Skocz do zawartości

Jaka jest największa do kupienia antena?


Rekomendowane odpowiedzi

W umiarkowanie łatwy sposób z naprawdę dużych czasz można zakupić w tej chwili anteny produkcji Laminasa - 3m i być może teraz już także 3,7m, ale koszty są dość wysokie. 3m z mocowaniem AZ-EL (czyli nie do obrotu) to koszt ok. 9 000 PLN. Dodatkowo trzeba ją zamawiać ze znacznym wyprzedzeniem, bo czas realizacji bywa niekiedy długi.

 

Natomiast ogólnie w Azji oraz w USA pojawiają się czasze nawet 5m. Koszt sprowadzenia tego do Polski może być spory, ale same anteny trafiają się używane, niekiedy z demontaży. Trzeba mieć sporo szczęścia i rozglądać się po sieci w poszukiwaniu okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są chyba jeszcze inne sklepy prócz Hollexu :x

W cenie dużo poniżej 1000zł można mieć parabolę Mabo 180cm z PM

W cenie ok 1300zł można mieć parabolę Famaval 180cm z PM

W cenie 2500zł można mieć parabolę Famaval 230cm z PM

Z pewnością przy odrobinie zaparcia można by też załatwić listki boczne, i z Famaval 230cm zrobić 310cm

 

Offsety powyżej 130cm (z wyjątkiem firm z górnej półki) to nieporozumienie. Co do Laminasa, to nawet jeśli po jakimś czasie nie gubią ogniska (nie wiem?), to cena jest jakimś nieporozumieniem.

W zasadzie w Polsce do pasma ku nie ma sensu kupować pełnej anteny większej niż 3m. Taka wystarczy do odbioru np. Astry 2D nawet na wschodzie Polski, zaś do pasma C zdecydowanie lepiej kupić antenę siatkową mesha np.3.7m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W umiarkowanie łatwy sposób z naprawdę dużych czasz można zakupić w tej chwili anteny produkcji Laminasa - 3m i być może teraz już także 3,7m

 

Czesc i witam. Oto moj pierwszy wpis na tym bardzo fajnym forum. Mam pytanie: Czy firma Laminas zapowiedziala produkcje anteny 3,7m ? Ciekawe, czy moznaby bylo na takiej antenie wylapac wiazki Middle East z paru satelitow i

Astre 2D w obu polaryzacjach w kazdym miejscu naszego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny 3,7m od Laminasa będą dostępne już wkrótce. Model będzie oznaczony jako AS-3800 i z tego co mi wiadomo - czas oczekiwania na realizację zamówienia będzie wydłużony, bo to nie będzie produkcja masowa. Odbiór Astry 2D byłby z pewnością możliwy - już 3m daje ten luksus, jeśli nie na całym terytorium, to przynajmniej na sporej jego części. Wiązki Middle East - sam jestem ciekaw ;) Być może będzie okazja, aby to sprawdzić :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
Czy antena 370 cm od Laminasu bedzie na wystawie Satkrak 2009 ?

Ciekawi mnie, czy ktoś używa tych większych anten Laminasu, czyli 200-270 cm? Jak się sprawują? Czy po kilku latach nie tracą ogniska?

Ciekawi mnie też jak z odbiorem Astry 2D i 1N na południowym-wschodzie przy tej wielkości antenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A mnie ciekawi jak to jest, że gdzie nie spojrzeć na jakieś przebitki w tv czy na dosyłach z krajów ogólnie rzecz ujmując arabskich, to domki to jakieś takie umowne z kamienia, wyglądają jakby ledwo stały, ale za to dachy całe poobstawiane wielkimi antenami parabolicznymi. Ciekawi mnie skąd oni je biorą. U nas niby cywilizacja, orjopa, a żeby kupić antenę większą niż metrową to już potrzeba się nagimnastykować, bo a to nie dowożą, a to coś tam a to coś tam. Już nie mówię o dużych parabolach, które mają mało rozsądne ceny moim zdaniem, nie chce mi się wierzyć, że te co stoją na tych domkach co pisałem wyżej kosztowały tyle co kosztują u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, te "parabole" w krajach arabskich to zapewne w większości samoróbki... :roll:

Kiedyś oglądałem jakąś audycję (nie pamiętam już, na jakim kanale), gdzie pokazywali w którymś z tych krajów arabskich (nie pamiętam, czy to czasem nie chodziło o Irak), jak funkcjonują tam małe prywatne "firemki" produkujące ręcznie właśnie tego typu anteny. :) Odbywa się to najczęściej w pomieszczeniu przypominającym garaż. I potem do takiej firmy przychodzi ktoś z okolicznych mieszkańców i sobie taką antenkę kupuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki mają zysk, czy chociaż taki jak "nasze" sześćdziesiątki. Choć z drugiej strony to dobrze byłoby się pobawić i poważniej wyglądającą samoróbką, niż wybierać, czy kupić sobie samochód, czy może jednak dużą antenę :D (no i jeszcze jechać po nią przez pół Polski jakimś wynajętym w tym celu busem czy tirem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...