Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@elshreko no to się nie zdziw że tuner po skończonym nagraniu czy zaprogramowanym włączeniu nie przechodzi w czuwanie musisz wstać i go wyłączyć :oops: .Wszystkie tunery jakie przerabiałem począwszy od ANALOGOWYCH miały załącz i wyłącz po nagraniu :D a tu szok i lipa po mimo niskiej ceny to taki stan rzeczy nie powinien mieć miejsca :oops::oops::oops: !!!! Ja swój po kilku dniach odesłałem do sprzedawcy i wymieniłem na Ferdka FX7600 UCAS :brawo: . Widać Opticum idzie nie w tą stronę jeszcze trochę to będą sprzedawać obudowę z pilotem za bardzo małe pieniądze :brawo::brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie @docent1234 tylko że Twoje zarzuty co do Globo dotyczyły głównie PVR (nie odtwarzał poprawnie nagranego materiału) i obsługi HDMI, a wymieniłeś go na tuner który NIE POOSIADA ani PVR ani HDMI. Więc Twoje problemy nie zostały rozwiązane po zakupie FX7600. Aha timer Ci będzie dobrze działał, tylko po co ja nie masz PVR :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zmienie opticum 7300 bo napewno beda nowe softy i wszystko bedzie dzialac :). Dzis wlasnie bede mial mozliwosc przesuniecia anteny ( potrzebna 2 osoba),ale jak na tamtym mediasat taki sam byl problem to przesune antene i bedzie ok:).co z tym nowym softem ,wgral juz go ktos - :censored: ja go sciagnolem :) .

:censored:

ale niewiem co zmienia lub dodaje .

Ja podlaczylem przez HDMI do monitora gateway FHD 2401 i zastanawiam sie czy nie moge jakos zmienic oprogramowania w nim bo przy kazdym wlaczeniu monitora wyswietla sie logo firmy i w prawym gornym rogu logo energy star czyli firmy produkujacej biosy do plyt glownych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@harv24 -Timer jest potrzebny nie tylko do nagrywania materiału filmowego ale również do załączenia o danej godzinie i wyłączenia po ustalonym czasie czy nie przeszkadza ci to że będzie on pracował do puki go nie wyłączysz a jak wyjedziesz to wyłączysz jak wrócisz? A HDMI nie powinno zostać na ustawieniach jakie ja sobie życzę? Nie wkuża cię za każdym włączeniem zaczynac od zmiany ustawień? :oops: A co z dyskiem nie masz możliwości wyłączyć go po skończonym nagraniu ani w trakcie normalnego oglądania kręci bez potrzeby .PVR nie mam ale na stacjonarną nagrywarkę HDD mogę nagrać :lol: i nie muszę martwić się kto i kiedy go wyłączy :lol::brawo: Ferdek ma wyjście Component które daje bardzo dobrą jakość obrazu :lol::brawo: . W radixsach jadę obecnie na dwóch modelach Radix DSR 9900 PVR i Radix 5300 HDD dysk wewnętrzny można wyłączyć i nie pracuje na darmo. Popatrz jak to tu wygląda http://eltech.net.pl/index.php?s=14&o=l ... macji=4825 i to http://eltech.net.pl/index.php?s=14&o=l ... macji=1743 w drodze mam już taki model http://comag.de/ i to za przyzwoite pieniądze jak przetestuję to opiszę. :D:brawo::D:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@harv24 :D a jeszcze co do HDMI to właśnie zrobiłem sobie kabel EURO/COMPONENT i w tej chwili z radixa mam obraz 576i50 bez problemu z ponownym ustawianiem.

 

Do wszystkich użytkowników:

Można kupić lub samemu zrobić taki kabel a mianowicie wygląda to tak :

Przejsciowka EURO-COMPONENT

PINY, czyli nóżki po stronie EURO (wyjscie)

5 - Blue Ground (Niebieska Masa)

7 - RGB Blue Line (Niebieski Sygnał)

9 - Green Ground (Zielona Masa)

11 - RGB Green Line (Zielony Sygnał)

13 - Red Ground (Czerwona Masa)

15 - RGB Red Line (Czerwony Sygnał)

http://www.highdefinition.pl/img/zdjeci ... t_wtyk.gif

Na stronie tego modelu jest pod tym linkiem: Sygnał YPbPr przez złącze SCART.pdf opis jak uruchomić tę opcje, ja nie mogę tego przetestować bo nie posiadam już tego sprzętu ale może jest to rozwiązanie na wyłączające się ustawienie z 576p50 na 480p50.

jak komuś to wypali to niech opisze .

Pozdrawiam doc................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przestaienu anteny poprawila sie jakosc obrazu i jest ok .Tylko chcialbym pobrac liste programow, moze ktos pomuc? mam kabel seregowy RS-232 i ten programik aliedytor DB4 2.0.1 a 2008.06.12 ( ale moze jest jakas nowsza wersjia alboe inny programik ?).Udalo mi sie sciagnac liste na kompa ale niemam pojecia jak edytowac liste i czy napewno sie wgra ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to już jest banalnie proste choć czasochłonne. ściągasz edytor kanałów (link jest gdzieś w topicu jak sie nie mylę) wczytujesz swoją listę i robisz z nią co chcesz.nie da się posortować więc radziłbym przez wysłaniem listy do kompa posegregować ją alfabetycznie na dekoderze. ułatwia to odnajdywanie programów. przesuwasz je póxniej klawiszami + i - kasuje delem. zapisujesz ją pod jakąś inną nazwą i z powrotem do dekodera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plusa10.Sciągasz soft ze strony producenta org. 1.0.57.Następnie otwierasz edytor listy kanałów przestawiasz na "abs",otwierasz soft z lewej strony masz satelity wybierasz satelitę dajesz na TV i z listą robiez co chcesz + i -Następnie zapisujesz i wgrywasz przez USB całość ustawienie ALL CODE.

Zmiana softu lista kanałów zostaje.

MAIN CODE zamiast ALL CODE lista Twoja ułożona pozostaje a masz nowy soft. :lol:

Jeszcze jedna uwaga jeżeli masz ten soft to go niewgrasz ponownie.Zmień na innny następnie wgraj Twój z ułożoną listą.Potem listę zostawiasz zmieniasz tylko softy. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Widzę że poruszany jest temat tunera Opticum 7300 CI2CX Plus. Zakupiłem ostatnio ten tuner z myślą o rozdzieleniu uprawnień cyfry+ na kilka tunerów. Wgrałem soft MCAS 1.0.66, tunerek bez problemu czyta karty ze splitera, ale zauważyłem że na kanale Cartoon Netwoork tuner się resetuje. Cały czas jak tylko włączę kanał C.N. tuner włącza się i wyłącza. Na innych kanałach z bajkami jest wszystko ok. Co to może być za przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Przeczytałem całą dyskusję na temat Opticum 7300 CI2CX Plus.

 

Sam chcę kupić ten tuner (w sierpniu) po tym jak wygaśnie mi umowa z Enką ...

 

Tuner byłby podłączony poprzez HDMI i także służyłby mi do nagrywania programów z TV ...

 

W oko mi wpadł właśnie taki tuner , teraz wyszła nowa wersja z innym wyświetlaczem (VFD) ...

 

Jednakże przyczytałem że tuner nie pamięta ustawień HDMI (rozdzielczość) i przy każdym uruchomieniu trzeba go przestawiać ani nie wyłącza się po zakończeniu zaplanowego nagrania.

 

Czy dotyczy to wszystkich modeli 7300 CI2CX ? Czy może jakiś starszych ? Czy nowe modele z VFD tych wad już nie mają ?

 

Bo w/w problemy są mocno denerwujące :-<

 

Widziałem jeszcze pojawił się tuner LINBOX 7919 CR. Fakt jest delikatnie droższy , ale tez ma HDMI i PVR , a wersja 7819 ma wyświetlacz FVD (bo chyba "nowsza" wersja nie ma).

 

Byłem niemalży pewny zakupu Opticuma 7300CI2CX VFD ale jesli są takie problemy a sam tuner jest tak niedopracowany (o czym test w satkurierze nie wspomina) to może lepiej Linboxa ? Ale czy jest on lepszy ? Tuner będzie współpracował z TNK ...

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki Pendrive pownienem kupić :4 lub 8GB?. Jaka powinna być prędkość podczytu i zapisu?.

Przez przejścówkę na USB podłączyłem stare dyski:3,6 i 30GB i niestety tuner nie chciał zapisać na dyski.Jakie powinny być też dyski?.

Może ktoś doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaszpir VFD to tylko wyświetlacz alfanumeryczny poza tym oprogramowanie jest takie same i nic nie zmienisz, samo przełączanie się HDMI jest za każdym razem gdy go wyłączysz :oops: z TV to się chyba nie da nagrać tylko z SATKI ani nie wyłącza się po zakończeniu zaplanowanego nagrania. :oops: dotycz to wszystkich modeli tego typu :oops: problemy są mocno denerwujące :oops: Masz jeszcze czas na zakup jakiegokolwiek tunera tu masz coś godnego uwagi z bardzo małą kaskę http://comag.de/ jest to prawie to co OPTICUM7300 możliwości te same wszystko po przez HDMI,nagrywanie i wyłączenie po skończonym nagraniu mam go od wczoraj i nie mam żadnych problemów. :brawo::brawo::brawo:

@leszekm :D Pisałem wcześniej też o takich problemach a jak już zapisał to odtwarzał kilka do kilkunastu minut a nawet czasem nie był widziany ja używałem 40GB i 80GB na obydwóch było to samo podejrzewałem że to dyski są za wolne ale w tej chwili chodzą oba pod wyżej opisanym sprzętem. Wymagania prędkości to od 8MB/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docent 1234

 

To mnie mocno rozczarowałeś :(

 

Miałem cichą nadzieję że problemy z HDMI zostały już usunięte.

 

Bo niezapamiętywanie ustawień HDMI po wyłączeniu to dla mnie dyskwalifikacja sprzętu :(

A oczekiwanie że poprawią ?

Aha czy Opticum tez skaluje obraz do 1080i przez HDMI czy tylko 576i/576p ?

 

 

Myślałem o odpowiedniku Opticuma ale trochę droższym - Linboxie. Ma też HDMI ze skalowaniem do 1080i ...

Jednak jest on trochę droższy i ma port usb z przodu (wolałbym z tyłu bo będzie podłączony nonstop pendrive a mam dzieci i boję się że coś popsują ;) a i wizualnie lepiej wygląda z pendrivem z tyłu ...

 

Jednakże wyczytałem na forum a raczej tym co pozostało bo firma wyłączyła forum ... że tam są problemy ze skalowaniem i obraz nie wypełnia całego obrazu i dziwnie przez to wygląda :(

Więc tu także dyskwalifikacja :(

 

No chyba że nowy soft (jakiś pojawił się dla Linboxa) i dla Opticuma to poprawi , tyle że patrząc na podejście producenta nie ma co liczyć na ich pomoc , więc jeśli obecnie jest to nie usunięte to tak zostanie ...

 

A ten Comag to chodzi o BS2000 ? Jeśli tak to gdzie go kupić i ile kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaszpir-ten co kupiłem to: SL50/1CI PVRready, kupiłem na allegro za bardzo małe pieniążki w porównaniu z OPTICUM :brawo::brawo::brawo: parametry te same co w OPTIC. :brawo::brawo::brawo: W Opticum rozdzielczość tylko tylko 576i/576p :oops: na stronie OPTICUM jest niby nowa wersja soft ale tylko data jest zmieniona nawet soft pod cyfrę nic nie zmienił :oops: te porażki zadecydowały o zwrocie i wymianie na Fergusona FX 7600 UCAS :D:lol::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że do tego SL50 nie da się włożyć chyba od razu karty Cyfry + lub TNK ?

 

Bo jeśli trzeba dokupywać drogi moduł aby włożyć kartę to niestety niezbyt jest to opłacalne :(

 

Zarówno Linbox jak i Opticum już czytnik mają w standardzie ...

 

No chyba że SL50 ma :) ?

 

Aha widzę że ten tuner nie ma w/ogóle HDMI więc zupełnie odpada :(

Dodatkowo koszt karty kodowej to wydatek około 100zł i zupełny brak pewności czy karta będzie działała z tunerem poprawnie + czy będzie działała z TNK i przepuszczała uprawnienia ...

Więc dla mnie niestety słaba alternatywa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaszpir tu masz racje ale taki moduł już miałem, na allegro można kupić za 100 a nawet mniejsze pieniądze więc nie wyniesie to nawet w sumie 150 zł ASTON pod C+ też OK i nie jest drogi. OPTICUM w standardzie ma czytnik tylko TVN oprogramowanie pod C+ nie jest legalne i są problemy takie jak widzisz. COMAG posiada HDMI może to firma krzak ale widać ze się wykazali znajomością potrzeb klienta i za to im chwała :brawo::brawo: :brawo:A wszedłem w te tunery tylko ze względu na to że mają HDMI , FERGUSON na wyjsciu komponent ma 576i/p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...