Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

bardzo proszę o pomoc od niedawna mam tuner Opticum 7300 z wyświetlaczem VFD mam problem przy przełączaniu kanałów , wciskając np. 1 na pilocie przełącza albo na 111 lub 1111 podobnie po wejściu w menu na liście programów chcąc przejść jeden kanał dalej przechodzi kilka naraz podobnie jest przy zmianie głośności proszę o pomoc w czym może leżeć problem zepsuty jest pilot czy dekoder? a może to wina softu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam 7300 VFD od przeszło 3 miesięcy, ale kupowałem go pełen obaw czy się nie zawiodę. Miał być do FTA i TNK z HB i Astry z możliwością nagrywania. Te zadania spełnia dobrze - aktualnie używam softu producenta 1.1.05. Mam doświadczenia z Humaxem 5400irci i Technisatem s2cd.

Co mi się podoba:

+ nagrywanie na pena i hdd (testowalem pen Toshiby 8 GB (biały z 2009r.); Hdd 320GB Seagate 7200.10 w docku Welland 601J - widzi pierwszą partycję bez formatowania!),

+ oglądanie nagrań (player) i rozbudowany - wzorowy - timer,

+ lupka pomagająca wyszukać na liście kanał po nazwie (fragmencie nazwy),

+ hdmi, wyjście audio chinch,przycisk wyłącznika sieciowego,

+ cena więcej niż przyzwoita (znalazłem za 199zł na fakturę),

+ sprawnie przełącza kanały,

+ nie wiesza sie, nie przegrzewa i nie piszczy.

Co mnie drażni:

- brak poważnego epg (marzyłem o tym z technisata ze szczegolnym epg listy kanałów i wiekszą czcionką z dluższym wierszem) a co najgorsze nie pamięta informacji o programach i za każdym razem pobiera je powoli gdy zmienimy kanał i powrócimy na poprzedni,

- pilot czasem zaraz po włączniu jest spóźniony w działaniu, a niemal zawsze muszę power na budowie cisnąć bo pilotem to sobie można nagniotków zrobić zanim wstanie, pilot mógłby być też wygodniejszy (P.S. widziałem go z logiem Golden Media dla UniBox 8060. Przestraszyłem się, że śnię koszmar. (ja używam Oskara Pro 10w1 - całkiem przyzwoity).

- wchodzimy do Menu a obraz i dźwięk zostaje wyłączony (humax tak nie robił - nie trzeba grzebać w ustawieniach w kompletnej ciszy!), a każde wejście do epg czy menu trzeba okupić 1 sekundową przerwą w wyświetlaniu obrazu (dla mnie nowość)

- grafika ekranowa (i wszystko jasne).

 

Przy okazji zapytam:

1) jak wyszukać nowy pojedynczy kanał np Kaszebe? Menu/Instalacja/..Edycja transpordera/Przeszukaj ? Tylko tak?Bo to dla mnie horror czeski. Nie da się prościej? Oba porównawcze tunery robią to łatwiej (moja mama sama wyszukuje Humaxa, ale tu byłaby bezradna jak dziecko na autostradzie - a to taki ponoć podstawowy model),

 

2) Jak skutecznie przywrócić backup listy kanałów? Jak próbuję ją odtworzyć (po aktualizacjach oprogramowania - to zawsze mam tylko firmową bez względu na opcję wgrywania softu). Próbowalem edytować listę kanałów w programie ze strony Globo i po raz pierwszy stwierdzam że wolę ustawiać na tunerze bo śmiga dobrze z wyjątkiem braku sortowania listy głównej po języku/satelicie/fakcie kodowania/itp - znów jak u Technisata.

 

Więc lista zalet przewyższa nad ilością wad (nawet gdy dodamy wyszukiwanie kanału). Można zatem polecić 7300 użytkownikom, którzy szukają takich możliwości za niską cenę - a pogodzą się z wadami. Zaznaczam, że nie mam modułów/scarta/c+ i nie mogę na ten temat nic powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do drugiego

1. Programem od Opticum nalezy zapisać samą listę kanałów DDF i UDF (czy coś takiego)

2. należy mieć kabel RS232 i otworzyć naszego UDFa czy DDFa i wgrać do dekodera programem do kanałów

 

3. A nie wiem czy te pliki nie można wgrać też przez USB, na pewno program od opticum nie zapisuje ABSa z nowym softem i starą listą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest do końca moja lista, była z orygialnym oprogramowanie zrobiona przez kogoś czyj nick zaczyna się od rr czy r-r, trochę ją przestawiłem ale wiele nie była zmieniana. Wynika to z faktu że nie zajmuję sie tym jednym dekoderem bo mam masę innych. Nawet nie wiem czy w wersji softu 1.0.9 jest lista z TVP Historią, czy trzeba sobie zmienić.

 

Jak będę miał czas w co wątpię to zaktualizuję listę kanałów. Chyba że ty masz czas to możesz to zrobić a ja będę aktualizował listę w kolejnych wydaniach na twoją.

 

http://www.speedyshare.com/files/24617414/7300_VFD_MCAS_1.1.09_LISTA_PL.zip

 

Oprogramowanie w wersji 1.1.09 z sierpnia jest nieoficjalne, oficjalne jest 1.1.05

Zmiany do 1.1.08

- nagrywanie na USB działa lepiej

- zmieniono numer wersji na 1.1.09

- zmieniono numer wersji bootladera na 1.1.4, bo z tego co widzę to ma tą sama zawartość co 1.1.3

 

Poza tym jest to mcas 4.66 z czerwca znany z wersji 1.1.05 z obsługą HomeShare na kartach Cyfry+ i TnK (do 8 klientów po RS232).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ktoś z was używa z tym dekoderem pilota uniwersalnego Oskar 10 in 1? jeżeli tak to jaki jest kod ? w spisie nie widzę żeby ten pilot obsługiwał dekoder 7300

czy da się jakoś powrócić do wersji oprogramowania 1.1.05 można to zrobić przez usb czy musi być przez kabel rs 232 ? wgrałam 1.1.09 ale nie jestem zadowolona z działania dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł polsatu działa dobrze, dekoder nagrywa w formacie TS, można go albo skowertować na MPEG (tracąć informacje EPG i telegazetę) albo oglądać w VideoLANie

 

co do zmiany oprogramowania na starsze wystarczy kabel RS232 stare oprogramowanie i program Upgrade 2.0 1.1.05 jest wersją oficjalną oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Chciałem dzisiaj dodać sobie jakieś stacje radiowe więc przeskanowałem Hotbirda. Skanowanie zakończył się znalazło 398 stacji. Chciałem wyjść z manu żeby zobaczyć czy znalazłem to co szukałem i kicha dekoder robi co chce. sam się włącza wskakuje na ostatni kanał po chwili obraz robi się w 3/4 czarny i dekoder wyłącza się po czym znowu się włącza i tak w kółko. Próbowałem wyjąć go z kontaktu ale po restarcie jest dokładnie tak jak wcześniej. Nie reaguje w ogóle na pilota ani na przyciski dekodera. Co z nim teraz zrobić?

 

 

ps. Próbowałem zmienić oprogramowanie przez kabel ale nie powiodło się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko działało jak należy, włączyłem tylko wyszukiwanie stacji radiowych bo wcześniej ich nie miałem i po zakończonym wyszukiwaniu zaczął w kółko sie włączać i wyłączać. Przez kabel chciałem wgrać ten sam soft co miałem wcześniej ale program pokazuje mi komunikat że wgrywanie nie powiodło się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na gwarancji. Ale kolejna dziwna rzecz się stała. Spróbowałem jeszcze raz zmienić oprogramowanie tym razem na inne i mimo że program pokazał że zmiana się nie powiodła to dekoder dał się uruchomić. Przez usb wgrałem starą listę programów bez radia i póki co dekoder działa. Nie wiem czy go oddawać do naprawy, zresztą jestem na etapie wybierania dekodera hd więc ten za miesiąc pójdzie do kartonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...