Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Używam C+ z modułem Aston lub Reality cam a posiadam również kartę TVN nie chcę przerabiać pod cyfrę +.

Na tej stronie nie ma żadnych dodatków do oprogramowania tak jak to było jeszcze w zeszłym tygodniu a wydaje mi się że nie ma większego znaczenia z jaką kartą odbiornik pracuje w danej chwili i żeby miało to wpływ na zaprogramowane ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie - do 7300 gdzieś zgubiło się oprogramowanie - zawieruszyli pewnie przy składaniu nowej strony. Jeśli nie planujesz używać karty C+ bezpośrednio w czytniku, to musisz załadować oprogramowanie oryginalne. Wyślę zapytanie do Globo, gdzie zapodział się ten soft.

 

Oprogramowanie, tj. soft ma ogromny wpływ na to, jakie karty odbiornik potrafi odczytywać w samym czytniku. Fabrycznie - oryginalnie umie tylko Conax. Akurat w tym przypadku to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do oprogramowania to na moim sprzęcie jest takie:

Model ID 3329E

Wersja Software 04000200_1.0.57

Wersja Hardware ALI-29E-VER2.2

Loader Version M3329E 1.1.1

Latest Update Jan 07 2009 10:18:18

STB SN Ali3329E_ALI-29E-2.2_GLOBO

STB ID 04000200 : 001361

Czy jest to jakaś stara wersja oprogramoania w nowym sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja u Ciebie to 1.0.57 z 7 stycznia 2009, czyli nie najnowsza, ale też nie jakaś szczególnie stara. Oprogramowanie w odbiornikach cyfrowych jest aktualizowane dość często i nie ma siły, żeby zawsze zakupiony sprzęt miał załadowane wersje aktualne - trzeba mieć na uwadze, że tuner leży jakiś czas w magazynie u producenta, dystrybutora, a później samego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mr. Orbita pisałem do GLOBO o braku na stronie dodatków poczekam i sprubóje coś poprawić.

Pozdrawiam

A tak w ogóle to chyba jest coś nie tak ze sprzętem, moim zdaniem bo jaki soft by nie był to chyba powinien obsługiwać gniazdo dysku, muszę za każdym razem ponownie podłączać żeby go sprzęt wykrył nagrywa niby normalnie ale odtwarza tylko 3 do 10 minut to samo dzieje się na czterech dyskach zdarza się często że się sam zresetuje to zn. sam się wyłączy i odnowa załączy.Zaczynam wątpić w poprawę po aktualizacji co ty na to Me.Orbita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitfriend - tylko jeśli dodadzą taką opcję w oprogramowaniu - bez dodatkowego dłubania programistów będzie widać tylko tyle na kanałach Cyfry+ (nie wiem jak w innych platformach, Cyfrowy Polsat powinien mieć 1 dzień bez dodatkowego dłubania już teraz).

 

@docent1234 - oprogramowanie jak najbardziej na wykrywanie HDD i restarty może mieć wpływ - najlepiej zacząć od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita dziękuję za zainteresowanie moim pytaniem. Mam pytania: Czy da się obecnie włączyć napisy na kanałach Canal+ i C+film? Jeśli tak to na jakim sofcie? Drugie pytanie: czy można nagrać taki materiał, tj ścieżka dźwiękowa +napisy i potem odtworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@harv24 - Na drugie pytanie odpowiedź już padła - dodatkowe ścieżki fonii się teoretycznie nagrywają, ale nie udało mi się później przy odtwarzaniu uzyskać dźwięku z nagrania ze ścieżki innej, niż ta, która była wybrana podczas zapisu (kanały kodowane). Z napisami niestety się nie bawiłem - tu proszę posiadaczy 7300 o podpowiedź ;)

 

@docent1234 - trwają poszukiwania tego oprogramowania, zgłosiliśmy temat do Globo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mr.Orbita .Wczoraj rozmawiałem ze Szczecinem w sprawie oprogramowań powiedzieli że do poniedziałku powinno już wszystko być OK w międzyczasie złapałem wersje 1.0.66 z marca co prawda pod C+i na razie nic to nie zmieniło jestem w trakcie testów.

Czy to wszystkie odbiorniki nie wyłączają sprzętu po ustawieniu Timera bo i ta wersja nie wyłącza resetował się także nie wiem co z nagrywaniem i odtwarzaniem właśnie nagrywam. Dam znać.

Pozdrawiam :D:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitfriend - W tej chwili załączyłem ręcznie nagrywanie z czasem na 1.50 min a slep timer o parę minut po tym czasie zobaczę co się wydarzy mam nadzieje że to zadziała tyko gorzej będzie z HDD bo używam 3,5" z dodatkowym zasilaniem.

Dzięki za info. Pozdrawiam

 

--

Błagam...

ppacura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam 3.5 cala z osobnym zasilaniem podpięty do tego opticuma... proponuję zakupić taki sprytny programowalny, elektroniczny "włącznik/wyłącznik" prądu - jest to prosta "przejściówka" pomiędzy gniazdkiem a np kablem do zasilania tego dysku :)

BTW - chętnie bym zobaczył w przyszłej wersji softu pozycję "włącz 2 minuty przed, nagraj, wyłącz 5 minut po" w menu nagrywania tego dekodera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ppacura a jak u ciebie wygląda opcja odtwarzania bo mój z całego nagrania odtwarza do kilkunastu minut i się wyłacza ucieka wykrywanie dysku i muszę za każdym razem wyjąc i włożyć wtyk USB. Wczorajsze nagrywanie z określonym czasem nagrania i slep timerem zakończyło się powodzeniem sam się przełączył w stan czuwania. Jaką masz wersje oprogramowania i czy możesz mi z kopoiować i przesłac bo na stronie producenta narazie nic nie ma przydał by się program do przerabiania na komputerbo jestem ciekaw jak to chodzi. Ataki wyłacznik czasowy to mam tylko narazie zajmuję się testem odbiornika.

Dzieki za info pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy na tym sofcie ze strony Globo (20090304_Software_1.0.57_2009-02-26.zip) - będzie działać cyfra+?

2) Czy są nowsze softy od tego ze strony Globo?

3) Czy soft dla tunera "OPTICUM - 7300 PVR CI2CX PLUS" - 2009-04-01 Software ALI PVR VFD TNK 1.0.67.zip będzie pasować do tunera OPTICUM - 7300 CI2CX PLUS ?

4) Czym się różnią te dwa tunery? OPTICUM - 7300 PVR CI2CX PLUS i OPTICUM - 7300 CI2CX PLUS

Z góry przepraszam jeżeli pytam o rzeczy oczywiste - jestem laikiem :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz żułty guzik i wybierz

 

A faktycznie - do 7300 gdzieś zgubiło się oprogramowanie - zawieruszyli pewnie przy składaniu nowej strony. Jeśli nie planujesz używać karty C+ bezpośrednio w czytniku, to musisz załadować oprogramowanie oryginalne. Wyślę zapytanie do Globo, gdzie zapodział się ten soft.

 

Oprogramowanie, tj. soft ma ogromny wpływ na to, jakie karty odbiornik potrafi odczytywać w samym czytniku. Fabrycznie - oryginalnie umie tylko Conax. Akurat w tym przypadku to wystarcza.

@Mr.Orbita jest na stronie wersja z lutego nic nie pomogło. Po wgraniu do tunka melduje się jako styczniowa co jest nie tak?

Nie wiem co dalej robić

 

1) Czy na tym sofcie ze strony Globo (20090304_Software_1.0.57_2009-02-26.zip) - będzie działać cyfra+?

2) Czy są nowsze softy od tego ze strony Globo?

3) Czy soft dla tunera "OPTICUM - 7300 PVR CI2CX PLUS" - 2009-04-01 Software ALI PVR VFD TNK 1.0.67.zip będzie pasować do tunera OPTICUM - 7300 CI2CX PLUS ?

4) Czym się różnią te dwa tunery? OPTICUM - 7300 PVR CI2CX PLUS i OPTICUM - 7300 CI2CX PLUS

Z góry przepraszam jeżeli pytam o rzeczy oczywiste - jestem laikiem :jupi:

@wtyka85- różnią się tylko wyświetlaczem alfanumerycznum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docent1234 dziękuję za informacje. Szkoda że nie masz C+ i FILMU:( Mam do Ciebie jeszcze jedną prośbę: Czy mógłbyś mi sprawdzić czy tuner nagrywa oryginalną ścieżkę +napisy z AleKina (w instrukcji obsługi napisane jest, ze jest taka opcja ale chciałbym sprawdzić jak działa to w rzeczywistości).

Obecnie mam Fergusona 6900. Jestem z niego zadowolony, ale nie można nagrywać na nim napisów co mnie bardzo wk**. Filmów z lektorem po prostu nie znoszę i nic mnie nie zmusi do oglądania takowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...