dostosować!

Chodzi o to, aby większość nie narzucała swojej woli mniejszości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Ja jako człowiek "złotego środka", stwierdzam, że musi być po równo dla wszystkich.

Ale tacy jak ja zawsze mają pod górkę. Zarówno po lewej, jak i po prawej stronie. EOT.

To jest niemożliwe aby podzielić czas antenowy na tyle programów, a i po takim podziale niektórzy mogli by uważać swoją religię za pokrzywdzoną bo jej programy są emitowane o nieodpowiedniej porze itp. ,ale z drugiej strony dlaczego mniejszość ma narzucać swoje prawa większości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Ja jako człowiek "złotego środka", stwierdzam, że musi być po równo dla wszystkich.

Ale tacy jak ja zawsze mają pod górkę. Zarówno po lewej, jak i po prawej stronie. EOT.

Przez jakieś 50 lat w Polsce był system gdzie wszyscy mieli mieć po równo. I władzy ludowej prawie się to udało. Nie było nic więc wszyscy mieli po równo czy raczej nie mieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraj krajem - opcja na kanał w którym mówi się o tylko jednej religii mi się nie podoba - kanał o wielu religiach (również o FSM) byłby dobrą opcją.

 

A ja i miliony innych mamy zdanie odwrotne. Z resztą ogólnie mi się nie podoba to, że obecnie najczęściej wmawia się większości, żeby dostosowała się do mniejszości. To większości ma być dobrze! To mniejszosć ma się dostosować!

Chodzi o to, aby większość nie narzucała swojej woli mniejszości. :)

 

A nie lepiej by było, jak mniejszosć nie będzie narzucała swojego głosu większości? Bo jak większość będzie niezadowolona tylko dlatego, żeby mniejszość była szczęśliwa to coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No, nie wiem, czy umieszczenie kanału na multipleksie, który traktowałby nie tylko o jednej religii, skutkowałoby narzucaniem przez mniejszość swojego głosu większości. :) Natomiast w sytuacji, w której miejsce na multipleksie dostanie stacja prezentująca tylko jedno wyznanie, spowoduje zachwianie pluralizmu wyznaniowego w mediach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pluralizm wyznaniowy w mediach" - co to niby ma znaczyć? Coś takiego nigdy w Polsce nie istniało z tego względu, że Polska jest państwem wybitnie chrześcijańskim, katolickim, co jest efektem takiej, a nie innej historii. Dobrze realizowany następujący zapis: "Audycje poświęcone tematyce religijnej będą propagowały tolerancję i treści ekumeniczne oraz działania w duchu dialogu międzyreligijnego.", powinien zagwarantować, że stacja, która wygra w konkursie będzie także poruszała tematy innych wyznań. Natomiast występowanie z propozycją kanału z programami twórców określających się jako „Żydo-Taoisto-Hinduso-Tolteko-Buddyści” jest co najmniej śmieszne. A w opisie stacji bardziej akcentuje się te wyznania jako element sztuki niż religie. Poza tym wróćmy jeszcze raz do specyfikacji kanału społeczno-religijnego: "Program będzie zawierał transmisje i relacje z nabożeństw i uroczystości religijnych, wydarzeń z życia Kościoła i społeczeństwa, edukował w zakresie historii i współczesności chrześcijaństwa w duchu nauczania Stolicy Apostolskiej i jedności z Episkopatem Polski." Jak nic stoi to w sprzeczności z tym, co chce prezentować Radiotelewizja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
"Pluralizm wyznaniowy w mediach" - co to niby ma znaczyć?

Znaczyć ma to, że dla każdego wyznania powinno znaleźć się miejsce w NTC. :) Oczywiście to tylko moje zdanie, a konsultacje społeczne pokazały, że Polacy oczekują kanału jednowyznaniowego. :)

 

Coś takiego nigdy w Polsce nie istniało z tego względu, że Polska jest państwem wybitnie chrześcijańskim, katolickim

Polska jest państwem świeckim. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...