Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

AKTUALIZACJA:

TV TRWAM złoży wniosek w poniedziałek

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... ursie.html

 

Co więcej w tym artykule zamieszczonym dzisiaj w sobotę 23 lutego jest jeszcze coś takiego:

"Od adwokata z jednej z warszawskich kancelarii prawnych, która będzie reprezentować nadawcę starającego się o kanał filmowy na pierwszym multipleksie, usłyszeliśmy, że i ten podmiot postąpi tak samo – złoży wniosek pojutrze. W ich przypadku taka praktyka wynika po prostu z ostrożności. "

 

Czy to oznacza że BĘDZIE JESZCZE JEDEN chętny na kanał filmowy? Pewnie TELE5.

 

 

AKTUALIZACJA 2:

O dwa miejsca na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (konkurs KRRiT przewiduje wyłonienie w nim czterech stacji) będzie się ubiegać także MediaWorks, spółka zależna notowanej na GPW Platformy Mediowej Point Group (wydawca m.in. „Wprost"), która od wielu lat mówi o chęci posiadania telewizji. W piątek podpisała w tym celu list intencyjny z notowaną na NewConnect spółką Astro (własność Ryszarda Krajewskiego, założyciela Superstacji, którego firma od lat produkuje też znany z TVP teleturniej „Familiada"). – W ramach współpracy Astro jest gotowa oddać w dzierżawę na rzecz MediaWorks będącą w jej posiadaniu infrastrukturę techniczną niezbędną do rozpowszechniania programów telewizyjnych, a także oddać w najem niezbędną powierzchnię studyjną, jak i udostępnić swoje doświadczenie, wiedzę i know-how w produkcji programów telewizyjnych – podaje Point Group w komunikacie.

 

http://www.ekonomia24.pl/artykul/706258 ... zyjny.html

 

NEXT SACRUM? NEXT YOUNG?

 

 

Jak widać zainteresowanie spore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś źle te linki wkleiłeś. To jest link do wspomnianego art. z Naszego Dziennika: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... ursie.html

No to fajnie, że sytuacja się rozwija. Na końcu może się okazać, że w każdej kategorii zainteresowanie jest bardzo duże :D. Tak podejrzewałem, że każdy czeka na ostatnią chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pewnie nie, bo zapewne nie ma zwyczaju spamować skrzynek nadawców. :)

I w sumie nie ma takiej potrzeby, gdyż nadawcy sami informują o swoich chęciach startu w konkursie poprzez wydawanie stosownych komunikatów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nic się nie zarzekali.

Wśród kandydatów na to miejsce jest TV Trwam (Fundacja Lux Veritatis). Według pojawiających się ostatnio doniesień jej kontrkandydatem ma być internetowa Boska TV (więcej tutaj), którą tworzą osoby związane dotąd z kanałem Religia.tv (Grupa ITI). Jolanta Gwardys, dyrektor kanału Boska TV, w rozmowie z serwisem gosc.pl powiedziała, że jej stacja nie stoi w kolejce do multipleksu. Dodała, że wystartowali jako telewizja internetowa i nią są oraz, że nie mają problemów z dotarciem do telewidzów.

 

Zaznaczyła jednak, że nic nie jest przesądzone.

 

- W ostatnim czasie pojawiły się nowe możliwości, które spowodowały, że zaczęliśmy zastanawiać się nad ubieganiem się o miejsce na multipleksie. Nie chcę jednak mówić nic o szczegółach. Na chwilę obecną na 80 procent nie będziemy się o to starać - powiedziała serwisowi gosc.pl Jolanta Gwardys, dyrektor kanału Boska TV.

Druga sprawa to to, że na temat Boska TV nie ma żadnych oficjalnych informacji tylko "na rynku słychać". I trzecia sprawa - wbrew temu co niektórzy próbują wmówić, żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo złożyć wniosek. Czwarta i ostatnia sprawa - Knapik napisał o Boskiej TV. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po nadawcach - może być ciekawie w NTC, powiew nowości. Jednak intuicja mi podpowiada, że KRRiT podejmie decyzję tak absurdalną, że jeszcze sobie tego nie wyobrażacie (może Polsat Film, Polsat Jim Jam, Boska TV, ZPR Edu? To chyba najgorsze możliwe zestawienie, jakie mi przychodzi do głowy, nazwy przypuszczalne, sugerujące właścicieli). Gdybym to ja wybierał to byłoby tak: Stopklatka TV lub Kino 5 (na prawdę obecnie nie mogę się zdecydować, ale gdybym musiał wybrać to bym spokojnie przejrzał ofertę i coś z tego wybrał), TVP ABC, TV Trwam, Apella TV (zapewne nazwa będzie inna, ale piszę taką, żeby było wiadomo o kogo chodzi). Gdyby jednak padło na zestaw: TV Kino Świat, TVP ABC, TV Trwam, Edusat to też bym nie protestował. Nie chcę kolejnego miejsca dla Polsatu w NTC. Szkoda, że nie ma żadnych informacji, żeby jacyś zagraniczni nadawcy startowali. Gdyby ich uwzględnić to układ mógłby wyglądać np. tak: Eurochannel, Boing, EWTN, DMAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było tzw. mydlenie oczu pani Jolanty. Niech zgadnę jakie to nowe okoliczności - pewnie świat istnieje, a miało go już nie być od 23.12.2012 :lol2:

Zgadza się, złożyć może każdy, ale dostać to już niekoniecznie, jednym dają w ciemno, których jedynym kapitałem jest kredyt w banku, a drugich czołgają jak bydło (copyright by kolega pana Dworaka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
których jedynym kapitałem jest kredyt w banku, a drugich czołgają jak bydło

Możesz mi takie uzasadnienie KRRiT znaleźć dla Fundacji Lux Veritatis i przedstawić tu na forum?

4. Wniosek w części ekonomiczno - finansowej zawiera kompletną dokumentację

finansową spółki Polskie Radio S.A.

Z analizy złożonych dokumentów wynika, że podstawowym źródłem finansowania

w Spółce były wpływy abonamentowe. Spółka na przestrzeni ostatnich lat borykała

się z trudną sytuacją finansową. Sytuacja finansowa Spółki w ostatnich latach nie

pozwalała na rozwój oraz nowe inwestycje, a prowadzona przez Wnioskodawcę

działalność wymagała wprowadzenia programu oszczędnościowego.

Wnioskodawca przedstawił trzyletnie założenia finansowe w zakresie realizacji

projektu rozszerzenia działalności o prawo do rozpowszechniania programu drogą

rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy.

Planowany przez Wnioskodawcę projekt w całości ma być finansowany

przychodami uzyskanymi z Jego realizacji. Planowane przychody oraz dodatnie

przepływy finansowe mają zabezpieczać dodatkowe koszty oraz opłatę koncesyjną

w systemie ratalnym. Wnioskodawca szacuje, że planowana rentowność projektu

w pierwszym roku funkcjonowania ma być na poziomie 46 %.

KRRiT stwierdziła, iż według załączonych do wniosku dokumentów i informacji

Wnioskodawca wskazał źródła finansowania projektu, które będą uzależnione od

rzeczywistych możliwości pozyskania z rynku planowanych przychodów.

 

Polskie Radio S.A. (Polskie Radio „Czwórka”) – wniosek nie spełnia kryterium

wiarygodności finansowej. Finansowanie zaplanowanego przedsięwzięcia jest

uzależnione od rzeczywistych możliwości pozyskania z rynku planowanych

przychodów. Spółka nie posiada środków w wysokości gwarantującej ciągłość

nadawania programu telewizyjnego w naziemnej telewizji cyfrowej.

 

Jednak intuicja mi podpowiada, że KRRiT podejmie decyzję tak absurdalną, że jeszcze sobie tego nie wyobrażacie (może Polsat Film, Polsat Jim Jam, Boska TV, ZPR Edu? To chyba najgorsze możliwe zestawienie, jakie mi przychodzi do głowy, nazwy przypuszczalne, sugerujące właścicieli).

Polsatu i ZPR nie obawiałbym się tak. Jeżeli konkurs będzie podobnie rozst[beep]ny, jak poprzedni, to nie mają szans na miejsce w MUX-1. :) A mówię tu o pluralizmie medialnym, czyli kanały od różnych nadawców, a nie prawica-lewica. I żeby nie było, to obecny skład KRRiT Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi nie przyznam ani jednego miejsca na jakimkolwiek multipleksie. :)

A co do Boska TV to nie wiem czemu to miałaby być absurdalna decyzja? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W sumie to jest jakaś przesłanka za TV Trwam (choć po dziesięciu latach nadawania nie pokazuje tego doświadczenia), ale nie nazwałbym decyzji o ewentualnym przyznaniu koncesji TV Boskiej absurdalną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...