Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

znajomością potrzeb klienta i za to im chwała :brawo::brawo: :brawo:A wszedłem w te tunery tylko ze względu na to że mają HDMI , FERGUSON na wyjsciu komponent ma 576i/p

 

Będę musiał przemyśleć :)

 

Tak naprawdę interesuje mnie TNK tylko bo chce płacić mało za satkę a to co oferuje TNK mi odpowiada ...

 

Moje wymagania to działający poprawnie (pamiętające ustawienia rozdzielczości + idealnie dopasowany obraz poprzez złacze HDMI) tuner sat z wbudowanym czytnikiem. Chciałbym także aby PVR działał prawidłowo. Wbudowany czytnik to także duży plus bo nie trzeba martwić się o czytnik i jego zgodnośc z danym tunerem i plaformą ...

Dodatkowym atutem jest port USB z .... tyłu tunera (włożony będzie tam pendrive na stałe) ...

 

I moim faworytem był Opticum ale nie zapamiętywanie ustawien HDMI jest bardzo mało zachęcające :(

 

Linbox też ok , chciaż wygląd trochę mi nie pasuje oraz to że ma wyjście USB z przodu. Jako plus że ma skaler do 1080i i może dzięki temu obraz SD skalowany będzie troszkę lepszy niż w Opticumie 576P ?

Ale no właśnie ten tuner jest droższy (prawie 300zł) i z tego co wyczytałem ze tego co pozostało z forum (widac firma nie chciała negatywnych opinii) że ma problemy ze skalowaniem obrazu w przypadku TV 16/9 i obraz nie zajmuje całej przekątnej :(

I tutaj następna dyskwalifikacja :(

 

Sam nie wiem :(

 

Najbardziej martwi mnie że nikomu w Opticumie nie zapamiętuje ustawien HDMI i widać ze to "norma" a firma nic nie robi z tym problemem ...

 

Najbardziej mi "pasuje" Opticum. Mały , ładny i tani i działa TNK ...

 

Choć teraz zacząłem się też interesować tym Comagiem , choć na minus przemawia USB z przodu i to że musiałbym kupić kartę i niestety kupić w ślepo bo nie wiem czy karta będzie zgodna z tym comagiem a sam comag z ta kartą będzie zgodny z TNK i będzie przechodziły uprawniania ...

 

Będę dalej śledził , może pojawi się soft na Opticuma i problem zniknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaszpir-Jeszcze jedna uwaga co do gniazda USB w OPTICUM mały dysk 2,5”nawet po wyłączeniu tunera w stan czuwania dysk jest cały czas zasilany i nie potrzebnie się kreci, :oops: Comag wyłącza wszystko :brawo: i nie wiem czy to takie wygodne sięgać po wyłączeniu sprzętu do tylnego gniazda USB i odłączać dysk. :oops: Z Astonem pod C+ COMAG chodzi normalnie bez zarzutów natomiast Reality Cam jest widziany ale TVN-y nie wchodzą nie mam już typowego modułu CONAX i nie mogę sprawdzić. TV 16/9 w Opticun jak dobrze pamiętam też nie było OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pesymistą :(

 

W większości przypadków jeśli tuner jest na rynku przez kilka - kilkanaście miesięcy i do tego czasu nie usunięto wad w oprogramowaniu to raczej nie ma co liczyć że kiedykolwiek będą usunięte , bo firma zamiast "bawić" się w naprawę oprogramowania zaoferuje nowy tuner ...

 

Patrząc na support np. Linboxa (zamknęli własne forum) i firma nie "widzi" problemów , tak samo jest raczej z Opticumie ...

Wydają "nowy soft" w maju który jest ... softem styczniowym ...

 

I nic poza datą nie wnosi ...

 

Sam mam niesamowitą ochotę kupić Opticuma , ale szkoda że nie ma skalera , choć z drugiej strony może lepiej jak nie ma bo słaby skaler to słaba jakość obrazu a lepszy skaler będzie miał zapewne TV ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pulsa10- kaszpir ma napewno rację, zrobili to co zrobili :brawo: , sprzedaje się? sprzedaje, :brawo: sat kurier zrobił dobrą reklamę? :oops: towar się sprzedaje i wszystko jest OK. :lol: Następny model będzie poprawiony i za inną kaskę. :?: Ja po paru dniach użytkowania COMAG SL50/CI PVR jestem w lepszej sytuacji niż obecni posiadacze OPTICUM 7300 u mnie nie ma problemów z TIMEREM , HDMI I Z POTRZEBĄ WYŁĄCZANIA DYSKU Z GNIAZDA USB.

@pulsa10- czy otrzymałeś moją prywatną wiadomość : Wysłano: 24 maja 2009, o 23:31 bo nie mam pewności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docent1234 - mam to traktować jako reklamę? To jest temat o Opticumie 7300. Masz Comaga, więc załóż sobie do niego osobny temat w osobnym dziale. Dodam, że Comag nie ma oficjalnej dystrybucji w Polsce, a to oznacza, że jak padnie, to sklep będzie go słać do Niemiec i z tunerem pożegnasz się na ok. miesiąc. Comag nie zapewnia także wsparcia dla polskich użytkowników, czyli jak jakaś polska platforma przestanie współpracować, to poprawiać tego nie będą. Tak więc powodzenia. Dla mnie kupowanie sprzętu, który nie ma dystrybucji ani serwisu w Polsce i jest ściągany zza granicy to bezmyślność. W razie jakichkolwiek problemów jesteś pozostawiony samemu sobie.

 

O błędzie z zapamiętywaniem ustawień rozdzielczości wyślę informację do Globo w poniedziałek.

 

Linbox to inna bajka, od Globo odróżnia się tym, że Globo ma siedzibę w Polsce i sztab ludzi, Linboxa sprowadza do Polski mała firma (nawet na stronie domowej nie ma namiarów, adresu, NIP), która nie dźwignęła najwyraźniej tematu, jeśli faktycznie zamknęli forum i ograniczyli support (aczkolwiek z tego co widzę oprogramowanie jest nadal aktualizowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita- sorki trochę się zagalopowałem, o tych problemach z OPTC......... pisałem do GLOBO osobiście w czasie posiadania tego modelu i do tej pory żadnej odpowiedzi. :oops: W polsce jest wiele modeli bez oficjalnej dystrybucji i raczej nagminnie nie padają i nie mają takich niedociągnięć na samym starcie nowego modelu, a co do współpracy jakiejkolwiek platformy polskiej to nie widzę związku bo ten model nie jest z jakimś czytnikiem naszych platform powiązany, ma tylko slot na moduł CI jest to tuner identyczny pod względem oprogramowania ma te same funkcje które działają poza czytnikiem wewnętrznym powiązanym tylko jedną platformą polską :brawo::brawo::brawo:

Jeszcze raz PRZEPRASZAM!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O błędzie z zapamiętywaniem ustawień rozdzielczości wyślę informację do Globo w poniedziałek.

 

Jeśli masz jakieś "układy" z producentem Opticuma i uda Ci się wymusić aby usunęli te wady (nie zapamiętywanie ustawień HDMi i inne zgłoszone na w całym tym wątku o tym tunerze) to byłbym wdzięczny jak zapewne wiele innych osób :)

 

Co do Comaga. Tuner wizualnie mi się podoba , cena na Allegro bardzo atrakcyjna ale ...

No właśnie ...

Te tunery są "powystawowe" czyli w 99,9% przypadków oznacza to po prostu tunery uszkodzone sprowadzane w wielkich pudłach i w PL naprawiane (nie wiadomo jak profesjonalnie) , bez suportu i gwarancji a jaki już to jakaś symboliczna (rozruchowa).

Do tego tuner nie ma wbudowanego czytnika więc trzeba kupić czytnik który to nie wiadomo jak zachowa się (zgodnośc,stabilność) z tym tunerem i platformą (TNK) ...

Więc mimo że tuner tani to po dodaniu ceny czytnika cena tego tunera nie robi się już atrakcyjna zbytnio ...

 

Dlatego wolałbym jednak Opticuma. Dysku nie będę podłączał a będzie podłączony pendrive na stałe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym Comagiem - sio do działu Inne odbiorniki, bo zaciemniacie dyskusję. Raczej nie są to regenerowane odbiorniki, ale trzeba mieć na uwadze brak gwarancji i wsparcia (w międzyczasie się wysiliłem i sprawdziłem na Allegro - 30 dni gwarancji rozruchowej, czyli sprzęt jest po prostu bez totalnie żadnego wsparcia i nawet w ogóle nie ma co marzyć o naprawie jak siądzie - pierwotnie myślałem, że dają rok). Sprzęt owszem tani, ale zakup ryzykowny moim zdaniem...

 

Układów specjalnych w Globo nie mam, ale mam sprawdzoną drogę zgłaszania uwag i czasami ją wykorzystuję (mam nadzieję, że nie nadużywam ;) ). Spróbujemy i zobaczymy co z tego wyniknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze jest szansta wgrania softu z zupelnie innego modelu globo albo innej firmy ?A moze zamiast pisac emaile do globo ,to napiszemy do nich list polecony :)w koncu nikt w nowoczesnej firmie nie czyta takiej ilosci poczty ,a list papierowy dostanie jakas Pani Kasia sekretarka i w zartach opiepszy kogo trzeba ze takie g..... zrobili ze uzytkownycy az listy pisza i prosza by poprawili soft:). Dekoder ma jeszcze jeden plus ,wogle sie nie grzeje :).A tak z innej beczki to chce kupic sobie mini laptopa 10 cali np. msi wind U100 ,tylko szukam wlasnie takiego forum i nie moglem znalesc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Orbita :

co do wsparcia ze strony GLOBO to chyba tym się też za bardzo nie interesują w Globo 9500 HD PVR / GLOBO HD TS1 również są jakieś problemy. Dla czego wszyscy muszą szukać jakiegoś innego oprogramowania do modeli firmy GLOBO jeżeli są jakieś kłopoty z softami to czemu GLOBO tym się zajmie ażeby to zmienić i polepszyć jakość swoich produktów robią następne modele i dalej to samo. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitfriend :

Nie wiem może mi się tylko wydaje ale forum jest chyba po to żeby wszyscy nowo kupujący mieli jasny obraz tego sprzętu, ja przed zakupem czytałem to forum i do tej pory nie było na nim nic z tych rzeczy które ja poruszyłem, wszystko OK tak jak i testy SAT Kuriera :oops: . Gdyby był ktoś taki przede mną to na pewno bym tego nie kupił. W sklepie sprzedawca też ci tego nie powie bo tym się nie bawił.

Mówisz że jest tani Ok, no już pomińmy to HDMI :oops: ale TIMER to standard w bardzo wczesnych tunerach ANALOGOWYCH / VHS-ach a tu klapa, wszyscy szukają innego softu :D no bo po co dwa wejścia na kartę CONAX? A po zmianie pod C+ i tak KASZANKA :oops: .

Ja tu już długo nie będę pisał bo i o czym, chcę tylko przedstawić jasno co to cacko potrafi żeby następni się nie rozczarowali tak jak ja :brawo: .

ludzie to kupują bo po prostu jest tani i nic tego nie zmieni.
Amoże jednak????????????? :brawo::D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaszpir: ale niestety w tym przypadku tak jest, cofnij się do mojego postu z 15 maja 2009, o 19:46 i po nim są wypowiedzi użytkowników widać nie śledzisz po kolieji tylko skaczesz wybiórczo :brawo::brawo::brawo:

 

Ja jestem pesymistą :(

 

W większości przypadków jeśli tuner jest na rynku przez kilka - kilkanaście miesięcy i do tego czasu nie usunięto wad w oprogramowaniu to raczej nie ma co liczyć że kiedykolwiek będą usunięte , bo firma zamiast "bawić" się w naprawę oprogramowania zaoferuje nowy tuner ...

A tu nagle OPTYMIZM w ciebie wstąpił

:D

docent: jeśli ci sie nie podoba globo to po co kupowałeś? ludzie to kupują bo po prostu jest tani i nic tego nie zmieni.

 

Tanie nie musi oznaczać kiepskie i nie dopracowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zacytowałem i zostałem źle zrozumiany ...

 

Chodziło mi o to że nie zgadzam się z tym że kupując produkt tani oznacza że produkt może być byle jaki , niedopracowany i niskiej jakości ...

 

Ja zdecydowałem się zamówić Comaga.

 

Po prostu z tego co wyczytałem Opticum ma za dużo wad które dla mnie są nie do przyjęcia ....

Nie mam nic przeciwko firmie Globo , ale oczekuje za wydane pieniądze produktu w pełni funkcjonalnego i działającego tak jak powinno ...

 

Test Opticuma mnie mocno "napalił" na zakup , ale właśnie dzięki forum zapał mój ostygł ...

I stwierdziłem że wolę inny tuner , który wad Opticuma nie ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaszpir: :brawo::brawo::brawo: "i to się nadaje do telewizji"

Po prostu z tego co wyczytałem Opticum ma za dużo wad które dla mnie są nie do przyjęcia ....

Nie mam nic przeciwko firmie Globo , ale oczekuje za wydane pieniądze produktu w pełni funkcjonalnego i działającego tak jak powinno ...

 

Test Opticuma mnie mocno "napalił" na zakup , ale właśnie dzięki forum zapał mój ostygł ...

I stwierdziłem że wolę inny tuner , który wad Opticuma nie ma ...

Nareszcie ktoś oficjalnie to docenił ale nie jesteś jedyny do którego to dotarło :brawo:

Tak trzymać. :D:brawo::brawo::brawo:

Pozdrawiam doc..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ,jestem nadal zdania ( i mam nadzieje )ze w koncu firma globo ,zrobi dobry soft i bedzie wszystko ok:).Nie potrafie poradzic sobie z edycjia listy programow,i mam prozbe jak ktos moglby mi wyslac plik listy programow pal94@poczta.fm to bym byl bardzo wdzieczny :), mam najnowszy soft pod C+ i pakiet za 40 zl w C+ .Mam jeszcze jeden klopot z dekoderem mianowicie nie mam np.discovery , viva .A w pakiecie je mam .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytania:

 

1-czy zawiesza się tuner,czy są resety.

2-czy można kasować kanały śmieci.

3-czy można ustawiać własną listę.

4-czy są problemy z nagrywaniem.

5-czy nagrywanie mogę odtworzyć na kompie.

6-czy odbiorę wszystkie kanały z c+ i czy współpracuje dobrze z modułem cyfra+.

7-czy dobrze współpracuje z modułami Polsatu.

8-czy jak wgram soft dla c+ będzie dobrze współpracować tuner z kartą w czytniku i w module z modułem Polsatu.

9-czy przełączanie jest szybkie,czy nie trzeba czekać?

10-jaki jest najnowszy soft oryginalny,jak jest oznaczony.

11-czy ktoś może podać najnowszy soft pod c+ ale który śmiga dobrze w czytniku i z modułem Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję odpowiedzieć na część pytań:

 

1 - nie znam odbiornika, którego nie da się zawiesić, ale z dyskusji w tym temacie widzę, że raczej pod tym względem nie ma problemów

2 - tak

3 - tak

4 - z wypowiedzi wyżej wynika, że są jakieś problemy z timerami, czyli programatorem czasowym - planowanie nagrań z wyprzedzeniem może kuleć - ew. proszę posiadaczy o rozwinięcie tej kwestii

5 - można bez konwersji (dowolny odtwarzacz, który radzi sobie z odtwarzaniem Transport Stream), możliwa jest także konwersja do bardziej popularnego formatu multimedialnego

6 - pierwsza połowa: tak, druga: rzadko do odbioru Cyfry+ w tym modelu używa się modułów - od tego jest soft, w związku z czym nie wiem.

7 - nie zauważyłem w tym temacie zgłoszeń problemów z działaniem modułu Cyfrowego Polsatu, więc zapewne działa

8 - jeśli na obydwu będą pełne pakiety - jest to sprawdzone i działa, ale jeśli nie będą najwyższe pakiety, tylko różne oferty - nie wiem.

9 - szybkie

 

Informacje o nowych wersjach oprogramowania pojawiają się w tym wątku. Oprogramowanie MCAS jest obecnie w wersji 1.0.66 - opticum_7300_1.0.66_MCAS.rar, natomiast soft oryginalny jest w wersji 1.0.57 i jest na stronie Globo: http://globo.com.pl po wejściu w produkty i wybraniu modelu 7300 z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@efekt :

5. tu Mr.Orbita się pomylił nie nagrywa do Transport Stream tylko do Ali DVR Export Tool.i to się przerabia na Transport Stream lub na inny pn.MPG

6. Z Aston 1.5 współpracuje.Jeżeli wgrasz opticum_7300_1.0.66_MCAS.rar ten soft to C+ możesz odbierać bez modułu .

@sebazdziebko:

Jeżeli włożysz katrę C+ i TNK to na wspólnych kanałach nadawanych w systemie MediaGuard i Conax będą zacinki. Nie wiem czy po zmianie softu pod C+ będzie czytał TNK. Poczytaj dokładniej to forum tu jest wiele odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę docent ,ze przechodzisz na experta od Opticum 7300.

W sklepie widziałem kanały SD Polsatu[z modułu] - jakośc była wysoka, prawie taka sama jak z nboxa enki, a może nawet trochę lepsza-dobrze by było porównac z TNK-ale nie mieli ważnej karty.

Nie wiem czy to zasługa dekodera- może być tak ,że Polsat daje lepszy obraz niż enka.

 

W sklepie vicam stwierdzili ,że w ich egzemplarzu testowym nie występuje usterka nie zapamiętywania ustawienia rozdzielczości 576i - jest wszystko normalnie.

Przymierzam się do zakupu tego tunera lub któregoś z Optiboxów HD- czekam jeszcze na potwierdzenia że usterka niezapamiętywania ustawień HDMI została usunięta przez GLOBO.

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jerzyxy: Expertem nie jestm stwierdzam tyko fakty miałem w nim TNK i C+ kanały się zacinały dekoder nie wie jaki sygnał ma dekodować czy CONAX czy MediaGuard poprostu głupieje . To samo może być między Polsatem a TNK czy jakąś inną parą nadawców , a na nieaktywnej karcie TNK pozostaje pięć kanałów nie płatnych więc może nie chcą żeby klient za dużo widział przed zakupem.. Co do zpamiętywania HDMI to we wcześniejszych postach są wypowiedzi co do stanu rzeczywistego. Na Globo też bym za bardzo nie liczył :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podważam wszystkich krytycznych opinni na forum o tym tunerze.

Sam podobną wyraziłem viewtopic.php?f=17&t=9125&start=30&view=print

Te krytyczne opinie podają rzeczywiste usterki tunerów Globo i są autentyczne w przeciwieństwie do pochwalnych laurek w testach satkuriera ,w których nie podaje się żadnych wad sprzętu a jeżeli już to nieistotne szczególy np. kolor dekodera.

Nie wykluczam ,że Globo bierze krytyczne opinnie z forum pod uwagę i stara się usterki naprawic w nowych softach.

A więc wszystkie krytyczne opinnie były prawdziwe,ale niekoniecznie reprezentatywne dla wszystkich tunerów Opticum 7300.

Myślę, że na forum piszą z determinacją użytkownicy , którzy trafili na usterkowe tunery i wcale im sie nie dziwię i dobrze że piszą!

Użytkownik ,który nie stwierdza zadnych usterek i jest zadowolony z tunera -nawet nie zagląda na to forum. I takich jest prawdopodobnie olbrzymia większośc.

Gdyby przejrzeć wątki dotyczace innych tunerów i na innych forach to możnaby się załamać i dojśc do wniosku,że niema dobrych tunerów i nie warto zakładać telewizji satelitarnej.

Niektóre uwagi rozmijają się z rzeczywistościa- mam nboxa bezusterkowego od 2006r- tymczasem na forum enki na początku słychać było jeden lament.

Widziałem obraz przy niższej rozdzielczości 480i i nie jest to taka tragedia jak ktoś stwierdził.

Nie mogę też zweryfikować twierdzenia ,o niezapamiętywaniu rozdzielczości 576i pojawiają się już przeciwne opinie.

Jeżeli kupię ten tuner to napiszę o wadach i zaletach -bez ogródek. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...