Skocz do zawartości

kanały meksykańskie


robbie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie niekodowanych kanałów meksykańskich, dostępnych w Polsce. Ze strony http://www.lyngsat.com/freetv/Mexico.html wynika, że jest ich 6, wszystkie są dostępne z satelity INTELSAT 3R. Natomiast w lutowym Satkurierze nie znalazłem w ogóle takich informacji. W ogóle nie podano tam tych kanałów, w szczególności "Canal de las Estrellas Europa", który mnie najbardziej interesuje. Większość kanałów z Intelsata 3R okazuje się być kodowana.

 

Które z powyższych źródeł jest bardziej wiarygodne? I jak to jest w końcu z kanałami meksykańskimi? Czy można niektóre z nich odbierać bezpłatnie w Warszawie, przy instalacji anteny na balkonie od strony zachodniej? Czy "Canal de las Estrellas Europa" do nich należy? Jaka antena jest wymagana do odbioru?

 

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też intersują satelity z kanałami Meksykańskimi. Do tej pory można było obejrzec paczke kanałów latynoskich a w nim pare kanałów meksykanskich FTA , czyli niekodowane na pozycji Intelsat 24,5 W. Z tego co wiem to zakodowali ponownie.

Bardzo fajnym kanałem jest Canal de la Estrellas - to wybór najlepszych programów z komercyjnej telewizji Meksykańskiej w tym m.in co niedzielę Corrida z Mexico Ciudad. Kanał ten obecnie jest dostepny w ramch kodowanej paczki Digital + z satelity Astra 19,2 E oraz Hispasat 30 W. Obydwa te dwa satelity są bardzo dobrze odbierane w Polsce, szczególnie Astra na pozycji 19,2 E. Pozostaje jednak wykupic abonament i miec tę platformę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na chwilę obecną wszystkie 6 kanałów meksykańskich z Intelsata 3R jest niekodowane :smile: Już dość długa trwa ta przerwa w kodowaniu, chyba ze 3 miesiące. Sygnał z tej częstotliwości jest bardzo mocny, więc nie powinieneś mieć problemów z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robbie - zwróć uwagę na końcówkę tabel w SAT Kurierze - są tam wypisane wszystkie w tym Canal Estrellas, tylko pod błędną nazwą (Galavision Europe - poprzednia nazwa, będę to musiał skorygować - niedopatrzenie, reszta jest OK). Są opisane jako tymczasowo FTA, bo w tej chwili trwa (dość długa już) przerwa w kodowaniu. Zapewne wcześniej, czy później szyfrowanie we Viaccess powróci (tylko być może w nowszej wersji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zespoły z meksykańskiej Primera, podobnie jak z Serie A we Włoszech mają prawo sprzedawać prawa do pokazywania swoich meczów. Kanały na których transmitują tą ligę to Televisa, Telemundo, Caribevision i TV Azteca. Jest też dostępna w Stanach na SKY Latin America oraz Fox Sports LA. Niestety ich pozycji satelitarnych nie znam :woot: Może ktoś inny pomoże 8)

:read:http://en.wikipedia.org/wiki/Primera_Di ... Television

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sensu jest zakładanie nowego tematu gdy nie poczyta się

viewtopic.php?f=12&t=9368

jak jest teraz nie wiem czy jest dostęp do FTA ale liga meksykanska jest trzecią siła w Ameryce i bardzo fajnie sie to oglada

 

Edycja RafiX: Dzięki za spostrzeżenie, posty połączyłem do wskazanego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Coś dla fanów kanałów meksykańskich: od kilku dni można oglądać ponownie paczkę Televisa. Tym razem aż z dwóch pozycji satelitarnych. Oprócz przekazu z 43,1W (dość daleko na zachodzie, niezbyt "wygodne" do odbioru), ale z innej częstotliwości, bo z 12,610V SR=13500 FEC=7/8 uruchomiono emisję równoległą z satelity Intelsat 905 (24,5W), który jest jeszcze przed Hispasatem i odebrać go znacznie łatwiej. Emisja jest prowadzona z 11,626H SR=13500 FEC=7/8. Można podglądać: Clásico TV, Ritmoson Latino, TeleHit, De Pelicula, Canal de las Estrellas i Telenovelas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pora odkopać temat. Czy te kanały ( a szczególnie świetny Estrellas) są dalej FTA? Liveonsat podaje, że Estrellas nie jest kodowany, ale to nie jest źródło dobre, bo tam potrafią wypisywać niezłe bzdury. Mnie odbiór tej stacji bardzo interesuje ze względu na Primera División . Czy wystarczy do złapania go antena 70 cm pogięta ( na starym Thorze na 11747 V 28000 FEC 7/8(tam gdzie Sportkluby POL) wyciągnąć się na niej udało 60% sygnału - stabilny odbiór to trochę ponad 40%. Dodam ,że jak trzeba tunera z obsługą DVB-S2 to nie ma sprawy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...