Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z działaniem złącza HDMI raz na kilka dni wyłącza sie i nie mozna go uruchomic, podłaczenie przez Euro- działa prawidłowo . Po kilkunastu minutach wyłaczania i właczania tunera i TV rusza samo. Może coś z działanie kabla, a nie mam drugiego. Dodam że podłaczony do Philipsa DSR 6201 HD jest TV LG ten od Cyfry+.

Dodatkowy problem to złacze Componet między tymi odbirnikami nie działa, czy wogóle jest aktywne złącze Component w tym dekoderze?

Jezeli ktos może coś doradzic, bardzo prosze o pomoc i dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to pewnie wina po stronie Dekodera, ponieważ teraz wypróbowałem wejscie Component w TV na innym tunerze i działa w TV prawidłowo

 

Dekoder zachowuje się prawidłowo.

Jakiś czas temu Cyfra tak zmodyfikowała celowo soft, że wyjście component miało nie działać. Tymczasem jest tak, że rzeczywiście po każdym włączeniu wyjście jest nieaktywne ale można je włączyć wchodząc w Menu w "ustawienia telewizora i magnetowidu" i nawet nic tam nie przestawiając wyjść z tego ekranu (wciskając klawisz "A" na pilocie) i wyjść z Menu. Obraz z component się pojawia. Oczywiście po następnym włączeniu dekodera wszystko od początku :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Orientujecie się czemu w aktualnych promocjach C+ nie można nabyć lub wydzierżawić owego Philipsa DSR 6201/91 HD.

Czym to jest spowodowane? Przypuszczam, że brakiem tego modelu w magazynach, bądź chęcią upchnięcia klientom wpierw wszystkich tunerów SD.

W każdym bądź razie ten Philips był jeszcze dostępny w ub. roku w promocji wiosennej na własność za 199 zł!

 

Chciałbym nabyć net tuner m.in. ze względu na DVB-T!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do złaczy component tego dekodera. Złacza te nie działaja jezeli podłaczony jest TV przez zwykłay kabel HDMI. Rozwiazaniem może byc podłaczenie dekodera kablem inteligentnym (aktywnym) iHDMI.

Kable te sa bardzo drogie i dlatego mam pytanie czy ktos stosował takie podłaczenie dekodera jednoczesnie z dwoma TV przez Component i kabel iHDMI i jak sie sprawuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie component po włączeniu tunera nie działa zawsze- niezależnie czy jest podłączenie przez HDMI czy nie. I równie niezależnie daje się ten component uruchomić poprzez MENU. Ale po wyłączeniu i włączeniu tunera trzeba znowu włączać... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sofcie który był na tunerach przed 1 maja 2009 działały i component i HDMI i nic nie trzeba było włączać powtórnie w menu po wyłączeniu tunera lub zaniku zasilania, w obecnych softach czyli od czasu uruchomienia tunera DVB-T jest właśnie jak napisał powyżej @Wasylek, kiedyś była nawet dyskusja na forum o tym, że C+ chciał wyłączyć całkowicie component aby nie dało się kopiować materiałów w HD bo na wyjściu HDMI zastosowano zabezpieczenie w postaci protokołu HDCP ale póki co, jakoś jest cicho. Co pewnie cieszy sporą część ludzi, których telewizory nie mają wejść HDMI tylko component.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym problemem z którym muszę uporać sie w Philips 6201HD (aktualny soft) jest mozliwośc wyłaczenia samoczynnego dekodera po upływie przyblizonego czasu trwania audycji np. 90 min. (funkcja Sleep). Mam tunery Golden Interstar w których do tego celu jest osobny przycisk na pilocie tak jak we wszystich TV, a w Philipsieu nawet wykorzystując programowanie po ustawieniu musze najpierw wyłaczyc tuner aby sam sie włączył, bo inaczej po upływie czasu nie zostanie wyłaczony. Gdy juz uruchomi sie sam po recznym przełaczeniu na inny kanał niz ustalony - nie nastapi samoczynne wyłaczenie,a tuner musi chodzi do rana jak w międzyczasie nie wyłaczę. Jak ten broblem rozwiązać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...