Jump to content
alkoholik

Radio ESKA

Recommended Posts

Czyli lokalne stacje Radia ESKA różnią się tylko reklamami i wiadomościami, a reszta programu jest taka sama wszędzie?

Szkoda, że ta paczka z dosyłami radia "ESKA" i "WAWA" nie jest na "Hot Birdzie", albo "Astrze", bo mógłbym ją wtedy odebrać (szczególnie by mi zależało na radiu "WAWA", które odbieram tylko w samochodzie, a w ogóle nie wiedziałem, że "WAWA" jest też w innych miastach, oprócz Warszawy) :( ...

Czyli lokalne stacje Radia ESKA różnią się tylko reklamami i wiadomościami, a reszta programu jest taka sama wszędzie?

Wydaje mi się, że pasmo od 10:00 do 19:00 się różni, nie wiem jak z godzinami 6:00-9:00 (Gorąca 20 prowadzona była przez oddzielnych radiowców przynajmniej jak rok temu łapałem Eskę Radom wraz z Warszawą, zapewne jest tak obecnie).

Swoją drogą, fajnie by było jakby po jednym rodzaju Eski i Wawy znalazło się na HotBirdzie, ale można się domyślać, jakie są realia jeśli chodzi o koszta wynajęcia miejsca na transponderze :(

Jeżeli się nie mylę, to "Sirius" jest na 4,8 E, a "Amos" na 4 W, więc nijak nie da się zrobić takiego "zeza" jak piszesz.

Guest Anonymous

Na 4,8E na pewno nie ma Siriusa.

4,8 E to obecnie Astra 4A, a wcześniej ten satelita był nazwany właśnie Sirius.

Dla ciekawych dodam, że właśnie chyba na tej pozycji oficjalnie nadaje "Belsat TV", a kiedyś (nie wiem czy nadal - to było właśnie jeszcze wtedy, gdy ten satelita nazywał się "Sirius" :D ) tę pozycję wykorzystywał często "Canal+" do dosyłów transmisji meczów polskiej ligi w standardzie "MPEG2 4:2:2" (taki dosył można było odebrać w domowych warunkach tylko na kartach "DVB" do "PCta", typu "Sky Star 2"), miłe to były czasy kiedy miałem obrotnicę :D ...

witam mam antene 60cm, czy dam rade złapać eske z tak małej anteny ???

Na 60 spokojnie ci będzie odbierać tylko precyzyjnie musisz ją ustawić, ja obecnie mam dostęp stały do Amosa na drugiej antenie, na Jednej 60 mam Hot Birda, Astre i Siriusa a osobno na Drugiej Amosa. Ostatnio jak słuchałem to pojawiały się już dżingle Radia WAWA. Może niedługo przełączą na zwykły program.

Zmienili FEC z 3/4 na 3/5 pakietu radia na dosyle z satelity Amos 4W .

Parametry: 11,329 GHz, pol. H, SR 5000 FEC 3/5

Często słucham Eski bardzo rychło rano, a dokładniej pobudki z Kamilą Ryciak :)

Często słucham ESKI Rano i Wieczorem, gdzie lubię słuchać 6 na 10, Bal czy Szmal? i imprESKĘ.

Słuchacie pozycji "Czyj to głos"? Może już dzwoniliście ze swoimi propozycjami głosów?

Konkurs polega na wybraniu trzech osób, których głos pojawił się w zagadce.

Coś mi sie wydaje że dziś prowadzacy ok. godz.9 mówił że dziś już ostatnia szansa wygrania w tym konkursie ...Wiec czyżby koniec ?

@luki99

Dobrze Ci się wydawało. Wczoraj i dzisiaj słuchałem Eski. Już nie było konkursu "Czyj to głos".

Guest Anonymous

Ja słucham Eski w autobusie jak jadę do szkoły. Na Dolnym Śląsku mamy najlepszy nadajnik Eski w Polsce - 60 kW z RTCN Ślęża. Lubię też posłuchać Gorącej 20 i ImprESKI.

Ja słucham Zamość o 6 w wersji lokalnej Eski z Zamościa. Wtedy mogę się dowiedzieć coś ciekawego, co działo się w mojej okolicy.

Nowe stacje w Paczce Grupy TIME (Radio ESKA Elbląg PID 2432 jeszcze milczy, Radio PLUS Koszalin 4272 Gra ale sama muzyka do PLUSA nie podobna bardziej ESKA, I jakiś kanał Testowy PID Audio 5002 :)

Dzisiaj od 06:15 do 07:00, albo i dłużej serwowali powtórkowe plotki. O tym, że Dla Justina Biebera Norwegia, to nie Europa; Bruno Mars w 2010 dostał grzywnę i prace społeczne za narkotyki; Lady Gaga na portalu "Twitter" ma największą ilość fanów itd.

W zeszłym tygodniu po raz pierwszy te plotki słyszałem, a dzisiaj już mi się tego słuchać nie chciało i zmieniłem stację.