Skocz do zawartości

DVB-T Warmińsko-Mazurskie


Przemek14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

TVP INFO Olsztyn w MUX3 z obiektu Gdańsk/Chwaszczyno i Iława/Kisielice.

15 marca w ramach, zajmowanego przez TVP, MUX3 DVB-T w Gdańsku pojawił się przekaz TVP INFO Olsztyn. Jest to szósta stacja meldująca się na kanale 48. Przypuszczalnie ten krok ma na celu zapewnienie dobrego odbioru lokalnego programu mieszkańcom Elbląga, gdzie sygnał MUX3 z Chwaszczyna dociera. Podobna sytuacja jest na południu Polski. Z Katowic nadają Radio Kraków i TVP INFO Kraków dla zachodniej Małopolski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zachęcony przez was podłączyłem pokojową antenę (ze wzmacniaczem) do dekodera SDH (ten od SAT-TV z Neostradą) i znalazł mi 5/8 programów. TVP1 i TVP2 są czarne, Polsat, TV4, TVN, TVPuls i TVSiedem - OK.

Mieszkam pod Olsztynem, od nadajnika około 15km, ale lasy przesłaniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam pod Olsztynem, od nadajnika około 15km, ale lasy przesłaniają...

las to może być jakiś problem, ale bez przesady. Większym problemem jest sama instalacja antenowa. Aby odbierać DVB-T z większych odległości - to na początek antena musi być bardzo precyzyjnie ustawiana na max jakości odbieranych mux-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN, Polsat itp są w MUXie 2, który łapiesz z Olsztyna natomiast TVP1 i TVP2 z MUX3 łapiesz pewnie z Iławy albo jeszcze z innej lokalizacji.

Faktycznie, dopiero sprawdziłem, że w MUX2 nie ma tvp1 ani tvp2 :) Są natomiast: TVN, POLSAT, TV4, TV Puls, TVN-7, TV Puls-2 i coś może jeszcze...

Szczerze mówiąc, zdziwiłem się, że na pokojowej antenie (ale z wzmacniaczem) postawionej na parapecie okna, na parterze(!) udało mi się tyle odebrać - przez około 20 minut Polsat i Tv4 bez zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie kolo Wegorzewa nic z Olsztyna nie lapie. Tylko udalo mi sie zlapac 3 Muxy z Litwy. Mux1 L1, L2, LNK, BTV, Info TV, Liuks, TV6, TV1, Showtime Baltic na kanale 61 z Taurage, Mux 3 Sport, Lietuvos Rytas, National Geographic, Discovery channel, Travel channel, Animal Planet, Discovery world, Discovery travel & living, Eurosport, Hallmark, Playboy tv na 36 kanale rowniez z Taurage ale tu lekko zakloca dwojka z Suwalk i Mux4 Eurosport 2, Fashion tv, VH1, Ballticum, TV Polonia, Nickelodeon, Euronews, Multimania, BBC Prime na 53 kanale z Siauliai albo Klaipedy ale nie jestem pewien. Udalo mi sie nawet obejrzec Plebanie na Polonii z Litwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie kolo Wegorzewa nic z Olsztyna nie łapie.

szkoda, trochę masz daleko (~95km), ale profil terenu nie taki zły (http://www.dvbtmap.eu/terrainprofile.html?params=1702,54.220284882124005,21.71722412109375,9&_=1303421074408)), kanał niski - może coś nie tak z instalacją antenową. Przede wszystkim potrzeba bardzo precyzyjnie ustawić antenę na kierunek nadajnika. Próbuj.

 

Jest odbiór Olsztyna pod Ostrołęką, a to gorszy profil terenu i też około 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszyscy na Warmii i Mazurach cieszymy się, że w końcu w naszym regionie uruchomiono pierwszy nadajnik DVB-T emitujący MUX-2.

 

Jednak jak wiadomo - apetyt rośnie w miarę jedzenia i w związku z tym mam następujące pytanie:

 

Czy ktoś w woj. warmińsko-mazurskim odbiera sygnał DVB-T z nadajników z obwodu kaliningradzkiego ???

 

A może sygnał z tych nadajników można odebrac również w Olsztynie ???

 

Jeśli odbieracie rosyjskie kanały, to napiszcie w jakim mieście łapiecie sygnał oraz jaką posiadacie instalację antenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@volodija - na jakim kanale łapiesz te programy ???

 

W jakim kierunku masz ustawioną antenę ???

 

Z jakiej miejscowości jest nadawany ten mux ???

 

Napisz jakie kanały odbierasz ???

 

Napisz też na jakich kanałach odbierasz mux-y litewskie i łotewskie. Napisz też listę kanałów nadawanych w tych mux-ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...