Skocz do zawartości

Diabelski Młyn


gostek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lubiłem oglądać Speedego Gonzalesa i Strusia Pędziwiatra.

Ja dokładnie tak samo dobry był też kot Sylwester i Kaczor Duffy.A pamietacie "rozkodowany Bugs Bunny " nadawał w weekendy ok 13 poźniej był Pinky i Mózg,Animki (w dublingu po polsku nie to co teraz na polsacie ) lub Superman i chyba Sylwester i Tweety na tropie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje to na Pulsie teraz lecą głównie odcinki emitowane dotychczas tylko na DVD. Wczoraj były wyemitowane odcinki m.in: Gamonie na Natury Łonie oraz Królik i Wiedźma. Dzisiaj zobaczymy co będzie. A to były odcinki po 1948 r., czyli wiedziałem, że jakaś nadzieja na powrót odcinków po tych latach była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dla fanów Zwariowanych Melodii - mogę poinformować, że zakończyłem po części kompletowanie odcinków z Bugsem, Daffy'm, Porky'm i tym podobne z pomocą pewnego znajomego

 

Tak więc z polskich wydań mam nagrane te na DVD (bez dodatków):

Looney Tunes: Złota Kolekcja vol. 1:

1. Królik Bugs: Najlepsze z Najlepszych cz. 1

2. Kaczor Daffy i Świnka Porky: Najlepsze z Najlepszych cz. 1

3. Looney Tunes: Plejada gwiazd cz. 1

4. Looney Tunes: Plejada gwiazd cz. 2

 

Looney Tunes: Złota Kolekcja vol. 2:

1. Królik Bugs: Najlepsze z Najlepszych cz. 2

2. Struś Pędziwiatr: Najlepsze z Najlepszych cz. 1

3. Tweety i Sylwester: Najlepsze z Najlepszych cz. 1

4. Looney Tunes Plejada gwiazd cz. 3

 

Looney Tunes: Złota Kolekcja vol. 3:

1. Królik Bugs: Najlepsze z Najlepszych cz. 3

2. Świnka Porky: Najlepsze z Najlepszych cz. 2

3. Looney Tunes: Plejada gwiazd cz.4

 

Również odnawiam też te w woluminach 4-6, niedostępnych w Polsce odcinki do których znajdę dubbing. Ale dalej poszukuję m.in: dubbingu do ostatniej kreskówki Trylogii Polowań Bugsa, Elmera i Daffy'ego (Duck, Rabbit Duck! z 1953 r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas lubił to oglądać, ale wiadomo weszły odcinki wydane na VHS i DVD trochę zmienił się dubbing, również wersja z odcinkami sprzed 1948 r. (dzięki niej zawdzięczamy debiut Roberta Rozmusa w dubbingu Królika Bugsa) namieszała, ale wiadomo, co się w 2007 r., Warner Bros. Poland sprzedał swoje oddziały po części do Galapagos Films (tzw. podsiostra dystrybutora polskiego Warner Bros.) i przez to wyszły lektorskie kolekcje Super Gwiazd z Bugsem, Daffy'm, Tweety'm i Sylwestrem oraz Kolekcje Królik Bugs i Kaczor Daffy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam na analogu zawsze czekałem aż będzie niekodowane okienko na diabelski młyn - to było coś, to były bajki. Mam wrażenie jak tak czasem wkroczę na współczesne kanały z bajkami, że obecne bajki są delikatnie mówiąc beznadziejne, współczuję dzieciom, które nie znają takich zacnych bajek jak pokazywał kiedyś C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tego co mi się udało od znajomego wynaleźć (wypisuję angielski i polski tytuł)

 

Powiadasz wydedukuj (Deduce you say)

Dekorator Wnętrz (Design for Leaving)

Diabelski Ożenek (Devil may hare)

Łatwy kaczy pieniądz (Fast Buck Duck)

Grosz do emerytury (Dime to Retire)

Nieczysta sprawa (Devil's Feud Cake)

Szedł szedł aż padł (Goin' Goin' Gosh!)

Tatusiowy synek (Pappy's Puppy)

Wrogowie Gonzalesa (Gonzales' Tamales)

Wspólnicy mimo woli (D'Fightin' Ones)

Latający kot (Go fly a kit)

Kłopoty ze Strusiem (Clippety Clobbered)

Kaczor Spryciarz z 24 i połowy stulecia (Duck Dodgers and the 24 and 1/2 Half Century)

Strachy na lachy (Claws for alarm)

Problemy z mieszkaniem (Claws for a lease)

Zakaz szczekania (No Barking)

Wakacje na południu (The Dixie Fryer)

Kłopoty Daffy'ego (Daffy's Inn Trouble)

Gazu przyjacielu (Go Go Amigo)

A niech to (Gee Whi-z-z-z)

Bobo Zwyciężca (Gone Batty)

Daffy do wynajecia (Daffy rents)

Cyrk Tweety'ego (Tweety's Circus)

 

Teraz szukać dalej, by coś jeszcze zgrać. Im więcej dacie, to szybciej uzbieramy 400 odcinków z emisji w C+ i zrezygnujemy z pisania petycji o ZM po 1948 r. w Boomerangu. Od razu mówię, że to są ripy z 2004 r. zauważyłem po jinglu w odcinku Łatwy kaczy pieniądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Coś mi się kojarzy że jeszcze było rozkodowane łapu capu i serial przyjaciele, całe pasmo oglądałam :)

"Przyjaciele" (z dubbingiem!), "Na gapę", "Nie przegap", "Łapu capu", "13 posterunek"... było tego trochę w paśmie FTA.

Rano też chyba było jakieś pasmo rozkodowane. Na pewno leciało Teletubbies (w weekendy), wydaje mi się, że były też powtórki Diabelskiego Młyna.

 

Miło wspominam DM. Nie było takiej opcji, żeby opuścić wieczorem Zwariowane Melodie (Wieczorynki praktycznie nie oglądałem).

Pamiętam strasznie się cieszyłem, jak akurat w Diabelskim Młynie znalazła się kreskówka z przygodami Willy'ego E. Coyote. Świetne były te bajki, teraz jak widzę czasem co leci na MiniMini, Teletoon czy innych kanałach z bajkami, to nic tylko się załamać. Cieszę się, że mogłem "wychowywać" się za czasów najlepszych kanałów bajkowych Cyfry+ (MiniMax i Fox Kids to się sporo okupowało), a nie teraz na bajkach typu "Rasta Mysz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Może ktoś z was pamięta datę debiutu Diabelskiego Młynu i Zwariowanych Melodii w C+, oraz Rozkodowanego Królika Bugsa? Przydałoby się zaktualizować wikipedię.

Ponawiam pytanie. Z tego co mi się udało ustalić, to ZM sprzed 1948 r. w Cartoon Network zadebiutowały 4.09.2000 r. z dubbingiem na zlecenie Canal+ i było z około 140 odcinków w emisji. Prawdopodobnie też za dubbing do odcinków po 1948 r. w C+ odpowiedzialny jest TVP, ale brakuje mi jednego. Kiedy zadebiutowały ZM sprzed i po 1948 r. w Canal+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...