Jump to content
alkoholik

Radio ESKA

Recommended Posts

Kiedyś na jakieś satelicie były nadawane chyba wszystkie wersie regionalne. Czy taka sytuacja ma jeszcze miejsce? Jeśli tak to na jakiej pozycji?

Paczka jest nadal dostępna z satelity Amos 3 (4°W) z tp. 9 (11,315 GHz, pol. H, SR: 5000, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK), ale uwaga - większość stacji przełączono do AAC, więc trzeba mieć odpowiedni odbiornik, który radzi sobie z AAC. Nie wszystkie regiony są tam nadawane, ale ogólnie duża część.

Guest Anonymous

Patrzę na odsluchane.eu i widzę, że często Eska gra Grubson - Na szczycie. I jeszcze RMF MAXXX często. Cieszy mnie to.

http://www.eska.pl/news/letnia_scena_es ... ideo/87234

Letnia Scena Radia Eska w... Częstochowie! :lol:

Dziwne gdyż u nas nie ma Eski, niestety... Ale może to jakiś znak? :)

Moderator @Qrzysztof wspominał w którymś wątku, że w Częstochowie będą w najbliższym czasie dwa konkursy na nowe częstotliwości ale chyba nie zostały jeszcze ogłoszone. :[ ;)

Teraz łupią do przesady Grzeszczak i Katy Perry. Kto słucha, będzie wiedzieć o jakie tytuły chodzi.

Pewnie chodzi o "Pożyczony" i "Roar". :D

Ale z tego co patrzę to puszczają praktycznie to samo co RMF MAXXX, jedynie goldy się trochę różnią i w Esce jest więcej polskiej muzyki i takiej co leci na POPliście. To znaczy w Maxxxie polscy artyści praktycznie zawsze są bardzo krótko na liście, a artyści tacy jak Imany, James Arthur, Passenger itp w ogóle nie wchodzą do listy tylko po sukcesie w POPliście wchodzą na dzienną w Maxxxie. :) No i Maxxx wydaje się trochę bardziej klubowy.

A jak jest w ESCE z wiadomościami i programami lokalnymi? Potrafiłby ktoś napisać o której są, co zawierają, ile trwają i w jakim stopniu są rzetelne? :)

Skromne serwisy są od 6.00 do 17.00 co godzinę od poniedziałku do piątku a w weekendy od 7.00 do 16.00.Program "lokalny"w dni powszednie od 15.00 do 18.00.

Lokalnych wiadomości słucham czasami o 06:00. Wtedy są obszerne, trwają nawet do 06:17. Od 07:00 są krótkie.

A w tych serwisach co godzine od 6:00 do 17:00 dużo jest informacji ze świata i z Polski czy przeważają lokalne? Mam nadzieję, że więcej jest tych pierwszych. ;)

A o 6:00 to pewnie jest jakieś lokalne podsumowanie dnia/tygodnia (w weekendy) - tak samo jest w RMF MAXXX. :)

Ee to też jak w RMF MAXXX. :/

Myślałem, że więcej jest tych z Polski czy świata bo często oglądając jakieś stacje informacyjne/dzienniki to jak są wywiady z politykami to pojawia się tam mikrofon Radia Eska.

Guest pauulo

Ta stacja jest słuchana także przez mojego ojca, który jest przedstawicielem bardzo rzadkiego gatunku radiosłuchacza: osoba w wieku 49 lat trawiąca stacje młodzieżowe, co wiąże się bezpośrednio z traktowaniem komercyjnych grup docelowych z przymrużeniem oka, które się objawia także u innych członków mojego rodu i na innych płaszczyznach.

Ultra Music Radio Show

Protocol Radio Nicky Romero

Tiesto Club Life

ASOT

od lutego w ESCE! Grubo się zapowiada.

Ciekawe co w takim razie zrobią wieczorem oraz z dotychczasową prowadzącą Szymorningu (Igą) jak i Kamą która to obecnie jest na urlopie. Odnośnie ramówki wieczornej to krążą spekulacje że od 3 marca o 21 (wg. informacji na Facebooku) program poprowadzi Marcin Bisiorek - nie wiadomo tylko czy tutaj chodzi o Radio Eska czy o jakąś inną stacje grupy Time.

Słuchałem przez ostatnie 2 miesiące Eski i zauważyłem że mają biedną playliste.

Te same piosenki można usłyszeć parę razy w ciągu doby.

Już RMF MAXX ma bogatszą playlistę.

P.S w nocy w esce lecą jakieś polskie piosenki które trochę dziwnie brzmią - wydaje mi się że to są jakieś mało znane stare (chyba maximum sprzed 15 lat) polskie utwory.

Czy wiecie coś na ten temat?

@up

Masz całkowitą rację . Eska w kółko puszcza ok . 30-40 piosenek przez 24h . W RMF Maxx jest lepiej ale u mnie słabo słychać :( a mam radio z anteną tzw."drucik".

W poniedziałek (8 września 2014 roku) na antenie Radia Eska rusza akcja "Przeleć z Pirowskim całą Europę, czyli ImprESKA on tour".

"Przeleć z Pirowskim całą Europę, czyli imprESKA on tour" promuje wieczorne pasmo Radia Eska "ImprESKĘ", nadawane w godzinach od 20.00 do 24.00, oraz jego gospodarza Janka Pirowskiego.

Więcej o akcji promocyjnej Eski : http://media2.pl/media/114017-Radio-Eska-imprezuje-ze-sluchaczami-w-europejskich-stolicach.html