Skocz do zawartości

Diabelski Młyn


gostek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mam propozycje każdy kto chce aby Diabelski młyn był ponownie emitowany w Canal+ nie pisze Emaila do Canal+ lub zadzwoni z prośbą aby Diabelski młyn był znowu emitowany a Simpsonów niech emitują 30 min wcześniej i tak to jest kodowane oraz kto chce to niech doda żeby znowu w niedziele emitowali np.Supermana lub Pinki i Mózg oczywiście żeby było nie kodowane bo moim zdaniem za krótko trwają okienka w Canal+ Polska we Francji okienka potrafi być nawet 2 godz. a u nas nawet 1 godz. nie ma.JA CHCĘ DIABELSKI MŁYN W CANAL+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tyle że boomerang pokazuje stare odcinki i to na okrągło a canal+ pokazywał nowsze.Chociaż jeśli nie chcecie diabelskie młynu to niech dadzą inny hit dla dzieci bo Simpsonowie nie są dla dzieci skoro jest od 12 lat i na dodatek kodowany kiedyś okienka były długie a teraz to nie ten sam Canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z was ma lub zna kogoś kto posiada kasety vhs lub płyty cd/dvd z nagranymi odcinkami diabelskiego młynu(a dokładniej zwariowanych melodii z diabelskiego młynu), który do niedawna był emitowany na canal +? Jeśli tak to bardzo prosiłbym o umieszczenie obrazów tych odcinków gdzieś w internecie, przesłania mi ich na maila(ciehub@gmail.com), nagrania kopii na płytę i przesłania pocztą lub po prostu o możliwość pożyczenia tych kaset czy płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale na cartoon network czy boomerang są te starsze odcinki,a w sieci z tej nowszej serii(z której na canal + było bardzo dużo odcinków) jest ich tylko kilkanaście i są z innym(jak dla mnie gorszym) dubbingiem, a mi zależy właśnie na tych nowszych odcinkach(nie tylko tych kilkunastu z internetu) z dubbingiem z canal +, których nigdzie nie mogę znaleźć. I może to trochę dziwne, ale własnie dlatego pytam się w różnych miejscach czy któs nie ma(lub zna taką osobę która ma) przypadkiem nagranych odcinków z diabelskiego młynu i czy nie mógłby mi ich udostępnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie:),

 

Taka mała ankieta:

 

1.Lubiliście Diabelski Młyn na Canal+?

 

2.Czy oglądalibyście go, gdyby był ponownie w emisji?(jeśli tak to wchodźcie tutaj:http://www.canalplus.pl/main.php?forum/topic/2-4454 i opowiadajcie się za powrotem Diabelskiego Młyna)

 

Wiem, że Zwariowane Melodie są na Boomerangu, ale to są starsze odcinki i jest i o wiele mniej niż tych, które nadawał Canal+. Jest też, co prawda, kilkadziesiąt nowszych odcinków wydanych na DVD, ale są już one z nowym dubbingiem, ale i tak jest ich mało, bo Canal+ emitował aż kilkaset odcinków Looney Tunes. Odcinków ze starym dubbingiem nigdzie nie można znaleźć, dlatego chcę aby wszystkie te odcinki były jeszcze raz pokazane i wtedy wszyscy, którzy by chcieli, nagraliby te odcinki i ewentualnie przekazały je osobom, które z różnych powodów nie mogły ich nagrać(i wtedy każdy, kto lubił oglądać Diabelski Młyn, byłby zadowolony).

 

Nie chcę też zaszkodzić ramówce Canal+(wystarczy jak DM byłby raz w tygodniu). Po wyemitowaniu jeszcze raz wszytskich odcinków DM, C+ mógłby wrócić do starej ramówki.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie to prawda. C+ chyba jednak ma chociaż pośrednio prawa do starego dubbingu, o który mi chodzi, bo zauważ, że w każdej kreskówce, która była kiedys na C+ a jest teraz na innym kanale(np. Tom i Jerry na CN i Boomerangu) na końcu odcinka jest dodawany taki komunikat "Wersja polska, na zlecenie Canal+, i np. Master Film". Dlatego zwracam się z tym na początku do C+, a nie do jakiegos innego kanału dla dzieci, bo gdyby te nowsze odcinki(z lat 50,60) były na innym kanale to gdyby były ze starszym dubbingiem do ten kanał musiałby tez chyba poprosić o zgodę C+, a gdyby miał być z nowym dubbingiem(co mi już nie odpowiada) do do większości odcinków musiałby być on stworzony.

A ty jesteś za powrotem DM(tak tylko na jakiś rok, żeby wyemitować jeszcze raz wszystkie odcinki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że Canal+ wcale nie musiał stracić praw do pokazywania kreskówek z Warner Bros, co po prostu sam dobrowolnie zrezygnował z ich emisji - co jest nie dziwne. Umowa na ich emisja mogła obowiązywać np. 10 lat, a nie oszukujmy się - pokazywanie ciągle jednego i tego samego po kilkanaście a nawet kilkadziesiąt razy jest nudna i wcale nie przysparza widzów Canal+.

 

"Diabelski młyn" powstał, gdy niekodowane pasmo Canal+ jeszcze miało jakichś widzów. Generalnie była to zachęta do wykupienia abonamentu na ten kanał, bowiem po bajkach pojawiały się zapowiedzi programowe, w tym program "Nie przegap". W chwili rezygnacji najpierw z emisji analogowej na satelicie a później po powolnym wycofywaniu Canal+ z ofert analogowych sieci kablowych (które samodzielnie musiały kodować program i nawet go nie odkodowywały w specjalnych okienkach, kiedy musiały) znaczenie pasma niekodowanego spadło, a razem z nim ilość widzów. Teraz odbiorcy Canal+ to tak naprawdę abonenci indywidualni, abonenci Cyfry+ i cyfrowych sieci kablowych, którzy wykupią sobie odpowiedni pakiet. Bo jak zakodowany to już się do niego nie zagląda. Więc po co na kanale premium takie gnioty? Mamy już specjalne kanały dla dzieci, więc po co zaśmiecać C+.

 

Co do tłumaczeń. Skoro Canal+ zapłacił Master Filmowi za tłumaczenie, to po co mają robić to inne stacje i wykładać górę kasy na dubbing do wszystkich odcinków? Canal+ dostaje pieniądze za skorzystanie z tłumaczenia - pewnie jakieś grosze i na tym się kończy. TVN też emituje filmy tłumaczone przez Canal+, nawet jak ITI jest ich dystrybutorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co napisałeś się zgadza. Prawdopodobnie nic nie osiągnę na forum C+(nawet jeśli zbiorę bardzo dużo osóB), mimo poparcia, jak na razie kilku, koneserów Canal+, ale chcociaż uda mi się zebrać trochę osób za Diabelkim Młynem i może z tymi osobami uda coś się osiągnąć np. na ZigZapie, bo przecież już niejedna kreskówka, która była emitowana na C+, była też potem na ZiGZapie(np. Pinky i Mózg, Freakazoid).

Mógłbym też poczekać i może gdzieś pojawiłyby się te kultowe kreskówki ze starym dubbingiem, ale minęły już ponad dwa lata od ostatniej emisji Diabelkiego Młyna i żadna telewizja nie przewiduje na razie transmisji Zwariowanych Melodii ze starym dubbingiem ani nie będzie też takiego wydania DVD(tyle przynajmniej wiem od Warner Bros Poland)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...