Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Największym błędem było by dublowanie w nowych MUXach programów w SD. Przecież to jeszcze większa strata pasma. Tylko zamiana SD na HD powinna wchodzić w grę. Przecież każdy sprzęt powinien obsługiwać HD.

A poza tym lepiej niech to co jest będzie nadawane w jak najlepszej jakości technicznej. Nowych kanałów powtórkowych nie potrzebujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy macie z tą manią HD, macie płatne platformy to oglądajcie sobie HD a naziemna tv cyfrową zostawcie w spokoju. TVP ma cały MUX 3 dla siebie i jeszcze się pcha by na MUX1 dać swoje kanały w nowym konkursie (TVP Seriale, TVP Info - ja pytam tylko po co!?). Nadawcy chcą uruchamiać kanały HD bo w ten sposób mogą bardzo łatwo zablokować nowych nadawców którzy chcieli by nadawać w naziemnej tv cyfrowej. Szkoda słów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim blokowaniu mówisz? Jaki ma to według ciebie sens?

MUX2 jest "odtworzeniowy", a to że jest duży, to nadawcy dostali dwa miejsca w zamian za wyłączenie analogu. Oni mogą sobie zrobić co chcą z tym miejscem. Tak samo w MUX1 - tam TVP ma miejsce na 3 kanały i tyle nadaje - po wyłączeniu analogu MUX3 będzie miał prawie 100% pokrycia, i wówczas można też nadawać dwa kanały w HD - każdy w innym multiplexie.

W ogóle jestem zwolennikiem pozostawienia kanałów TVP - na wszelki wypadek mogli by nadawać po wyłączeniu analogu wersje SD kanałów TVP na MUXie1. Bo nie wiadomo jak zostaną podzielone częstotliwości pod trzeci MUX...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pozwolę sobie zauważyć,że wcale nie tak dawno telewizję kolorową uważano za niepotrzebny zbytek, "od którego chorują oczy".

Zwracam uwagę również na to,że płacimy abonament,więc wszelkie nowości związane z postępem po prostu nam się należą...

W oby niedalekiej przyszłości także 3D.Na wszystkich MUX-ach.

Na szczęście lepsze zawsze jest wrogiem dobrego i najczęściej właśnie ono wygrywa.

HD to nie mania,lecz nieuchronny i cenny postęp,komu przeszkadza-ten może sobie zmniejszyć ostrość w parametrach obrazu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

HD to nie postęp, gdyż na multipleksie zajmuje trzy razy tyle, jak nie więcej, miejsca co kanał SD, a efekty wysokiej rozdzielczości nie są proporcjonalne do ilości zajmowanego miejsca. Inaczej mówiąc wysoka rozdzielczość to marnotrawienie przepływności. :) Co innego, gdyby kanał HD zajmował tyle samo miejsca co kanał SD. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale co mi po dwóch czy trzech kanałach HD na jednym multipleksie, które i tak w ramówce mają kilka pozycji w wysokiej rozdzielczości? Mnie nie rajcuje doklejony znaczek HD do logotypu stacji oraz marnotrawione miejsce przez stacje pseudo HD. :D Do tego różnica między HD, a SD nie jest aż taka duża, aby na rzecz jednego kanału HD poświęcać trzy SD.

Wolę siedem czy osiem stacji w standardowej rozdzielczości i przyzwoitej jakości. A błędem jest zakładanie, że od razu większa ilość stacji jest tożsama z większą ilością badziewnych kanałów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale najczęściej właśnie tak jest. Kanały HD są bardzo potrzebne. Może i jest mało w HD, ale za to co jest! Euro, Igrzyska to przecież najważniejsze wydarzenia. Na jesień dojdzie liga mistrzów. Seriali w HD też jest sporo, coraz więcej filmów. Nie wyobrażam sobie, aby TVP miała przestać nadawać w HD. Czekam z niecierpliwością na Polsat HD i TVN HD a tam F1 w HD cud miód, na TVN bardzo wiele jest w HD. Tak więc trzeba iść w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bo nie chce im się nawet kupić dekodera HD, który kosztuje tyle co SD. W ogóle ludzie są zacofani. A ty pewnie też tam do nich pisałeś. Nawet posłowie są za HD i co najważniejsze nadawcy. Nie rozumiem, najpierw chcemy to HD a potem jak nadawcy idą nam na rękę to ludzie wolą SD. Ludzie wolą płacić platformom za HD niż mieć za darmo w NTC. Co to za kraj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas najlepiej jak TVP wygra konkurs i w MUX1 będzie TVP1 i TVP2 HD, a Polsat i TVN jeśli chcą nadawać w HD to niech nadają w MUX2. Polsat HD za Polsat i PSN, TVN HD za TVN i TVN7. A PSN i TVN7 wrzuci się do MUX5.

I to byloby najlepsze rozwiazanie. Polsat i TVN powinny jako ostatnie wypowiadac sie o rownowadze w mediach...

pavl6 - no tak, dostaje histerii, bo nie bede co chwile zmienial tunera, bo nowy standard wchodzi. To nie mozna bylo od razu dac T2?

 

Nic nie będziesz musiał zmieniać. 3 MUX-y ci nie wystarczą? Ja napisałem, żaby kolejny MUX był w T2 z kanałami HD, żeby każdy, kto by chciał mógł oglądać w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy obywatel będzie w tym wypadku traktowany jednakowo (każdy będzie mógł uzyskać dostęp do NTC, w zależności od zapotrzebowania - albo tylko do stacji w SD, albo także do stacji w HD). Poza tym w DVB-T miały być pierwsze 3 MUX-y i są. 4-ty miał być w DVB-H, ale ostatecznie tylko z nazwy jest mobilny. Co do następnych to żadne decyzje jeszcze nie zapadły, a i tak kiedyś T2 będziemy musieli wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powtórzę bez sensu jest dublowanie kanałów w SD i HD, to tylko marnowanie miejsca np. dla nowego programu w SD. Przejście na DVB-T2 i zdublowanie tam programów w HD jest bez sensu, gdyż więcej na dublowanie miejsca się straci niż zyska na zmianie standardu nadawania. Od samego początku a oficjalnie od grudnia 2009 roku wiadomo, że sprzęt do NTC musi obsługiwać HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Polsat jest taki dobry i życzliwy dla swoich widzów to niech da Polsat HD na MUX4 i będzie po sprawie, ale jego celem jest blokowanie miejsca i poprzez HD może to robić bez dodawanie takich gniotów jak TV6 , Rozrywka. Wiele osób poddało się manipulacją i wieży że HD to jest coś wyjątkowego , a czy więcej dowiemy się z Wiadomości w HD niż oglądając w SD? albo film w HD jest ciekawszy niż w SD bo chyba nie, a niektórzy jak stado baranów powtarzają jaka to rewelacja i jaki to byłby super kanał TV6 HD . MUX1 powinien zagwarantować telewidzom dostęp do dużej liczby kanałów a nie do tych samych kanałów co są dostępne w analogu , bo w takiej sytuacji to poco zmieniać nadawanie na cyfrowe jak można pozostać na analogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jak Polsat jest taki dobry i życzliwy dla swoich widzów to niech da Polsat HD na MUX4 i będzie po sprawie

No pewnie. Jeszcze mam płacić za to. Darmowe ma być, więc albo dadzą Polsat HD i TVN HD do MUX-2 kosztem TVN7 i PSN, które przeniosą do MUX-5 albo zostawią MUX-2 tak jak jest i dadzą Polsat HD i TVN HD do MUX-5. Ale to bez sensu, bo będą się dublować Polsat i TVN. MUX-4 dla mnie nie istnieje - to jest zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

moim zdaniem jak na razie w mux 1 i 2 powinny być dostępne kanały SD nie wszyscy mają odbiorniki HD. jeśli ma być HD to należałoby zabronić rozpowszechniania tunerów SD. Nie każdy nabywca musi mięć wiedzę w tym temacie a wiadomo jak zachowują się sprzedawcy. zrobią wszystko by wcisnąć towar . Po drugie trzeba umożliwić odbiór ludziom którzy już nabyli dekoderySD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dobrze, że w multipleksach znajduje się przynajmniej jeden program HD. Rzecz w tym, że niektórzy sprzedawcy usiłują wyprzedać towar, który nie spełnia zaleceń i nigdy nie powinien zostac u nas dopuszczony do sprzedaży.

 

Teraz przynajmniej wiadomo, które urządzenia będą w pełni działać z naszym DVB-T a które nie.

 

btw. Zawsze można oglądać TVP1 w SD po analogu. Pierwszy program ma największe pokrycie w kraju i myślę, że to właśnie zadecydowało o przełączeniu programu do HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądnij do puszki antenowej i sprawdź czy płytka jest na kanały 21-69 jeśli jest do 60 kanału to masz prawdopodobną przyczynę. Domyślam się że antena jest ustawiona w stronę św. Krzyża?

 

Tak antena w stronę Św. Krzyża.

A mógłbyś mi wytłumaczyć jak się sprawdza te kanały czy coś? bo nie za bardzo kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...