Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Oficjalny to jest 31 maja. Narazie nic nie wiadomo o kolejnych testach. Jak coś to Emitel informuje na bieżąco. Narazie odpalono 19 z 45 nadajników, więc nie ma jeszcze połowy. Domyślam się, że w poniedziałek kolejne uruchomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi następująca kwestia. Obecnie odbieram MUX-1 i MUX-2 na antenie Dipol 19/21-69. W puszce antenowej mam przedwzmacniacz (bo z samym symetryzatorem nic mi nie łapało). W moim Sony Bravia siła sygnału dla MUX-1 waha się pomiędzy 54-58 %, a dla MUX-2 pomiędzy 42-46 %. Zastanawia mnie, czy jak nastąpi zamiana TVP1 na TVP1 HD, to będę w stanie odbierać TVP1 HD przy tak niewielkim poziomie sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jaki jest najlepszy kanał powtórkowy Polskiego DVB-T? Odpowiedź brzmi następująco: PULS 2-Codzinne powtórki pasów Łowickich(taki żart,sory za of topic)

Od 10-ego całkowita zmiana ramówki :!::!: - paski będą w poprzek :wink::jupi::jupi:

(taki żart,sory za of topic) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycięć nie mam, ale wiem, że kanały HD mają większe wymagania niż kanały SD. Tak jest chociażby w przypadku przekazu satelitarnego. Stąd to moje pytanie.

W przypadku satelity jest inna sytuacja. Kanały HD są nadawane przeważnie z transponderów DVB-S2, które wymagają precyzyjniej ustawionych anten, stąd też fakt, że mają one większe wymagania. W przypadku DVB-T jeśli teraz dobrze odbierasz multipleks, to znaczy, że dobrze odbierasz WSZYSTKIE kanały z tego muxa, obojętnie czy będą one SD czy HD. Aby tylko Twój tuner obsługiwał HD.

 

Może i tak ale powinno to być prawdziwe HD .Co jak co ale ja preferuję Full HD a nie zwykły upscan :smile:

Chyba upscal :) No cóż, upscal na pewno będzie, to jest nieuniknione. Ale TVP sporo własnych produkcji ma już w HD, poza tym mecze na Euro na 100% będą w HD. Stopniowo pewnie bedą kupować filmy w tym standardzie. Początki pewnie nie będą różowe, ale z czasem powinno być coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puls-owi 2, TV6, ATM Rozrywka, czy TTV trzeba by było najpierw odebrać koncesję, a koncesję można odebrać tylko wtedy, kiedy nadawany program nie jest zgodny z wydaną koncesją. Z wyjątkiem ATM Rozrywki KRRiT nie ma wątpliwości do zgodności tych stacji z wydaną koncesja. TVP Sport, Polsat 2, Polsat Film, ani TVN Turbo nie startowało w konkursie, KRRiT nie mogło więc ich wybrać. Z Tele5 się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@refelek

Oczywiście kolego, tak właśnie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powinna zrobić, bo w kanałach może przebierać jak w ulęgałkach. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy KRRIT przyzna miejsca kolejnym nowym kanałom do MUX1? Powinni wyrzucić Puls2, TV6, ATMRozrywka i TTV. Lepiej zastąpić je odpowiednio: TVP Sport, Polsat2, Polsat Film, TVN Turbo i dać Tele5.

 

Jeszcze dobrze ten MUX nie zakończył testów, a Ty już chcesz nowe kanały... Może najpierw niech osiągnie planowane pokrycie, a MUX z kanałami MUX3(TVP) dotrze do większej liczby odbiorców. Bo narazie dla wielu Polaków, kanały TVP dostępne są tylko z testowej emisji MUX1. Dopiero jak TVP zwolni miejsce to możliwe będzie dodanie nowych stacji, a nastąpi to dopiero w 2014 roku, przynajmniej tak wynika z poniższego artykułu. Narazie trwają konsultacje...

 

https://satkurier.pl/news/74154/krrit-ko ... mux-1.html

 

Z wymienionych przez Ciebie stacji, tylko dwie są w MUX1, z czego ramówka jednej(TTV), wcale nie jest taka zła. Postępowanie odebrania koncesji toczy się w sprawie ATM, ale chyba nici z tego... Domniemam też, że jeśli jakaś stacja otrzyma miejsce po TVP, to będzie to któraś ze startujących w pierwszym konkursie, więc z proponowanych przez Ciebie łapie się tylko Tele5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...