Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym sofcie mcas jak wrzuci się jednocześnie kartę C+ oraz TNK to występują zwiechy co kilkanaście sekund na kanałach które mamy wykupione na obu kartach - przez chwilę czarny ekran i napis zakodowany, zaraz powraca do normy. Zmiana miejscami kart w czytnikach nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. Zastanawia mnie jedna rzecz - o ile Ali Dvr Export Tool robi dokładnie to co powinien (eksportuje), to wg mnie powinno dać się też uzyskać efekt odwrotny czyli importowanie. Czy zna ktoś może sposób na zakodowanie jakiegokolwiek innego formatu video (np. ts) na ali-dvr? Google nie okazał się w tej sprawie moim przyjacielem...:P

 

Pytam, bo chciałbym móc używać tunera oprócz do nagrywania także do odtwarzania video nagrywanego moją kamerą (trochę się tymi rzeczami bawię), a zdaje się że on widzi jedynie własny format jako nadający się do odtwarzania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko odnośnie tego tunera: chciałbym wrzucić do niego kartę C+ z wykupionym multipakietem i kartę TNK. Czy nie będzie problemu z odbiorem kanałów? (zwiechy itp.) Myślę, że nie powinno być kłopotów, bo kanały się nie dublują. Dodatkowo czy nie będzie problemu jeśli w czytniku będzie karta ze splitera, a nie oryginalna c+? (spliter mam na dwie karty klienckie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

PYTANIA:

1. Jeśli ustawicie funkcję TIMER na nagrywanie o określonej porze ustalając czas zapisu (TRWANIE) np. na 30 min po czym wyłączycie tuner to czy po uruchomieniu funkcji TIMER i po zakończeniu nagrywania (po czasie określonym w pozycji TRWANIE) tuner przechodzi Wam w tryb uśpienia STANDBY?

U mnie niestety NIE. :-(

Tuner włącza się o ustalonej porze, nagrywa przez określony czas materiał na FLASH, kończy nagrywanie i na tym koniec - nie przechodzi w stan uśpienia.

Jak się zachowują Wasze tunery? Zastanawiam się co będzie jeśli podepnę dysk zewnętrzny - obawiam się, że po pierwszym uruchomieniu funkcji TIMER dysk będzie pracował non stop dopóki ktoś nie wyłączy tunera. :(

 

2. Jeśli ustawicie funkcję TIMER na nagrywanie o określonej porze nie ustalając czasu zapisu (TRWANIE: 00:00) po czym wyłączycie tuner to po uruchomieniu funkcji TIMER jak długo Wam nagrywa materiał - u mnie 2h.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko odnośnie tego tunera: chciałbym wrzucić do niego kartę C+ z wykupionym multipakietem i kartę TNK. Czy nie będzie problemu z odbiorem kanałów? (zwiechy itp.) Myślę, że nie powinno być kłopotów, bo kanały się nie dublują. Dodatkowo czy nie będzie problemu jeśli w czytniku będzie karta ze splitera, a nie oryginalna c+? (spliter mam na dwie karty klienckie).

 

ja posiadam ten tuner. Wbudowane czytniki kart nie czytają karty Cyfry+ (również po zmianie oprogramowania na 1.0.57 ze strony producenta). Nie działa w nim również moduł CI Matrix Cam Reborn. Używam jednak modułu CI RealityCAM i splitera. Ta konfiguracja działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działają, bo ładujesz oprogramowanie Conax, zamiast mcas (którego nie ma na stronie producenta).

Wersja 1.0.66 pozwalająca na pracę karty Cyfry+ bezpośrednio w czytniku (ale jednocześnie nieautoryzowana przez producenta, tj. Globo Polska, nie wspierana, ale nie piracka) do pobrania tu: KLIK

 

W podpiętych będę musiał chyba jakiś Download zorganizować, bo kwestie softu stale się powtarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner Opticum przełącz w stan czuwania na jakimś kanale nadającym w polaryzacji V w początku pasma 10,75 GHz (np. 4Fun), zrób tak samo dla polaryzacji H (np. RTPi). Te same czynności przeprowadzać dla wybranego kanału nadającego w górnym paśmie, czyli powyżej 11,7 GHz, pol. V i H. Za każdym razem sprawdź, czy tuner Polsatu odbierze TVP1 i TVP2.

 

BTW: To tylko TVP1 i TVP2 nie działają? A pozostałe kanały działają z tp. 12.188 V? Bo jeżeli działają, to wtedy problem może leżeć w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trochę popróbowałem i wygląda to tak:

- nie działa cały transponder, a sygnał pojawia się na sekundę i znowu znika

- pozostawienie na tej samej polaryzacji co dany kanał tvp nic nie pomogło (co prawda nie wiem na jakim transponderze zostawiłem)

- co ciekawe jak zostawiłem na tvp1 na tunerze z polsatu to po dłuższym pojawianiu się i znikaniu sygnału nagle pojawił się na stałe, wszkoczyły pidy dla danego kanału i teraz można oglądać :| tvp1 jak i tvp2 :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zasadnicze pytanie w kwestii ustawień programów. JAK ZROBIĆ TO PO SWOJEMU. Pytam bo soft wspierający ten tuner jest delikatnie mówiąc do niczego. Takiego badziewia dawno nie widziałem. Prosze o jakies wskazówki - Chodzi mi o to ze mam wgrana listę cyfry+ ale chce jeszcze dodać kanały z Astry 19 i 23,5 E i to wg mojego uznania.

Dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

od niedawna jestem posiadaczem tego tunera i o ile do niego samego nie mam większych zastrzeżeń, to do edytora kanałów AliEditor już tak.

1. listy kanałów nie da się sortować w żaden sposób. Chciałbym np. wykasować wszystkie kodowane i wszystkie arabskie. Bez sortowania jest to żmudna robota. Można to oczywiście zrobić pilotem, ale wydawało mi się że na komputerze będzie łatwiej.

2. nie mogę (nie umiem ?) ściągnąć listy z tunera do komputera przez RS.

Uruchamiam edytor, Process -> Upload (STB-PC), zaczyna testować port, po chwili pojawia się komunikat "Fail to test port". I koniec. Oczywiście ustawienia portu są takie same w edytorze i w Panelu Sterowania. Testowane na laptopie i na stacjonarnym z różnymi kablami - zawsze to samo. Co ciekawe, dzieje się tak, niezależnie od tego czy tuner jest przyłączony RS-em, czy nie.

 

To na razie tyle spostrzeżeń. Czy ktoś mógłby mi pomóc w rozwiązaniu przynajmniej 2. problemu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może powiedzieć, która wersja oprogramownia pozwala na jednoczesne oglądanie bez żadnych zacięć Cyfry i TNK z kart włożonych do obu czytników. Myślałem, że 1.0.66 będzie to umożliwiała, ale niestety jeden z forumowiczów rozwiał moje wątpliwości. Pytam bo używam w tej chwili cyfry, a chciałbym jeszcze w niedalekiej przyszłości zakupić TNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam inny problem z tym dekoderem. Chodzi mi mo Timeshift. Zauważyłem że kiedy zatrzymam obraz, poczekam kilkanaście sekund i ponownie wsłącze start to zgodnie z zasadą TimeShift oglądam program z przesunięciem czasowym. I nie Byłoby nic w tym złego gdyby nie fakt że po kilku sekundach obraz przeskakuje mi do czasu bieżącego (znika przesunięcie czasowe). Jeśli cofnę się wstecz to widac że nie zarejestrował części programu (jest dziura). Nagrywanie natomiast działa dobrze. mam dysk 160G 72Mb/s transferu co wg testów w menu tunera w zupełności pozwala na działanie nagrywania i TimeShiftu.

Czy ktoś miał taki problem ? Czy mozna coś z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

od kilku dni jestem posiadaczem tego dekodera i wszystko byłoby ok gdyby nie epg. na jednym ze screenów w tym topicu widziałem że epg zawiera wiele pozycji natomiast u mnie widze tylko to co jest nadawane obecnie i następny program co jest utrudnieniem jeśli ktoś chce korzystać z timera

 

w dekoderze mam karte ze splitera green 100 do cyfry + i soft mcas

 

czy da się coś z tym epg zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość pozycji w EPG może zależeć od kanału - Cyfra+ nadaje EPG inaczej niż Cyfrowy Polsat, więc może tak być. Maksymalnie dla Cyfry+ można pobrać 3 dni z 10,892 GHz, pol. H, ale do tego producent musiałby robić stosowne poprawki w oprogramowaniu, bo pobieranie tych danych jest nieco utrudnione, a dodatkowo musi być w sofcie odczyt EPG z jakimś buforem danych, aby pobrane EPG nie kasowało się po zmianie częstotliwości, bo na innych częstotliwościach Cyfra+ faktycznie nadaje tylko aktualną i kolejną pozycję programową.

 

Z listą do 7300 kiepsko - ja nie mam nic.

 

Co do nagrywania ze ścieżkami dźwiękowymi i napisami - niby jest wybór podczas odtwarzania, ale po zmianie ścieżki dźwiękowej na odtwarzanym materiale na inną, niż ta, z którą prowadzono zapis - w głośnikach cisza. Napisów nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym uczestnikiem tego forum i na początek chce pozdrowić wszystkich.

Nabyłem ostatnio OPTICUM 7300 CI2CX i mam kłopoty a mianowicie po ustawieniu wyjścia HDMI 576i50 po wyłączeniu i ponownym włączeniu przestawia się na 480p50 dysk twardy muszę za każdym razem ponownie podłączać żeby go sprzęt wykrył nagrywa niby normalnie ale odtwarza tylko 3 do 10 minut zdarza się często że się sam zresetuje to zn. sam się wyłączy i odnowa załączy. Rozmawiałem z serwisem gdańskim i stwierdzono że trzeba dać do serwisu a chyba nie chodzi oto zeby kupić coś i odrazu dawać do naprawy . Sklep opowiedział się za uaktualnieniem oprogramowania . Strony Globo w ostatnich dniach nie są dostępne . Jeżeli możecie to pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem konieczna jest aktualizacja. Do wyboru są dwie opcje:

 

- jeśli korzystasz w odbiorniku z karty Cyfry+, ew. na kanały erotyczne lub innej, nie w systemie Conax - na poprzedniej stronie w moim poście z 25 marca jest oprogramowanie MCAS w wersji 1.0.66 - ostatnie dostępne - załadować,

- jeśli korzystasz tylko z karty Conax (przykładowo Telewizja na Kartę) - oprogramowanie jest na stronie Globo (która działa normalnie - http://www.globo.com.pl - w tej chwili jest ok).

 

Jeśli korzystasz z innej karty niż w systemie Conax - nie ładuj oprogramowania ze strony Globo, bo karta przestanie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...