Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

pitter wiesz wszystko o tym tunerze-może znasz ten problem?Jeżeli włożę kartę TNK i moduł cam Polsatu to kiedy włączę TVN24,NCBiznes których niema w moim pakiecie Polsatu- to moduł wyrzuca komunikat: tego kanału niemasz w swoim abonamencie [ale mam w TNK]

Tej usterki niema w Arivach- oba nośniki nie są w konflikcie i wybierają kanały ze swoich list bez żadnych komunikatów.Czy to jest problem

nie do rozwiązania w tym tunerze, czy może istnieje jakiś soft? [ wgrywałem kilkanaście b.z]

Żeby pozbyć się uciążliwego wsuwania i wysuwania TNK i Polsatu zamierzam kupić mantę, ale też szkoda mi tego 7300 bo daje doskonały obraz na złączu component. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety producent zakończył prawdopodobnie wsparcie dla tego modelu i nowego oprogramowania może już nie być. Ale może to faktycznie czas na zmienę dekodera na inny. Manta wchodzi na rynek dekoderów z całkiem udanymi modelami, a na rynku są też następcy 7300 - Opticum x403 i x703

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Widziałem, że mieliście doświadczenia z platformą TP SA Orange?

viewtopic.php?f=17&t=9125&start=465

 

Opticum 7300 CI2CX Plus

 

Postprzez Fishburger » 8 sty 2010, o 23:35

Witam.

 

Dzięki, dzięki. Tak jak już powiedziałem udało mi się wgrać oryginalny soft,

który dostałem wraz z dekoderem. Teraz jednak poszedłem nieco dalej.

Wgrałem sobie soft: globo_04020200_vfd_AMSTAR_1.0.77_EMU.abs

 

Przy okazji tak jak pisałem udało mi się dorwać kartę z nieużywanego

dekodera Telewizji TP, który ktoś zakupił w "cudownej promocji".

 

Zrobiłem to z czystej ciekawości tj co wtedy zyskam i tutaj uwaga!

 

Po zmianie softu w 7300 na ww karta TELEWIZJA TP

odkodowała u mnie następujące kanały satelitarne:

 

001 # $ # TVP 1

002 # $ # TVP 2

003 # $ # TVP INFO

004 # $ # ORANGE SPORT INFO

005 # $ # RELIGIA TV

006 # $ # TVN

007 # $ # TVN 7

008 # $ # MEZZO

 

Myślę, że samych kanałów mogłoby być jeszcze więcej jeżeli:

 

.: Znałbym dokładne parametry całej paczki TELEWIZJA TP i nie szukał kanałów od: Cyfry+, CP, N i TNK.

.: Miałbym sygnał ze wszystkich TP z HOT BIRDA, z których nadaje Orange Polska lub z Cyfra+.

.: Mój dekoder Opticum 7300 CI2CX PLUS VFD obsługiwał kanały w jakości DVB-S2.

 

Wyszło dość fajnie ale podsumowałbym to na koniec. Jednak szczerze ?

Nie kupiłbym karty TELEWIZJI TP i nie wkładałbym go do 7300

aby zyskać tylko jeden jedyny kanał w porównaniu z TNK.

 

Zwyczajnie szkoda byłoby mi kasy na tego typu rozwiązanie. Dodam także, że:

- Dekoder działa praktycznie tak samo jak na oryginalnym sofcie 1.0.77.

- Nie widzę specjalnie dużej różnicy w szybkości.

 

 

Mam nadzieję, że moje info przyda się wszystkim forumowiczom. Pozdrawiam.

Udało się wam odpalić całą platformę TPSA na OPTICUMie bez zewnętrznego modułu VIACCESS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam mały problem z moim dekoderem i po cichu liczę na czyjąś pomoc.

 

Na co dzień używam karty Smart HD (wcześniej TnK SD), mam także moduł CI Viaccess z kartą Orange TV (biała karta, pakiet podstawowy) - obie karty działają poprawnie na dekoderze ale tylko osobno. Gdy gniazdo CA i CI jest zajęte jednocześnie to na dekoderze blokują się kanały, których nie mam w ofercie Orange TV (n.in. nSport, AXN, Kino Polska) - komunikat o braku uprawnień. Pozostałe (jak TVP 1, TVP 2, TVN, Polsat itp.) działają poprawnie. Czy da się to jakoś "naprawić"? Czy jest jakiś sposób by ustawić, która karta ma priorytet?

 

software 1.1.17, loader 1.1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

dzisiaj padł mi opticum - zaczęło się od zanikania programów, pojawiał się napis brak sygnału, wyłączyłem tuner i poszedłem zobaczyć do anteny i niestety po powrocie nie dało się go uruchomić tz. włącza się ale nie wyświetla się plansza powitalna ani nic po za tym, na wyświetlaczu są tylko cztery poziome kreski. co może być przyczyna i czy da się usunąć tę usterkę w warunkach domowych, komunikacja z kompem przez rs232 jest możliwa bo za rada syna wgrałem mu przed chwilą nowe oprogramowanie ale nic to nie dało sprawa rozwiązana, padł telewizor, na drugim wszystko w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy te kondesatory mają wpływ na współpracę dekodera z przełącznikiem diseqc, bo ostatnio to cuda się dzieją i nie wiem już czy to opticum szwankuje czy przełącznik(nowy, sprawdzany w Polsce na domowej instalacji), bo telewizor też działa ale na kablówce- satelita przez euro-złącze na nim nie idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie czy jest możliwe że tuner ściągnął sobie nowe oprogramowanie teraz ?? Nie myślałem że jeszcze ma wsparcie.. A problem jest w tym że przestał działać mi spliter C+ tak o, nagle. Na głównej karcie jest ok, po spliterze tylko niekodowane :/ Mam ten tuner 1.5 roku a tu taki zonk. Proszę powiedzcie czy może to być wina nowego oprogramowania ?? Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zainteresowanym aktualna listą kanałów polecam soft 1.1.06 ze skorygowaną lista kanałów.

Dodany został kanał TTV, korygowane kanały które na sofcie pobranym ze strony producenta nie działały m.in. Discovery Channel, nSport, TVP Sport itd.

Lista kanałów jest aktualna na dzień 17.01.2013

Soft działa na tunerze 7300V PVR Ci2CX Plus VFD - z niebieskim wyświetlaczem. Powinien także działać na 7300 PVR CI2CX PLUS (VFD).

http://chomikuj.pl/danieln2/Opticum+730 ... CI2CX+Plus

Ewentualnie zainteresowanych proszę o e-maila to wyślę w załączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich! Mam pytanie odnośnie tego opticuma.Czy jest możliwośc oglądania na tym odbiorniku kanału StarsTV? wiadomo tuner SD ale ma gniazdo CI czy można jakoś przekonwererować? Jest na znanym portalu aukcyjnym moduł Neotion czy cos podobnego.. czy ktoś tego używa i potwierdza działanie kanału StarsTV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, pozwolę sobie odświeżyć temat. Posiadam 7300V PVR. Czy jest jakiś nowszy soft od 1.1.06 ? Ogólnie to zostały mi tylko TVP1 i TVP2 w sd. Karte posiadam tnk. Nie potrafie dodać kanałów takich jak tvn, tvn7, ttv, z transpondera 11393. Nawet jak dodaje ręcznie to pisze brak sygnału. Dodam że na tym samym kablu i antenie na innym tunerze opticum są te kanały. Czy możliwe że coś w tunerze już padło. Normalnie na tvp1 sila sygnalu 80 jakość 76. gdy przełącze na tvn siła sygnału również 80 a jakość zmniejsza sie do 2. Co może być nie tak?  pozdrawiam

Edytowane przez greghoryy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pragnę zwrócić waszą uwagę na kolejny dość ciekawy produkt od Globo Polska. Do sprzedaży trafił ostatnio Opticum 7300 CI2CX Plus. Niby nic szczególnego - 1xCI + 2 czytniki kart Conax, w dobrej cenie, PVR Ready - są USB - ciekawy produkt. Dostaliśmy jednak od Globo specyfikację i pojawiła się tam informacja, że model 7300 jest wyposażony w HDMI (przypominam, że to odbiornik SD). W pierwszej chwili myślę sobie - ahahahahaha ale się pomylili :lol2: :lol2: :lol2: No ale nic - zamawiamy na próbę - odbiornik przychodzi, otwieram sztukę, patrzę na jego "tyłek", a tu HDMI jest naprawdę :shock: W sprzęcie, którego cena oscyluje poniżej 300 PLN jest funkcjonalność PVR Ready, port HDMI i optyczne wyprowadzenie cyfrowej fonii S/PDiF.

 

Dziś nieco pobawiłem się tym modelem - HDMI może wyprowadzić obraz 576i lub 480i, czyli nie ma żadnych upscalerów (i być może to i dobrze - lepiej niech zajmie się tym profesjonalny układ w TV niż miałby to robić pseudo upscaler prod. chińskiej ;) ). Pod maską procesor ALI 3329E. Na tygodniu spróbuję porównać jakość obrazu puszczoną z 7300 po HDMI z innymi odbiornikami SD wyprowadzając obraz w inny sposób. Oczywiście będą to odczucia subiektywne, ale podzielę się na forum.

 

Jako że uznałem ten sprzęt za dość ciekawy - chyba pierwszy SD z HDMI na rynku - mogę już zapowiedzieć, że planuję przygotowanie jego opisu, który może pojawić się w SK 3/2009.

 

Mamy tu posiadaczy 7300 na forum? Jak się sprawuje? ;)

 

Przy okazji mała zmiana w nazwie działu - wywaliłem Hevety i Datcomy, ponieważ i tak zniknęły z rynku. Tematy z nimi powiązane (raptem 5) przeniosłem do działu Inne odbiorniki. Globo Polska skutecznym działaniem w ostatnim okresie zapracowało sobie na posiadanie całkowicie odrębnego działu na forum i tak też jest od dziś.

 

Witam. Ja także mam ten odbiornik Opticum 7300 CI2CX, wyświetlacz niebieski i chodzi mi już 10 lat. Zero awarii i zero kombinowania, ale basta, pora zmienić na lepszy.

Navajo88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...