Skocz do zawartości

Radio ESKA


alkoholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym jest jeszcze jedna usterka w tym, co podałeś wyżej. Program będzie tylko od 7:00 do 9:00. Oprócz tego pojawi się nowa audycja popołudniowa w paśmie 15-18. W kilku miastach (Trójmiasto, Poznań, Łódź, Śląsk, Wrocław) będzie nadawana lokalnie i tam poprowadzą ją dotychczasowi prowadzący poranków. W pozostałych oddziałach program nadawany będzie sieciowo z Warszawy i prowadzić ją będzie Paweł Pawelec (dotychczas poranek Eski Warszawa) i Kamila Ryciak (dotychczas sieciowy poranek). Co ciekawe, w Esce Warszawa będzie właśnie ta sieciowa audycja, toteż wygląda na to, że Eska Warszawa od jutra nie będzie mieć żadnego lokalnego pasma. Podobnie w Esce Kraków, aczkolwiek słyszałem, że tam lokalnych pasm nie ma już od jakiegoś czasu.

Konsekwencją tych nowości będą zmiany w ramówce: 10 hitów jeden po drugim będzie teraz 9-15 (do tej pory 10-17); Gorąca 20 będzie od 18 do 20 (dotychczas 17-19); ImprESKA od 20 do 24 (dotychczas od 19 do 23), a Eska Live Remix w piątki i soboty od 20 do 1 (dotychczas od 19 do 1).

Nie do końca wiadomo, co Eska będzie nadawać przed 7 rano. Do tej pory o 6:00 były półgodzinne wiadomości lokalne, a o 6:30 zaczynał się poranek. Zatem albo nocna puszka będzie przedłużona do 6:30, a wiadomości przesuną się na 6:30, albo też wiadomości zostaną bez zmian, a od 6:30 do 7:00 będzie pucha, albo też wiadomości zostaną przedłużone.

W soboty najprawdopodobniej ramówka będzie wyglądać:

6-8 powtórki wiadomości + ewentualnie pucha w części Esek

8-18 10 hitów jeden po drugim

18-20 Gorąca 20

20-1 Eska Live Remix

W niedziele nie wiem.

Pozostaje jeszcze dwóch prowadzących bez obsady pasma: Wiktor Brzozowski (dotychczas sieciowy poranek) i Adam Deczkowski - "Albert" (dotychczas poranek Eski Warszawa). Wiktor na razie będzie prowadził Gorącą 20 do końca urlopu Puoteck'a, później nie wiem. Z "Albertem" nic nie wiadomo, więc może odchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie narzekam, ale audycje z Kamilą Ryciak i Wiktorem Brzozowskim też złe nie były :P

Przyczepić mogę się jedynie do pory emisji "Szymorning'a". Wolałbym, żeby był nadawany chociaż od 06:30, tak jak to było wcześniej z pobudką w Esce. Ja wstaję znacznie wcześniej i domyślam się, że nie tylko ja :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie jednak 6 na 10 było lepsze, a ten program trochę słaby niestety. Ludzie się buntują i tracą o poranku słuchaczy. Ale od 15 do 18 leci audycja "Wrzuć na Luz" z różnymi prezenterami (tacy sami co byli w porankach), u Was we Wrocławiu prowadzą to Kamila Ryciak i Paweł Pawelec (to samo leci w Żarach, Zielonej Górze, Warszawie i chyba jeszcze w Gorzowie - ale chyba jeszcze inne miasta mają akurat Pawelca i Kamę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Przyczepić mogę się jedynie do pory emisji "Szymorning'a". Wolałbym, żeby był nadawany chociaż od 06:30, tak jak to było wcześniej z pobudką w Esce. Ja wstaję znacznie wcześniej i domyślam się, że nie tylko ja :jupi:

U mnie w Warszawie od 6:30 zaczyna się taki, można by powiedzieć "przedporanek" :P, to znaczy muzyka przeplatana wejściami na żywo i reklamami co kwadrans tak jak w poranku. Prowadzi to Iga Mackiewicz i Michał Hańczak (ten drugi to chyba gość od newsów). Zdaje mi się, że to leci nie tylko w Warszawie. Problem tu jest taki, że niektóre Eski nadają lokalne wiadomości aż do 7:00 - to wynika z warunków koncesji, które najwyraźniej nie są takie same dla wszystkich oddziałów.

Jeśli chodzi o program po 15:00, to Paweł Pawelec i Kamila Ryciak są w tych oddziałach, które nie miały lokalnego pasma (tam gdzie przed Majewskim leciał Wiktor i Kamila) oraz w samej Warszawie, która właśnie straciła pasmo lokalne. Akurat we Wrocławiu powinno chyba być pasmo lokalne.

Dodam, że od niedawna w sieciowej popołudniówce pojawia się Albert, będący niegdyś współprowadzącym warszawskiego poranka. Niestety, jest on tylko w niektórych wejściach.

Mnie martwi, że od czasu wprowadzenia "Szymorningu", Wiktor Brzozowski już nie ma stałego pasma. Podobno pojawia się od czasu do czasu w ImprESCE w zastępstwie za Jankesa, ale przecież trudno przewidzieć, kiedy konkretnie tak się stanie. Wolałbym, żeby miał stałe pasmo. Na przykład w weekendy rano, bo teraz jest puszka w soboty do 11 i w niedziele do 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

A jednak. Może będzie częściej puszczane i na to liczę. Są utwory grane ponad 200 razy w ciągu miesiąca. Polecam odsluchane.eu, porównajcie sobie różne stacje co i ile razy puszczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się świetnie, lecz Ty chyba nie do końca :lol2:

 

Powiadasz, że piosenka "Weekend - Ona Tańczy Dla Mnie" to komercyjny hit, a nie disco polo, tak? To w takim razie jaki to gatunek muzyczny? Nie musisz odpowiadać.

 

DP powróciło do Polsatu w trochę innej odsłonie, więc do Eski też może wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zgadzam się z @andrzejgratis. To jest owszem gatunek Disco Polo, ale ten hit jest postrzegany zupełnie inaczej niż np. Jesteś szalona. To gra się wszędzie i za granicą jest to klubowy hit. DP w Esce się nie pojawi, nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie chodzi o najnowsze tytuły, a nie starocie. W końcu Eska gra "hity", a takich kreuje się coraz więcej w świecie DP. Nie przewiduję nagłej zmiany na oszałamiającą skalę, tylko twierdzę, że nie raz Eska Nas zadziwi discopolowym "hitem". Pamiętajmy, że swego czasu hip hop też gościł w Esce, a teraz po nim ani śladu ;) Należy brać pod uwagę, że świat się zmienia i rynek także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak mówisz o tym nowoczesnym "disco polo" to znalazło by się jeszcze parę fajnych nut, które są hitami jak Marcin Siegieńczuk - Martini z lodem, Effect - Uciekam od żony. Jednak i tak wątpię w to, że te nowe hity się pojawią kiedykolwiek w Radiu Eska czy Eska TV. Aczkolwiek chciałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie dziwię się. Jest to jedyna chyba i najlepsza audycja jaką słucham od poniedziałku do piątku. Bardzo lubię i polecam, jest tam mnóstwo dobrego humoru. Szymon z Igą tworzą świetny duet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak. Może będzie częściej puszczane i na to liczę. Są utwory grane ponad 200 razy w ciągu miesiąca. Polecam odsluchane.eu, porównajcie sobie różne stacje co i ile razy puszczają.

Problem w tym, że odsluchane.eu ma problem z piosenkami nadawanymi w Radiu Eska. Zauważ, że czasem w ciągu godziny na odsluchane.eu ta sama piosenka pojawia się dwa razy, a na antenie normalnie jest wtedy tylko raz. Kiedyś sam pisałem na forum Radiopolski i tam wszyscy zgodnie tak mówili, że odsluchane.eu ma problem z niektórymi stacjami radiowymi.

 

A co do zespołu Weekend i samego Disco Polo - nie słucham niczego z tego gatunku (no, może czasem na dyskotece szkolnej puszczają "Jesteś Szalona" i to mi akurat nie przeszkadza), ale akurat "Ona tańczy dla mnie" szybko wpada w ucho, a niektórzy mają zdanie, że to nie do końca Disco Polo, a coś pokroju Dance/DP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No bo to właściwie nie jest Disco Polo, przynajmniej go nie przypomina muzycznie. Jedynie te słowa, które z kolei są strasznie fajne i się to nieziemsko wkręca. Za to przestali już chyba puszczać Gangnam Style, no i dobrze. Na YT przebiło niedawno miliard wyświetleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...