Jump to content
Mr. Orbita

Opticum 7300 CI2CX Plus

Recommended Posts

Nie powinno być. Dysk możesz sformatować na FAT lub NTFS po podłączeniu do tunera

Nowy soft orginalny jest dostępny na stronie Globo PL Software (3329E) 1.0.69 + Lista Kanalow PL 16-06-2009.abs

Proszę testować i dać znać! :jupi:

Wczoraj zakupiłem dysk Seagate FreeAgent Desk 500GB . Chodzi bezproblemowo na tym tunerku.

elshreko:

Wielkość pliku z nowym softem jest nieprawidłowa. Upgrade Tool wyświetla błąd "File is not 2M/4M file, check it!". :(

Ciekawy przypadek Globo wypuwszcza nowy orginalny soft który nie można wgrać :>

Śmiechu warte!!!.Jutro będę w domu przetestuje to.

Grzegorz141084:

Potwierdzam info grzegorza141084 inna wielkość pliku nie wchodzi powinno być 4194304 MB a jest 4194306 MB.Kaszana :evil:

Mam pytanie dla posiadaczy tego tunera:

1. czy dobrze działają napisy na C+ (obojętnie które txt czy DVB oby tylko jedne z nich działały)

2. czy nagrywa cała zawartość sygnału (napisy + scieżki dzwieku) i czy można to przy odtwarzaniu uruchomić

3. czy dysk przechodzi w stan czuwania wraz z dekoderem

4. jaki jest najlepszy soft pod cyfrę (uniwersalny czytnik) aby wszystko w/w działało, jeśli oczywiści taki jest

Proszę o odpowiedz miłych ludzi.

@Jack777:

Raczej nagrywa to co jest ustawione i odtwarza tylko to.

Dysk nie przechodzi w stan uśpienia z dekoderem będzie się kręcił aż się ukręci, a czy w ogóle tuner przechodzi w stan uśpienia bo raczej trzeba go wyłączyć indywidualnie. :brawo: I za to im chwała. :D

POMOCY!!

Próbowałem wgrac soft 7300CI2CX_1.0.61.TNK_CP.abs po wgraniu wyskoczyło prepare to reebot, tuner się wyłączył i teraz od godziny na wyswietlaczu jest napis ON, próbowałem wgrac standardowy soft programem Upgrade-1.1.05-20090114 ale ciagle wyskakuje mi conection failed, wgrywam kablem null modem, prubowałem tez programem STB EPROM Upgrade 2.00 i tez nic wyskakuje Please reset target i po wyłączeniu i włączeniu tunera nic sie nie dzieje, POMOCY!!

Bardzo prosze o pomoc

Ciekawy jestem co teraz na to Mr.Orbita.

@kk1990:

A tak w ogóle to z kąd wytrzasnąłeś ten soft?

Wgląda na to że tuner zrobił zwiechę i to na dobre ciekawe czy serwis uzna to jako usterka czy wina będzie po stronie klienta ??????????? :brawo::brawo::brawo:

Lepiej nie grzebać w tym :idea::evil: zostańcie przy tym co jest bo ten sprzęt jest w stanie jeszcze nie jednym was zaskoczyć :oops:a gloobo sobie bimba.

Ja nie widze zadnego nowego softu na stronie globo...a czy znajdzie sie ktos tak mily i moze gdzies wzucic plik kanalow pod cyfre bo ja i pewnie jeszcze kika przyszylych urzytkownikow tego forum nie bedzie wiedzialo jak te kanaly wedytowac :) dziekuje :).

@kk1990 :

Softy do tego modelu są na stronie GLOOBO ściągnij na przenośna pamięć i zaktualizuj przez USB 20090304_Software_1.0.57_2009-02-26.zip napisz co z tego wyszło.

Mr. Orbita jest chyba na urlopie wnioskuje z braku wypowiedzi.

@pulsa10:

Nowy soft jest jako ostatni plik na stronie producenta pod taką nazwą PL Software (3329E) 1.0.69 + Lista Kanalow PL 16-06-2009.abs ale ponoć nie do wgrania :evil: . Czytaj wyżej. :D

a moje pytanie brzmi czy moduł cyfry+ dobrze współpracuje z tym tunerem,a w czytniku tnk i mtv?

czy nagrywanie jest bez problemowe i odtwarzanie na kompie?

A czy bez przeszkód "puszcza" uprawnienia przesyłane z BOA do karty Cyfry+ oraz zmiane pakietu np. dodanie Orange Sport? Czy trzeba karte wsadzać do innego tunera?

Właśnie odebrałem Tuner opticum 7300 Ci2CX, wiedziałem że będzie go trzeba zaaktualizować żeby odbierał Cyfre +, jednak okazało sie to nie takie proste, wkładam Pendrive, aktualizuje plikiem ściągniętym ze strony producenta: PL Software (3329E_LED) 1.0.69 + Lista Kanalow PL 30-06-2009 i nic aktualizacja przebiega pomyślnie, tuner sie restartuje ale po restarcie pisze BRAK KANAŁÓW lub też ZAKODOWANY;/

Pomóżcie :( dopiero pod koniec sierpnia będe miał TNK wiec teraz ten dekoder musi działać na Cyfrze.

z góry dziękuje za szybkie odpowiedzi :]

i tego probowałem i nic. Wrzucam ten soft na pena( Ocz Rally 2 8GB) czystego z tylko tym pliczkiem, podpinam pod Opticum'a biore Aktualizuj z USB tam wykrywa ten plik aktualizuje wszystko, klikam START przelatuje od 0-100%, Restart i albo Wyskakuje Zablokowany i przed takimi kanałami jest $ (np. $TVP1) i działają tylko 4Fun TV, Viva Polska, albo pisze brak kanałów, karte cyfry wkładam do pierwszego wejścia w tunerze, w satelicie mam ustawione na hotbird, jestem w tym zielony, ale myślałem ze to będzie proste ;/ co moge robić źle?

PS. Storne 7 przejżałem, nic sensownego nie znalazłem oprócz tych linków do tego softu :smile:

Karta jest aktywowana i właściwie włożona? Stykami do góry , chyba, o ile pamiętam

tak aktywowana, to jest nowa karta, działała na starym Philipsie(z wizji TV) jak i na nowym tunerze od Cyfry +, włożona stykami do góry do pierwszego slotu

Link do wersji oprogramowania mojego Opticuma:http://i39.tinypic.com/dg2ws3.jpg Może komuś to pomoże w rozwiązaniu mojego problemu:)

a czy może ktoś zrobić krótkie porównanie Opticum 7300 CI2CX i Fergusona FK 6900? cena i funkcjonalność tych tunerków jest zbliżona, może miał ktoś do czynienia z obydwoma tymi tunerami? będę wdzięczny za wszelkie opinie bo jestem na etapie wyboru tunera do C+

@Focus026:

Ten niby najnowszy soft nie jest do wgrania wcześniej ludzie o tym pisali. :brawo:

najlepiej wgraj oryginalny soft pod TNK : :Dhttp://www.globo.com.pl/wyslij_plik.php?id=127 :jupi: 1.0.57_2009-02-26.Koniecznie wróć do oryginalnego softu!!!!!!!!

Potem ściągnij opticum_7300_1.0.66_MCAS.rar tu masz stronę: :Dhttp://www9.zippyshare.com/v/15236495/file.html :brawo:musi zadziałać.

@gac

Wybór ciężki, takie porównanie można zrobić, zarówno pod względem obsługi jak i technicznym, tylko po co? Już patrząc na zdjęcia obu modeli widać kolosalną różnicę. Poza tym który dokładnie Opticum Cię interesuje, bo jak popatrzysz na stronę Globo, to jest kilka wersji.

po co porównanie? po to, żeby wiedzieć który wybrać. a chodzi mi głównie o względy użytkowe. każdy z nich ma jakieś wady i zalety, wiedza o nich pomoże rozważyć który w ogólnym rozrachunku jest lepszym urządzeniem. myślałem o Opticum 7300 CI2CX i Fergusonie FK 6900 bo mają zbliżone funkcjonalności i są tanie. lista oczywiście nie jest zamknięta i być może ktoś przedstawi jakiegoś "lidera" na tej półce cenowej. najbardziej zależy mi na wyjściu s/pdif (ale to już chyba będzie OT)

dobra działa, ale przy większości kanałów jak np. TVN24 dekoder sie wyłącza;/ i jak posortować te programy żeby TVP 1 było na 1 a nie gdzieś 512;/?