Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja posiadam dekoder OPTICUM - 7300 PVR CI2CX PLUS z alfanumerycznym wyświetlaczem nie potrafię do niego wgrać nowego oprogramowania przez USB aby muc w czytniku używać karty C+ pojawia mi się komunikat inny loader Sprawdź. wgrywam soft: globo_04000200_AMSTAR_1.0.66_MCAS.abs chyba że do tej wersji tunera potrzeba inny soft?

proszę o pomoc tu lub na maila koniiu@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wgrania odpowiedniego softu do tunera porusza forum:

DVHK & LAKI FORUM

Ogólnie jest tak : do tunerów z wyświetlaczem zielonym jest soft: 1.0.72

 

Do wyświetlaczy z kolorem niebieskim: 1.0.66- trudny do wyszukania.

Narazie nie kupiłem- więc nie obchodzi mnie to.

Post użytkownika nizej wklejam.

 

,,Witam wgrałem do swojewgo 7300 soft globo 04000200 AMSTAR 1.0.72 [beep].abs jestem w szoku śmiga az miło żadnych zacięć,TNK i C+ OK.POLECAM '' 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nareszcie nowy soft globo 04000200 AMSTAR 1.0.72 zapamiętuje ustawienia HDMI, nawet po wyciągnięciu wtyczki z gniazdka.Naljepszą jakość uzyskuje się na 576p50.Przetestowałem.Coś się ruszyło.TNK chodzi bardzo dobrze, C+ OK, ale osobno dwie karty naraz trochę się przycina. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Posiadam ten tuner i mam następujący problem: ostatnio coraz częściej nie ma obrazu na eurozłączu (jest tylko fonia) i na wyjściu VIDEO.

 

Za którymś razem z kolei tuner udaje się uruchomić wraz z obrazem.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ?

Dodam, że soft jest fabryczny wersja 1.0.57.

 

Z góry dzięki za pomoc w rozwiązaniu uporczywego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elshreko:

Tak jest napisane w instrukcji :

Jeśeli używasz kabla SCART, to po

przełączeniu sygnału na HDMI, obraz z

wejścia SCART zniknie! Przełącz telewizor

na wyjście HDMI.

Jeśeli używasz kabla HDMI, to po

przełączeniu sygnału na PAL, obraz z

wejścia HDMI zniknie!

Przełącz telewizor na wyjście SCART. :D

@grzegorz141084:

Włącz sprzęt i użyj kilkakrotnie przycisku P/N na pilocie zobaczysz co się zmieni.To powinno załatwić sprawę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze radziłem aby przełączył na CVBS dekoder przy kablu EURO.TV w LCD sam wykrywa złącze nic nie trzeba przestawiać.

Po to aby za każdym razem uruchamiał się obraz.Przy ustawieniu dekodera na RGB nie odpala za każdym razem dekoder obrazu na TV.Miałem to samo.Połączenie EURO ustawienie dekodera na CVBS jest OK.HDMI to inna bajka nie łączyć z CVBS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CVBS (Chroma Video Blanking Synchro) to sygnał kompozytowy, czyli luminacja i chrominacja w jednym. Przesyłany jest przy pomocy kabla Euro.Kompozyt oznacza sygnał zespolony. Informacja o jasności i kolorze idzie jednym przewodem. Dopiero dekoder PAL rozkłada to na składowe. Dlatego mamy do czynienia z pogorszeniem jakości, gdyż rozdział jest analogowy i przez to niezbyt doskonały.Jedyne co może zrobić to przestawić TV na AUTO lub PAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, guzikiem P/N można przełączać PAL/AUTO/NTSC, ale niestety jak nie odpali obraz - naciskanie go nic nie daje.

Teraz mam ustawione:

- standard obrazu - PAL,

- wyjście Video - CVBS.

Jak na razie włącza się za każdym razem.

Tylko szkoda, że w tym tunerze coś nie funkcjonuje prawidłowo RGB, bo niestety widoczna jest różnica w jakości obrazu pomiędzy RGB i CVBS.

 

Sprawdzał może ktoś jak sytuacja z trybem RGB wygląda w nowym sofcie ?

 

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym sprzętem na kanale TCM, gdyż nie mogę nagrywać na penku, czy hdd. Próbowałem różnych softów od orygnialnego przez różne MCAS ....AMSTAR.... SKY.... do 1.0.71 i niestety nadal resetuje mi tunka na tym kanale. Inne bez problemu się nagrywa, a na TCM reset. Zmieniałem penki, czytnik kart SD, dysk przenośny USB i ten sam efekt. Na starszych softach jest jeszcze gorzej, bo z chwilą, gdy podpiety jest dysk USB na TCM mogę jedynie ogladac w małym okienku, jak dam pełen ekran, to reset.

Może ktoś miał podobny problem i coś z tym udało się zrobić. Dzięki za wszelkie sugestie. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem nigdzie wskazówek dotyczących wgrania oprogramowania. Na czym polega mój problem: próbuję wrzucić do tunera plik globo_04000200_AMSTAR_1.0.72_EMU.abs (lub tej jakikolwiek inny), oprogramowanie teoretycznie jest wgrywane, jednak w tunerze cały czas jest stara wersja z końcówką 57 chyba. Używam programu Upgrade 2.0.0b 2007-11-18.exe oraz tego ściągniętego ze strony Globo - bez efektu. Chciałbym zapytać, co wybieracie (program Upgrade_1.1.02) w pozycji Upgrade Type: allcode, maincode(AV), allcode+bootloader czy może coś innego? Może jakieś inne wskazówki dotyczące upgrade'u softu?

 

Dodam jeszcze, że póki co, jestem bardzo niezadowolony z tego tunera. Używam go z modułem Polsatu i wciąż pojawiają się problemy z uprawnieniami na części kanałów, tuner jest wolny i ma fatalnego pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...